Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Anti – Age Cilt Bakımları

Günümüzde birçok güzellik salonu, özel hastanelerin cilt bölümleri ve kuaförlerde cilt bakımı yapılmaktadır. İnsan cildi zaman ve hayat koşullarına bağlı olarak yıpranır. Zararlı alışkanlıklar, dengesiz beslenme, alkol, sigara, güneş ışığı ve gün içerisinde cilde nüfus eden toz ve pislikler cildin daha kısa sürede sarkmasına, kırışıklıklara ve lekelere neden olur. Cilt bakımı meydana gelecek bu sıkıntıların giderilmesi dışında önlenmesi için yapılır.

İnsan cildi düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Bakımlı bir cilt hem daha genç hem daha pürüzsüz görünür. Bu nedenle de kadın erkek hepimizin düzenli cilt bakımı yaptırmamız gereklidir. Cilt bakımları ile birbirinden farklı içerikte hazırlanmaktadır. Her cildin özelliğine uygun bakım yaptırılması gereklidir.

Anti – arge cilt bakımları yaşlanmayı önleyen bir cilt bakım türüdür. Bilimsel araştırmalarda yaşlanma karşıtlığını ifade eden anti agingin kelimesinden adı gelmektedir. İçeriğinde tersine çevirme manası da bulunmaktadır. Yaş ilerledikçe meydana gelen değişimler, genetik faktörler, çevresel olumsuz koşullar, sağlıksız beslenme ve yer çekimi ciltteki değişim ve yaşlanmayı karşımıza çıkarır. Anti – arge cilt bakımları genel olarak tüm bu faktörlerin etkisinin en aza indirilmesini sağlar. Yaşlanma sürecinin bir anlamda kontrol altına alınması demektir.

Anti – Age Cilt Bakımına Hangi Yaşlarda İhtiyaç Duyulur?

Anti – age cilt bakımları genel olarak yaşlanma karşıtı tüm bakım çeşitlerini içerir. Her yaşta her kişinin yaşayacağı yaşlanma olayı farklıdır. Bu nedenle yapıya, çevresel koşullara, genetik faktörlere, beslenme düzenine ve alışkanlıklara göre bakıma ihtiyaç duyulan yaş da değişmektedir. Ton eşitsizlikleri, cilt lekeleri, siyah noktalar zamanla belirginleşir. Aynı zamanda cildin tam olarak yağlı ve kuru gibi özellikleri de farklı yaşlarda gelişimini tamamlar.

Yaşlanma karşıtı bakımları kullanmak genel olarak 30 yaş civarı diye belirtilir. 20 li yaşlar ile 30 lu yaşlara kadar cilt kendi kendini yeniler ve oturmaya başlar. Bu nedenle bu yaş aralığında cilt bakımı ürünleri kullanmamak gereklidir. Cildin gelişimini tamamlaması beklenmelidir.

Anti – Arge Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Anti – arge cilt bakımları öncesinde cildin ihtiyacına göre onarıcı ya da hangi içerikli olması gerektiğini bilmek gereklidir. Buna göre de cilt temizlik ürünleri kullanmak gereklidir. Donuk, sağlıksız ciltten kurtulmak için ilk önce cildin doğru bir temizlik ürünü ile temizlenmesi gereklidir. Genel olarak işlemler;

  1. Cildi nazik bir şekilde temizlemek,
  2. Besleyici maskeler ile düzenli terapi uygulamak,
  3. Nazik eksfoliasyon ile yaşlanmaya karşı bakım yapmak,
  4. Tonikler ve temel cilt bakımı yapmak

Şeklindedir.