Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Cilt Sıkılaştırma Uygulamaları

Cilt sıkılaştırma uygulamaları yaş ilerledikçe cildin ihtiyacı haline gelir. Yaşam şartları, genetik faktörler, cildin maruz kaldığı güneş ışığı miktarı, dengesiz beslenme ve zararlı alışkanlıklar her kişide farklı yaşlarda cildin yaşlanmasına neden olur. Cilt genel olarak neme ihtiyacı duyar. Nem oranı ve temizliği korunmaz ise önce sarkmalar meydana gelir. Arından da kırışıklar oluşur. Bu durumun önüne geçebilmek için doğru ürünler ve doğru maskeler ile ilk önce düzenli şekilde temizlenmelidir. Arından ise mutlaka düzenli bir cilt bakımı yapılmalıdır.

Cilt temizliği bakımı düzenli şekilde yapılmış olsa da ciltte sarkmalar meydana gelebilir. Belirli bir yaştan sonra bu durum kaçınılmaz bir hal alabilir. Cilt sıkılaştırma uygulamaları sarkmaların giderilmesi ve daha genç bir görünüm için uygulanır. Gözeneklerin büyümesi ile başlayan sarkmalarda sıkılaştırma tedavileri çok etkilidir. Sıkılaştırma ile gergin, sağlıklı be pürüzsüz bir cilt sahibi olunur.

Cilt sıkılaştırma İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Cilt sıkılaştırma uygulamaları son yıllarda meydana gelen medikal gelişmelerden biridir. Lazer teknolojisi kullanılarak cildin gözeneklerine sıkılaştırma işlemi yapılır. Elastik ve kolojen liflerde bu işlem ile kasılma ve sıkılaştırma oluşması sağlanır. Ortalama olarak 6 seans uygulanan bu işlem 2 haftada bir kez yapılabilir. İşlem sonrası 3 gün süren kızarıklık ya da pembelik durumu söz konusu olabilir.

Ciltte meydana gelen sarkmaları gideren sıkılaşma yöntemleri sarkık ciltten rahatsız olan kadın erkek her kişide uygulanabilir. Aynı zamanda cilt yapısına göre de sonuçta, seans sayısında ve etkilerde farklılıklar görülebilir.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal ürünler ve kremlerle cildimize bakım yapabiliriz. Evde maskeler piyasada bulunan sıkılaştırıcı kremler de cildimize sıkılaşma konusunda destek olabilir. Fakat medikal gelişmelerle ortaya çıkan çeşitli uygulamalar bunların hepsinden daha kısa sürede cildimize etki eder. Ortalama olarak 3 ile 6 seans uygulanan lazer tedavi yöntemleri ile cildin kısa sürede sıkılaşması sağlanır.

Lazer İle Ciltte Sıkılaşma Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır?

Lazer ile uygulanan cilt sıkılaşma uygulamasında ilk önce maske yapılır. Maskenin ciltten kaldırılması ile lazer ile gerçekleşir. Peeling işlemi yapılır ve karbon bazlı ısı ile foto akustik etki uygulanır. Gözenekler bu yöntem ile tamamen açılır. Ardından kolojen sentez ile yağ dokuları kontrol altına alınır. Geniş olan cilt gözenekleri sıkılaştırılır. Cilt yapısının yenilenmesi sağlanır. Ağrısız bir uygulamadır ve 6 seans uygulanır.  Aynı zamanda her seans arasında mutlaka 15 gün ara bırakılır.