Dolgu uygulamaları medikal gelişmelerden biri olarak son yıllarda hayatımıza girmiştir. Günümüzde özellikle kadınların yüz kısımlarında meydana gelen şekil bozukluklarına dolgu uygulamaları son vermektedir.

Yaş ilerledikçe ciltte meydana gelen kolajen düşüklüğü, elastiki dokuyu etkiler. Bu etki ile birlikte ciltte değişimler meydana gelir. Genel olarak da daha yaşlı ve sağlıksız bir cilt görünümü oluşur.

Bazı kişilerde daha erken yaşta bazı kişilerde daha genç yaşta olmak üzere bu durum değişiklik göstermektedir.

Medikal estetik alanından en sık kullanılan işlemlerden biri olan dolgu uygulamaları içeriğinde hyalünorik asit kullanılmaktadır. Bu asit aynı zamanda bebeklerin cildinde bulunan bir asittir. Bu asit miktarı cilde görünümünü verir ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Dolgu uygulamalar işlemlerinde cildin alt kısmına küçük iğneler ile bu asit enjekte edilir. İlgili kısımlara verilen asit jel kıvamındadır. Cildin su tutuma kapasitesi bu işlem ile arttırılır.

Hyalünorik Asit Faydaları

  • Esnek ve pürüzsüz cilt sağlar.
  • Oluşan akna izlerini önler.
  • Dokuları tamir eder.
  • Ciltte elastik durumu korur.
  • Kolajen lifleri oluşturur.
  • Cildin tahriş olmasını önler.
  • Hücresel yenilenmeyi hızlandırır.
  • Cildin yaşlanmasını önler.

Hyalünorik asit maddesi kullanımı ile ince yada derin kırışıklıklar giderilir. Dolgu işlemi yüzde, yanaklarda, dudaklarda, çenede, göz çevresinde, şakaklarda ve çene de kullanılır. Aynı zamanda akne izleri ve diğer yara izleri de bu şekilde ortadan kalkar.

En sık olarak dolgu uygulamalar kaş arasında, dudak üst dikey çizgilerinde ve nazolobial gölgelerde kullanılır. İşlem süresi ortalama 15 ile 3U dakika arasında değişmektedir. Süre uygulama yapılan bölgeye ve miktara göre değişiklik gösterir. Uygulama sonrası etki hemen gözle görülür.

Zamanla cildin su tutma kapasitesi arttığından görünüm daha hoş bir hal alır. 6 ile 18 ay süren etkisi bulunmaktadır. Etki geçtiğinde ise tekrar yaptırmaktadır.

Işık Dolgusu

Dolgu uygulamalar ile yapılan estetik tedavilerden biri de ışık dolgusudur. Cilde ışık miktarını olması gereken kadara ulaştırmak için yapılır. Dolgu teknikleri arasında yeni geliştirilen bir yöntemdir. 3 ya da 4 hafta aralıklara yapılan seanslarla yapılan basit bir işlemdir.

Öte yandan 3 seans uygulama etki için yeterlidir. İlk seansta yapılan enjeksiyon sonrasında ve devamında etki hissedilir. Bu yeni tedavi yöntemi tamamen risksiz ve özel bir uygulamadır. Kişinin kendi tercihi yanı sıra mutlaka uzman bir estetik cerrahının bu uygulamayı onaylaması gereklidir

Dolgu Uygulamaları Fiyatları 2021

Dolgu uygulamaları fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşın.