Cilt Sıkılaştırma Nedir?

Cilt sıkılaştırma, bazen kilolu olan kişiler kilo verdikçe ciltte sarkmalar olabileceğinden ötürü, sarkmaları önlemek ve cildi eski haline getirerek toparlama işlemidir.

Zira sarkan cilt her ne kadar zayıf olsa da çirkin ve istenmeyen bir görüntüye yol açacaktır. Bu görüntüyü gidermek daha sağlıklı olabileceği gibi göze de hitap edecektir.

Bu sebeple cildin toparlaması o sağlamak ancak cilt sıkılaştırma yöntemi ile mümkündür. Tabi ki cildin sarkması sadece kilo kaybından olmayıp bazen de yaşın ilerlemesinden dolayı meydana gelir. Beden yaşlandıkça cilt de sarkacak ve yıpranacaktır. Bu sebeple vakit geçmeden gerekli tedbirlerin alınması doğru bir karar olacaktır.

Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır

Genç bir görünüm herkesin isteği ve çabasıdır. Bu da ancak önceden önlemini almak ve cilt bakımını ihmal etmemekle olur. Fakat bazen her ne kadar cilt bakımı iyi yapılsa da beklenmeyen durumlar zuhur edebilir.

Bu zamanlarda da düzenleyici ve toparlayıcı yöntem olan cilt sıkılaştırmak oldukça önemlidir. Fakat cildin sıkılaşması için birçok farklı yöntem bulunur.

Bazısı evde kendinizin yapabileceği kadar basit ve pratiktir. Doğal ürünlerin ve bitkilerin karışımı ile cildi toparlamaya yarayacak olan birçok maske bu yöntemlerden bir tanesidir. Bunun dışında bazen evdeki yöntemlerin yeterli olmayacağı kadar büyük hasarlar ciltte meydana gelmişse o vakitte ciddi operasyonlarda gerekebilir.

Cilt Sıkılaştırma Nasıl Uygulanır

Birçok farklı yönteme sahip olan ve cildi toparlayarak daha genç görünmesini sağlayan cilt sıkılaştırmanın tedavisi bazen ileri seviyedeki durumlarda lazer yöntemi ile uygulanabilir.

Çoğu zaman yaşlılıktan meydana gelen cilt sarkması ya da gevşemesi ufak tefek dokunuşlar ile ve cilt bakımı için üretilen aletler ile giderilebilir. Hatta buna gerek kalmadan direk evde yapılacak olan maske ve peelingler dahi bu isteği yerine getirebilir.

Fakat sebebi aşırı kilo kaybı olduğunda ciltteki sarkma oldukça göze batacak kadar fazla olabilir. Böyle durumlarda ise bu yöntemler yeterli olmayıp daha ciddi tedaviler gerekebilir. Bu yöntemler ise lazer ya da nadiren ameliyat gibi uygulamalar ile meydana gelebilir. Bu sebeple cilt sıkılaştırma yöntemleri farklı olduğu için uygulamaları da farklılaşır.

Cilt Sıkılaştırma Faydaları Nelerdir

Değişik yöntemlere sahip olarak cildi güzelleştirmeye yarayan hatta olduğundan neredeyse 5-10 yıl genç gösteren cilt sıkılaştırma işleminin birçok faydası vardır.

Bunların en başında sarkan ve çirkin bir görüntüye sebep olan cildin toparlanarak eski haline gelmesi ve istenmeyen görüntünün ortadan kalkmasıdır.

Eğer cilt sıkılaştırmak yüzde uygulandıysa bu faydanın yanına birde gözeneklerinde sıkılaşması gelir. Sarkan ciltte gözenekler de büyüyeceğinden dolayı bu hem istenmeyen görüntüye hem de aynı zamanda sağlıksız bir deriye sebebiyet verir.

