Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Cilt Analizi (check-up)

Cilt analizi, cilt problemlerinin ortaya çıkması için yapılan dijital cilt analizi tekniğidir. Bu analiz sayesinde lekeleri kırışıklıklar ve yüz de meydana gelen ince çizgiler de ortaya çıkar. Bu teknik sayesinden yüzünüz de meydana gelen sorunlar belirlenerek onlar için uygun olan tedavi yöntemi seçilir. Daha ciddi sorunlar ortaya çıkmadan kısa süre içerisin de cerrahi müdahale de yapılmış olur. Cilt analizi her insan uygulanabilecek bir tekniktir. Evde yapacağınız birkaç adımla da cilt analizlerini ortaya çıkartabilirsiniz. Kişilerin kendi cilt yapılarına göre bakım yaptırmaları daha sağlıklı bir durumdur. Genellikle birçok insanın cildi karma cilt tipidir. Normal cilt tipi olan insan sayısı oldukça azdır. Bu nedenle cilt tipinizi öğrendikten sonra gerekli ürünleri kullanmaya başlamanız daha sağlıklı olacaktır.

Cilt Analizinin Faydaları

Cilt analizi cildin kalitesi ve genel sağlığı açısından daha detaylı bilgi vermek için yapılan faydalı bir işlemdir. Gözenekler, kırışıklıklar, cilt rengi ve lekelerin tedavi edilmesi için uzmanlar tarafından cilt analizleri yapılır. Bu süreç cildinizin bu sorunlardan herhangi birinin geliştirilip geliştirilmediğinin hakkında bilgi verir. Herhangi bir önleyici durumu almak da gerekebilir. Buna göre de doğru bir tedavi yöntemi uygulamak gerekebilir. Özel olarak yapılan cilt analizlerinin sonunda cilt gençleştirme hakkında gerekli tedavilerin seçenekleri size rapor olarak da verilir. Her hastanın tedavi yöntemi farklıdır. Bu nedenle uygulanan prosedür doktor kontrolü eşliğinde olmalıdır. Etki eden sonuç bireyden bireye farklıdır. Bu nedenle gerekli testlerin yapılması sonucunda tedaviye başlanır. Uygulanan bu son teknoloji sistem sayesinde sorunlu bölgeleriniz kısa sürede tedavi edilmiş olur. Dijital teknikle yapılan cilt analizi yüzey de ve alt yüzey de uygulanır.

Evde Cilt Testi Nasıl Yapılır?

Doktora gitmeden de evde rahatlıkla cilt testi yapabilirsiniz. Bunun için gerekli adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Cildinizi suyla yıkayıp temiz bir havlu ile kurulayın. Havlu kağıdın tek bir katını yüzünüze kapatın ve daha sonra parmak uçlarınızla birlikte masaj yapın. Kağıdı kaldırdıktan sonra eğer her tarafında yağlanma varsa cilt yapınız yağlıdır. Ancak sadece birkaç bölgede ufak tefek yağlanmalar varsa karma cilt yapısına sahipsiniz demektir. Eğer hiçbir şekilde yağ yoksa cildiniz kurudur. Cildinizi daha temiz ve ışıltılı yapmak için çeşitli ürünler kullanabilirsiniz. Bunun için evde uygulayacağınız maskeler de yeterli olacaktır. Ancak uygulanan maskeler mutlaka cilt tipinize uygun olmalıdır. Yoksa istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz.