Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak istenildiğinde devreye girerek istenilen dudakların ortaya çıkmasını sağlıyor. Küçük injeksiyonlar ile birlikte dudağın dolguya ihtiyaç duyduğu kısma enjekte edilerek şekil veriliyor.

Dudak dolgusu fiyatları herkese hitap edecek şekilde sunulduğundan dolayı her birey rahatlıkla hizmet alabiliyor. Farklı dolgu maddeleri kullanılarak yapılabilen bu işlemde kişinin dudak yapısına ve cildine göre en uygun madde seçiliyor.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde en sık tercih edilen dolgu işlemleri arasında dudak dolgu uygulaması yer alıyor. Dolgu işleminde küçük iğneler kullanıldığından dolayı acı hissi oldukça az oluyor. İşlemden önce dudak üzerine anestezik krem sürülüyor ve işlem esnasında kişinin ağrı duymaması sağlanıyor.

Ortalama 15-20 dakika süren bir işlem olarak uygulanıyor. 6-12 ay kalıcılık sağlayan dolgu maddesi en doğal duracak şekilde yerleştiriliyor. Dolgun ve hacimli dudaklar ortaya çıkarken dudak kontürünün de yeniden belirlenmesi sağlanıyor. Sizler de dolgun dudaklar için estetik yerine dolgu işlemini tercih edebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Niçin Kullanılır?

İnce dudaklara sahip olan kişilerde, dudaklarında asimetrik bozukluk olan kişilerde ve çizgili dudaklara sahip olan kişilerde dudak dolgu uygulaması yapılarak estetik bir görünüm sağlanır. Dudak yapısından memnun olmayan herkes rahatlıkla dolgu işlemini yaptırabilir.

İstenilen dudak görünümüne kısa süre içinde mininum acı hissi ile sağlanabilir. Dudağı daha gergin bir hale getirmek, dolgun ve hacimli görünmesini sağlamak, simetrik ve yüz şekline göre en uygun hale getirmek için dolgu kullanılır. Dudak dolgu uygulaması fiyatları herkese hitap edecek şekilde sunulduğundan dolayı rahatlıkla yararlanılabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak isteyen kişiler için ilk olarak muayene yapılır. Dudağın şekli, yapısı ve fonksiyonu uzman doktor tarafından kriterlere uygun olacak şekilde değerlendirilir. Dolgu maddesine karar verildikten sonra yapılacak olan bölgeye anestezik krem uygulanır.

Kremin etkisini göstermesi için 10-15 dakika kadar beklenir. Yapılacak olan işleme göre dudak temizlenerek dolgu enjekte edilir. Dudağa enjekte edilen dolguya elle şekil verilerek düzeltilir. Uygulama bittiği andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Dudak dolgu uygulaması fiyatları kalıcılık etkisine göre değişebilir.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Dudağın estetik bir görünüme sahip olması ve kişinin yüz hatlarına en uygun şekilde oturması gerekir. Dudak dolgusu kalıcılığı kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Ortalama olarak 12 ay kalıcılık sağlayan bir işlemdir.

Etkisini yitirdikten sonra yeniden işlem yaptırılabilir. Dolgunun kalitesine göre kalıcılık süresinde değişiklikler meydana gelebilir. Hyaluronik asit içeren madde ile yapılan dolgularda kalıcılık süreci daha uzundur. Dudak dolgusu fiyatları kullanılan dolgu maddesine göre değişir. Uzun zaman kalıcılık sağlayan dolgu maddesi daha yüksek fiyatlıdır.

Enjeksiyon İşlemi Uzun Sürer?

Dudak dolgusuna başlamadan önce hastanın enjeksiyon işleminde acı hissetmemesi için anestezik krem uygulaması yapılır. Enjeksiyon işlemi kişinin dudak şekline ve asimetrilerine göre değişir. Fazla uzun sürmeyen bir işlemdir. Dolgu işlemi genel olarak 15-20 dakika kadar sürer.

Enjeksiyon işlemi 10 dakikalık bir kısmı kapsayabilir. Geri kalan süre içerisinde elle şekil verilerek kontroller yapılır. Enjeksiyon işlemi uzun sürse bile kişi herhangi bir ağrı hissetmeyecektir. İğne ucunun girdiği anda mininum acı hissi yaşayabilir. Bu acı anlık ve geçicidir.

Hyaluronik Asit Dolgu Maddelerinin Faydaları

Günümüzde hemen hemen her dolgu işleminde kullanılan hyaluronik aist maddesinin pek çok faydası vardır. Vücutta doğal olarak bulunan bir madde olduğundan dolayı cilde zarar vermez. Cildin nem oranının artmasını sağlar.