Zira büyüyen gözeneklerin içerisi mutlaka atık yağlar ve asitlerden dolayı akne gibi problemlerle dolabilir. Bu durumda sadece cildin temizlenmesi sorunun halledilmesi için yeterli olmayıp aynı şekilde cildin de sıkılaştırılması gerekir. Bir diğer faydası da daha rahat ve kendinden emin bir duruş elde etmek ve o şekilde hareket etmektir.

Cilt Sıkılaştırma Kimlere Uygulanır

Eğer aşırı miktarda cilt sarkması meydana gelmiş ve bunun lazer ya da ameliyat gibi çözümlerle düzelmesi mümkün oluyorsa, 18 yaşından büyük yetişkinlere fakat çok yaşlı ve kronik rahatsızlığı olmayan kişilere cilt sıkılaştırmak daha doğru olacaktır.

Cilt Sıkılaştırmak Hangi Durumlarda Uygulanması Sakıncalıdır

Eğer kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsanız cildin toparlanması ve sıkılaşması için ameliyat olmanız riskli ve sakıncalıdır. Bu sebeple mutlaka ameliyat öncesinden bir müddet önce bırakılmalıdır. Yine ameliyata mani olacak bir ilaç kullanıp kullanmadığınızı öğrenmek için doktorunuzla bilgilerinizi paylaşınız.

Cilt Sıkılaştırma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mikro iğneleme, ultrason yöntemi ya da lazer gibi alternatifleri deneyerek cildini sıkılaştırmak isteyen bir kişinin bu müdahaleler sonrasında normal yaşantısına dönmesi uzun sürmeyecektir. Sadece ciltte tahriş ya da kızarıklık gibi yan etkiler olacağı için herhangi bir krem ya da maske kullanmamak hatta bir müddet su değdirmemek oldukça önemlidir.

Fakat ameliyat ile cilt sıkılaştırmak ve tedavisi denendiyse bunun iyileşmesi uzun süreceğinden dolayı doktorunuzun tavsiyesi üzerine 1-7 gün arası ya da size özel belirtilen gün boyunca o bölgeye hiçbir şekilde müdahale etmemek gerekir. Yine aynı şekilde ağır kaldırmak ve ameliyat bölgesinin çabuk toplanması için herhangi bir yan etkisi olan ilacı doktorunuza sormadan kullanmamalısınız.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir

Cildin daha genç görülebilmesi için sıkılaştırılması ve toparlanması gerekir. Bunu kolay ve pratik bir şekilde evde yapabilirsiniz. Örneğin peelingler, maskeler veya doğal ürünleri kullanarak cilt tipinize uyum sağlayacak herhangi bir alerji oluşturmayacak ürünlerle bu rahatlıkla gerçekleşebilir. Fakat bazen bu yeterli olmayıp yanı sıra spor yapmak da oldukça etkili olacaktır.

Hangi bölgenin sıkılaşmasını istiyorsanız o bölge için uygun sporları yapmak sizin faydanıza olur. Bunların dışında lazer, ultrason ışınları, iğneler yardımı ile de cilt sıkılaştırmak denenebilir. Bunlardan ciddi sonuç alınacaktır. Fakat mecburen ameliyat gerektirecek bir durum söz konusu olarak en son alternatif olarak estetik ameliyatı da olabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırmanın Kullanım Alanları

Cilt sıkılaştırmak en rahat ve pratik yöntemler evde yapabileceğiniz alternatiflerdir. Fakat bazen uzman kontrolünde de cilt sıkılaştırmak ve gençleştirme işlemi gerekebilir.

Cilt Sıkılaştırma Fiyatları 2021

Kullandığınız ürüne ya da uzman tarafından hizmet alıyorsanız seansına göre doktorun belirleyeceği fiyata göre cilt sıkılaştırma fiyatları da değişecektir. Önceden detaylı bilgiyi araştırarak öğrenmeniz faydalı olacaktır. Cilt sıkılaştırma fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için hemen bizlere ulaşın.