Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı; Cildin daha genç görünmesini sağlamak ve cildi sıkılaştırmak, ayrıca ciltte bulunan fazla yağı çıkarmak için vitamin, enzim, hormon ve bitki özleri ile hyaluronik asit ve özel amino asitler   enjeksiyonlarını kullanan bir tekniktir.

Aslında temelde gençlik aşısı cildinizi gençleştirmek ve fazla yağı vücuttan atmak için vitamin, mineral, bitki özleri ve diğer kimyasalların enjeksiyonlarını kullanan bir mezoterapi yöntemidir.

Cildiniz daha genç ve uzun yıllar daha sağlıklı görünmesi için uygulanır. Günümüzde yaşlanma karşıtı işlemlerin sayısı giderek artmaktadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Bazı cildi gençleştirme tedavileri cerrahi işlemler gerektirir. Ancak bu aşı için böyle bir durum söz konusu değildir. İşlem tamamen non- invaziv bir yöntemi kapsar.

Teknik, cilde bir dizi enjeksiyon yapılmasını içerir. Bu enjeksiyonlar çok ince iğneler ile yapılır. Ancak yine de ağrı hissetmemeniz için anestezik bir krem kullanmanız ağrınızı azaltacaktır.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Bir mezoterapi yöntemi olarak belirlenen aşının 40 yaş üstü kişiler için uygundur. Cildinizde meydana gelen değişime göre önce de yaptırtabilirsiniz. Ancak uzmanlar genellikle 40 yaş hastalar için bu yöntemi uygun bulmaktadır.

Gençlik Aşısının Öncesi Sonrası

Öncelikle cerrahi bir yöntem içermez. Bunun yanı sıra ise aşı yaptırmadan önce mutlaka doktorunuzdan tavsiye almalısınız.

Çünkü doktorunuz sizden bir takım ağrı kesicileri kullanmamanızı önerebilir. Bunun nedeni ise bu tip ağrı kesiciler işlem sırasında ya da sonrasın kızarma ve morarma gibi yan etkilere sebebiyet verebilir.

Gençlik aşısı tek seferlik bir uygulama olmayabilir. Doktorunuz size 15 gün aralıklarla birkaç seans uygulayabilir. Sonucun etkisini alınmaya başlandıkça da bu seanslar 1 ayda bir olacak şekilde ayarlanabilir.

Gençlik Aşısının Faydaları

Özellikle kadınlar 30 yaş ortalarında cildin elastiğini kaybetmeye başlar. Azalan kolajen miktarı ciltte belirgin çizgilerin oluşmasına neden olur.

40 yaşlarda ise ciltte ince çizgilerin yanı sıra hafif sarkmalar meydana gelir.

Gençlik aşısı cildinizi sıkılaştırırken diğer taraftan da parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Hücre yenilemesini sağladığında cildiniz daha genç bir görünüme kavuşur.

Hangi Cilt Problemlerinde Tercih Edilir?

Gençlik aşısı aslında tüm ciltler için uygun bir yöntemdir. Ancak aşının adından anlaşılacağı üzere derin kırışıklıklarda oldukça etkili olduğundan ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için kullanılır.

Cilde enjekte edilen maddeler iltihapların kurumasına yardımcı olduğundan akneye yatkın ciltler için de etkili olmaktadır. Eğer yaşlanma belirtileriniz ortaya çıkmışsa ya da akneye yatkın bir cildiniz var ise bu aşıyı tercih edebilirsiniz.

Aşının Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Yaşlanma belirtileri ve yaşlılık tamamen ortadan kaldırılmayacak bir durum olsa da kontrol edile bilinir bir durumdur. Yaşlanmayı elbette kimse istemez. Ancak hiç kimsede zamana dur diyemez. Bu nedenle özellikle kadınlar yaşlanma belirtileri yok etmek ya da en aza indirmek için çeşitli yöntemlere başvurur.

Gençlik aşısı ise bu yöntemlerden bir tanesidir. Tek seferlik bir uygulama değildir. Yani etkisini görebilmeniz için tedaviye doktorunuzun önerdiği seans süresince katılmalısınız. Ayrıca gençlik aşısının etkisi yaklaşık bir ay içerisinde görünür.

Cildinizin daha parlak, daha genç ve daha sıkı görünmesi için uygulanır. Ancak bu yöntemin kesin sonuçlarını görmek için birkaç seansa ihtiyacınız olacaktır.

Elbette ilk seansa cildinizdeki değişimi hissetmeniz mümkündür.

Ancak aşının etkilerini dışarıdan görünmesi için birkaç seansa ihtiyacınız olacaktır. Yaklaşık dört ila altı seans sonra gözle görülür bir değişim olacaktır.

Cilde Nasıl Etki Etmektedir?

Bu tip cildi gençleştirmeye yönelik olan kozmetik işlemler de genellikle cilde yani vücuda vitamin, mineral, bitki özleri ve diğer kimyasallar enjekte edilir. Aşı sayesinde cilt kendini yenilemeye başlar.

Kolajen miktarında artış gerçekleşir ve cilt daha sıkı bir yapıya bürünür. Cilt yenilenmiş, daha sıkı ve daha genç bir görünüme kavuşur.

Dolgudan Farkı Nedir?

Dolgu işlemlerinde genellikle hyaluronik asit kullanılırken pek çok etken madde vücuda enjekte edilir. Ayrıca dolgu için ayrı arı bölgeler tercih edilirken bu yöntemde tek seansta bütün bölgeler müdahale edilir.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var mıdır?

Bu yöntem noninvaziv olduğundan, genellikle hiçbir kesi ya da yara olmaz. Bu durum ise yan etkileri minimuma indirir. Ancak cilde enjeksiyon yani iğneler girdiğinden bir süre kızarıklık, morarma, şişme, döküntü ve aşırı duyarlılık olabilir.

Bunlar uzun süreli etkiler olmadığından korkulacak bir durumda söz konusu değildir. Ayrıca uzman ve profesyonel bir klinikten yardım almanız durumunda da tüm hijyen koşulları üst seviyede bulunduğundan herhangi bir enfeksiyon riski de olmaz.

Cerrahi bir işlem olmaması ise de en büyük avantajı olmaktadır.

Gençlik Aşısı Fiyatları 2021

Kozmetik bir işlem olan aşı fiyatları 2021 herhangi bir sağlık kurumu tarafından karşılanmaz. Bu nedenle aşının maliyeti aldığınız tedavinin türüne ve ihtiyacınız olan seans sayısına bağlıdır.

Bunu belirleyecek olan uzmanınız olduğundan işlemi yaptırmadan önce mutlaka ihtiyacınız olan seans sayısını belirlemelisiniz.

Bunun yanı sıra doktorunuz tedavi sırasında size ek kozmetik kremler de tavsiye edebilir. Maliyet hesaplanırken bunları da göz önünde bulundurmalısınız. Gençlik aşısı fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.