Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme kişinin görüntüsünün bozulmasına neden olan yağ dokusu olan bölgenin yağlarının parçalanması işlemidir. Bu uygulama sayesinde kişiler bölgesel olarak incelme yaşayarak istedikleri fit vücuda kavuşurlar. Bölgesel incelme yöntemleri kişilerin zayıflamasını sağlamak yerine bölgesel olarak oluşan yağ dokularını yok etmeyi amaçlamaktadır. Vücutta farklı sebeplerden dolayı biriken yağ dokuları bazen spor ve diyetle dağılmazlar. Bu gibi durumlarda en etkili olan çözüm yolu bölgesel incelme uygulamalarıdır.

Bölgesel incelme yöntemleri cerrahi ya da cerrahi olmayan tekniklerle yapılmaktadır ve bu tekniklerin belirlenmesinde hastanın durumu hekim tarafından değerlendirilerek uygulaması yapılır. Kadınlarda özellikle diyet ve spor yapılması halinde bile olsa bazı bölgelerinde yağlanma meydana gelebilir. Bu bölgeler genelde kalça, bel ve basenlerdir.

Kadınlarda rahatsızlık yaratan bölgesel yağlanma erkeklerde de görülebilir ve bir süre sonra devam etmesi halinde farklı rahatsızlıklarında belirleyicisi olacaktır. Bu nedenle ama uzman hekim desteği ama kendi yöntemlerini uygulayarak kişi bölgesel yağlanmanın olduğu bölgeye müdahale etmelidir ve incelme sağlamalıdır. Bölgesel incelme farklı cihazlar kullanılarak bölgede olan fazla yağların parçalanmasıdır ve oldukça etkili sonuçlar veren estetik bir uygulamadır.

Bölgesel İncelme Nasıl Yapılır?

Bölgesel incelme yapılması aşamasında mutlaka hekimin uygun gördüğü tedaviler uygulanmaktadır. Bu tedavilerin cerrahi olanları daha fazla yağ dokusuna sahip kişilerde uygulanırken cerrahi olmayanları ise daha zayıf olan kişilerde etkili incelme uygulamalarıdır. Bölgesel incelme için uygun görülen yöntem sonrası kişinin kilo alma durumu söz konusu olsa bile eskisi kadar kötü bir görüntüyle yağlanma gerçekleşmez.

Bölgesel incelme uygulamaları çok kilo alınmadığı ve doğru yöntem uygulanması halinde kalıcı uygulamalardır. Cerrahi olmayan yöntemlerin başında soğuk lipoliz gelir ve yağ dokusunu soğutarak parçalamayı hedefler. Soğuk lipoliz uygulaması tek seanslık bir uygulamadır fakat yağ dokusu fazla olan kişilerde birkaç seans uygulama yapılabilir.

Radyofrekans yöntemi ile bölgesel incelmede dahil olmak üzere kırışıklık ve selülit tedavilerinde de uygulanabilir. Bölgesel incelmede yapılması gereken uzman desteği ya da kişi kendi evinde mutlaka doğru yöntemi seçmiş olması gereklidir. Kişiye uygun olan yöntemin belirlenmesi hem tedavinin kalıcılığını arttırırken hem de etkilerini arttıracaktır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

İncelme uygulamalarında hastalara göre değişik yöntemler uygulanması gereklidir. Bu yöntemleri uzman kişi hastanın yağ dokusunu değerlendirerek uygulamaya geçmektedir. Cerrahi olan ve cerrahi olmayan yöntemler olarak ayrılırken çok kilolu bireyler için cerrahi olan liposuction tedavileri az kilolu olan kişiler içinse cerrahi olmayan bölgesel incelme yöntemleri uygulanır.

Cerrahi olmayan bölgesel incelme yöntemleri bitkisel olmasının yanı sıra soğuk ve sıcak lipoliz, gelişen teknolojiyle üretilen ilaçla lipoliz uygulamalarıdır. Hangi yöntemin etkili olacağını doğru uygulama yapılması karar verir ve kalıcı sonuçlar için mutlaka kişinin yağ dokusuna uygun olan yöntemlerin seçilmesi önem taşır.

Uzman kişi değerlendirmelerinde hastanın genel durumu ve yağ dokusunun bulunduğu alan, yağ dokusunun fazlalığı gibi kriterlere göre bölgesel incelme yöntemlerini belirlemelidir. Bölgesel incelme yöntemlerinde anestezi kullanımı olmamakla birlikte aynı gün iş hayatına geri dönmek mümkündür.

Bölgesel İncelme Yaptıranlar

Bölgesel incelme yaptıran ve düşünen kişiler ilk önce cerrahi olmayan yöntemlerden uygunsa faydalanmak isterler. Cerrahi olan yöntemler diğer uygulamalara göre biraz daha zorken uygun olan yöntem en etkili ve en kalıcı sonuçları vereceği unutulmamalıdır. Cerrahi olmayan yöntemlerin uygulanması sonrası kişi günlük hayatına hemen dönebilir ve dinlenmesi gerekli değildir. Cerrahi olmayan yöntemleri tercih eden kişiler genelde az yağlanması olan kişilerdir ve 3 ay aralıklarla bölgesel incelme uygulamaları tekrarlanmalıdır.

Cerrahi olan yöntemlerle ise uygulama tekrarlanmalı ve cerrahi olmayanlara göre daha zor bir uygulama olduğu bilinmelidir. İncelme yapıldıktan sonra kişinin kilo alması mümkündür ama alınan kilolar eskisi gibi yağ dokusu oluşturmaz. Bölgesel incelme uygulamaları doğru yöntemlerin seçilmesi ile herkese güvenle uygulanabilen tedavi şeklidir. Bölgesel incelme uygulamaları doğum sonrası yapılması önerilir. Hamile ve emziren bayanlarda bölgesel incelme yapılması doğru değildir ev bu dönemin geçmesi beklenmelidir. Bölgesel incelme yaptıran kişiler mutlaka diyetlerine dikkat etmelidir.

Diyet ve spor yaparak bölgesel incelme uygulamalarının kalıcılığını arttıracaklardır. İncelme programları genelde 4 seans olarak uygulanır ve sonuçlar 3 ay boyunca yavaş yavaş kendini göstermektedir. Bölgesel incelme tedavilerini yaptıran kişiler uzman hekim ve deneyimli kadro ile uygulamalarını yaptırdıklarında herhangi bir komplikasyonla karşılaşmadan rahatlıkla bölgesel incelmenin verdiği konforu yaşarlar. Öz güvenleri yerine gelerek bölgesel incelme sayesinde zayıflamadan incelmeyi görürler.

Bölgesel İncelme Fiyatları 2021

Bölgesel incelme uygulamaları mutlaka FDA onaylı cihazlarla ve sağlık bakanlığından izinli olan merkezlerde yapılmalıdır. Bölgesel incelme uygulamaları her merkezde farklı fiyat politikasına sahiptir ve bu durumun başlıca nedeni hastanın durumudur. İncelme uygulamalarında hastanın durumu, yağlanma olan bölgelerin genişliği ve hangi yöntemin uygulanması gerektiği uzman hekim tarafından muayene sonrası belirlenir ve fiyatları etkileyen faktörler de bu şekilde sıralanabilir.

Bu faktörlere göre sağlık merkezleri bölgesel incelme fiyatlarını belirler ve kişiye bu fiyatlar üzerinden uygulama yapılır. Bölgesel incelme fiyatları 2021 bilgisi almak için iyi bir araştırma yapmak ve uygun olan bir merkezden randevu alarak uzman hekim muayenesi olmak önemlidir. Bölgesel incelme yöntemleri ve uygulaması, fiyat bilgisi ve durum değerlendirmesi için mutlaka randevu alınması ve muayene olunması gereklidir.