Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çatlak Tedavisi

Ciltte meydana gelen çatlaklar genellikle kadınlarda yaşanan bir durumdur. Erkeklerde değişik sebeplerle de ortaya çıktığında genellikle kadınlarda yaşanan kilo değişmelerinden, gebelik ve emzirme döneminden, ergenlik döneminden kaynaklanmaktadır. Çatlaklar çoğunlukla kişilerin vücutlarında meydana gelen büyüme küçülme durumlarında ortaya çıkan derin çizgilerdir. Genetik faktörler de ciltte oluşan çatlaklara etkiler. Bilimsel olarak açıklamak gerekirse çatlaklar git altındakiliklerin bozulması ile ortaya çıkar.

Çatlak tedavisi birden fazladır. Fakat yapılan tedaviler tamamen getirmek yerine belirginliğini azaltmayı amaçlar. Bu tedavi yöntemleri arasında cildi yenileyen kremler de bulunur. Bu kremler ile cildin yenilenmesi gerçekleşir. Böylelikle çatlak izleri kontrol altına alınır. Kontrol altına alınan çatlaklar bir süre sonra tekrar kilo alma kilo verme durumlarında ortaya çıkabilir.

Çatlak tedavisi olarak karşımıza çıkan bir durumda lazerle tedavidir. Lazer ile yapılan cilt soyma işlemi çatlak izlerini kontrol altına alır. İhtiyaca göre belirlenen bu uygulama kişinin kendi yapısına göre belirli seanslar sürdürülmelidir. Piyasada bulunan sıradan kremler ve losyonlarla çatlak tedavisi mümkün değildir. Bu nedenle iyi bir cilt doktoruna gözükerek cilt probleminin giderilmesi gerekir.

Çatlak Tedavisinde Lazer

Çatlak tedavisi kremler ve losyonlarla gerçekleşmez ise farklı bir yöntem olarak cilt soyma yöntemi olan lazer kullanılır. Genellikle kadınlarda görülen çatlak durumu kollarda, omuzlarda, göğüs bölgesinde ve karın bölgesinde sıklıkta rastlanır. Cilt çatlakları genel olarak çatlağın oluşturduğu bölgede tedavi edilir. Çatlak tedavisinde bir çok farklı yöntem söz konusudur. Kesin sonuç alabilmek amacıyla birkaç yöntem kombine edilerek hastaya uygulanabilir. Cilt altı katmanlarında meydana gelen kolej un eksikliği ve cildin genişleyerek tekrar daralmasında çatlaklar ortaya çıkar. Lazer ile cilt soyma yöntemi ve birtakım ilaç tedavisi ile çatlaklardan kurtulmak mümkündür. Genellikle ihtiyaca göre sürebilen ilaç tedavisi altı ay olarak belirlenmiştir.

Çatlak tedavisinde mutlaka uzman bir doktora başvurmak gereklidir. Lazer ile yapılan bu işlem de iyileşme de bu kişiye göre değişiklik gösterir. Bu nedenle de seans süresi kişiye göre değişmektedir. Bu tedavi de lazerin görevi cildin yenilenmesini sağlamaktır. Soyma işlemi doktorum genel hastanın durumuna göre belirlediği fiyatlara bölünür. Lazer ile çatlak tedavisi aşağıdaki şekilde yapılır.

  • lazer ile çatlak tedavisi seanslar halinde yapılır,
  • Seans süresi kişiye göre değişir, bazı kişilerde 3 seans bazı durumlarda 5 seans sürebilmektedir,
  • Cilt soyma işlemi ile cildin yenilenmesi sağlanır,

Düzenli olarak yapıldığı nda en etkin çatlak tedavi yöntemidir.

Merkezimiz bu uygulamalarda sadece danışmanlık hizmeti vermektedir.