En güvenilir dolgu maddeleri arasında yer aldığından dolayı sıklıkla tercih edilir. Kolajen üretiminin artmasını sağlar. Hyaluronik dolgu maddesi istenildiği taktirde geri alınabilir. Vücudun her bölgesinde rahatlıkla uygulanabilir. Daha uzun süre kalıcılık sağlayan bir dolgu maddesidir. Uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Geçici Dudak Dolgusu Vücutta Ne Kadar Kalır?

Dolgun ve hacimli dudaklar yüz hatlarının da daha belirgin olmasını sağlar. Geçici dudak dolgu ortalama olarak 6 ay kalıcılık sağlar. Kalıcı dolgu kadar etkisini gösteren ve oldukça doğal olan bir dolgu çeşididir. Kalıcı dolgu yaptırmak istemeyen bireyler için tercih edilebilecek bir dolgu çeşididir.

Yüzün doğallığını koruması açısından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Doktorun tavsiyesi ve dudak yapısına göre belirlenerek dolgu maddesi enjekte edilir. Geçici dolgu etkisini yitirdikten sonra yeniden yaptırılabilir. Geçici dudak dolgu fiyatları kalıcı dolguya oranla daha uygundur.

Dudağımdaki Asimetri Düzelir mi?

Dudak bölgesine yapılan dolgu işlemi hacim ve dolgunluk sağlarken pek çok bozukluğun da giderilmesini sağlar. Dudak asimetrilerinin düzeltilmesinde de rahatlıkla uygulanabilen bir işlemdir.

Aynı zamanda dudakta meydana gelen ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde de etki sağlayan bir işlemdir. Dudak dolgu sayesinde daha estetik ve hacimli dudaklara acısız bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Yüz bölgesinden operasyon geçiren bireyler de dolgu sayesinde daha estetik dudaklara sahip olabilir. Sizler de dudak dolgu uygulaması fiyatları sayesinde hayalinizdeki dudaklara kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Yaptırdığım Belli Olur mu?

Günümüzde sıklıkla tercih edilen dudak dolgu uygulaması diğer estetik uygulamalarına oranla daha doğal duran bir işlemdir. Dolgu uygulaması yapıldığı ilk günler belirginliği daha fazla olur. Şişlik ve ödemler meydana geleceğinde dudağın dolgulu olduğu belli olacaktır.

Fakat bu şişlikler 2-3 güne geçerek daha doğal bir görünüm sağlar. Kalıcı dolgu yaptıran kişilerde belirginlik daha fazladır. Dolgu yapılacak olan bölgenin bozukluğuna göre de belirginlik durumu değişkenlik gösterir.

Genel olarak doğal bir görünüm sağladığından dolayı aşırı bir belirginlik meydana gelmez. Sizler de doğal dudaklara sahip olmak için dolgudan yana tercih yapabilirsiniz.

Dudağımda His Kaybına Yol Açar mı?

Alanında uzman doktorlar tarafından yapılan dudak dolgusu, dudakta herhangi bir his kaybına neden olmaz. Uygulama yapmadan önce uygulanan aneztezik krem işlem esnasında kısa süreliğine his kaybı sağlar. Bu his kaybı sayesinde kişi iğnenin acısını ve işlem ağrısını hissetmez. İşlem sonrasında herhangi bir his kaybı meydana gelmeden kullanılabilir.

Dudak Dolgusunun Yan Etkileri Var mı?

Dolgun ve gösterişli dudaklara sahip olmak isteyen kişiler için yapılan dudak dolgusu herhangi bir yan etki yaratmaz. İşlem sonrasında hafif şişlikler ve ödem meydana gelebilir. Bu durumda oldukça normal karşılanır.

Buz kompresi yaparak daha kısa sürede şişliklerden kurtulmak mümkündür. Uzman kişiler tarafından yapılmayan dolguların yan etki göstermesi mümkündür. Bu nedenle güvenilir uzmanlar ve dudak dolgu fiyatları uygun olan estetik merkezleri tarafından gönül rahatlığıyla hizmet almak mümkündür.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2021

Günümüzde en sık tercih edilen estetik uygulamaları arasında dudak dolgu yer alıyor. Dudak yapısı ve şeklinden memnun olmayan bireyler dolgu işlemini tercih ediyor. Tercih edenler arasında çoğunlukla kadınlar yer alıyor.

Dudak dolgu herkese hitap edecek şekilde sunulduğundan dolayı her birey rahatlıkla işlem yaptırabiliyor. Dudak dolgu fiyatları 2021 yılında kampanyalı ve indirimli şekilde sunuluyor.

Sizler de bu kampanyalardan yararlanarak daha uygun fiyata hayalinizdeki dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudak dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bize hemen ulaşın.