Gözenek tedavisi, cilt yüzeyinde oluşan gözenek sorunlarının ortadan kaldırılması amacı ile uygulanır. Gözeneklerin hava alması ve sıkılaştırılması mümkün olabiliyor.

aynı zamanda bu tür uygulamalar sayesinde daha güzel bir cilt görünümü ve daha sağlıklı gözenekler hayata geçiriliyor.

Bu tür nedenlerden dolayı insanlar vücudun hava alması amacı ile çeşitli operasyonlar ile gözeneklerin daha iyi olması adına tedavi oluyorlar. Bu tür yöntemler ile kısa sürede gözeneklerin eski sağlıklı yapısına kavuşması da mümkün olabiliyor.

aynı zamanda bu tür uygulamalar uygulanması basit olan uygulamalar olduğundan dolayı hızlı bir şekilde tedavinin sonlandırılması mümkün olabiliyor. Gözenek tedavisi son yıllarda tercih ediliyor.

Gözenek Tedavisi Nedir?

Genellikle yüz hatlarında görülen gözenekler genellikle zamanlar genişleyerek içerisine yağ dolması ile istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Bu tür kararmış gözeneklerin ortadan kaldırılması mümkün olmadığından genellikle gözeneklerin küçültülerek daha sıkı bir görünüm elde edilmeye çalışılıyor.

Bu tür tedavi yöntemleri ile cildin hava almasının yanı sıra gözeneklerin içerisinde ortaya çıkan kararmaların da ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor.

Gözenek Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Bu tür yöntemler ile hastaların iyileşmesi kısa sürdüğünden dolayı ve cilt yüzeyi temizlendiğinden dolayı isteyen farklı yaş gruplarından hastalara bu tedavi uygulanabiliyor.

Aynı zamanda gözenek tedavisinin uygulanması aşamasında farklı hastalar için özel uygulamalar ön plana çıkabiliyor. Günümüzde tedavis için farklı uygulamalar ön plana çıkıyor.

Özellikle cilt yüzeyinde oluşan lekelerden rahatsız olan insanlar bu tür tedavi yöntemleri ile iyileşebiliyorlar. Yetişkinlerde bu uygulamalar daha başarılı sonuçlar veriyor.

Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gözeneklerin nitelikli olarak sürdürülmesi amacı ile kullanılan uygulamalarda esas olarak farklı yöntemler altında uygulanabiliyor. Karbon peeling yöntemi son dönemde uygulanan yöntemler arasında yer alıyor.

Bu yöntem ile hastaların ciltlerine oluşan yağların temizlenmesi ve sıkılaşma sağlanarak iyileşme ortaya çıkıyor. Aynı zamanda bu tedavinin dışında dermapen uygulaması son dönemde öne çıkan uygulamalar arasında yer alıyor.

Bir mikro iğneleme yöntemi olan dermapen ile olumlu sonuçlar almak mümkün olabiliyor.

Geniş Gözenek Tedavisi

Bu tür işlemler gözenekleri ufaltılması amacı ile kullanıldığından dolayı geniş gözenek tedavisi olarak ön plana çıkıyor. Temel olarak bu tür tedaviler mikro cerrahi ya da iğne yöntemlerini yanı sıra lazer tekniği kullanılarak da hayata geçiriliyor.

İyileşme sürelerinin kısa olması ve hastaların kısa sürede gündelik yaşamlarına dönmesi nedeni ile bu tedavi yöntemleri tercih ediliyor.

Gözeneklerin sıkı bir forma kavuşması için uygulanan ve genellikle önemli yan etkileri bulunmayan bu tedavi yöntemlerinin çeşitli seanslar ile düzenlenmesi ile birlikte bu tedavi aşamasında önemli başarılar elde etmek mümkün olabiliyor.

Lazer Gözenek Tedavisi

Gözenekler cildin bir parçası olup, tedavide bu gözeneklerin ortadan kaldırılması hedeflenmez. Bunun yerine bu gözeneklerin daraltılarak daha iyi bir görünümün ortaya çıkması sağlanıyor.

Günümüzde bu tür tedavi yöntemleri arasında ön plana çıkan bir tedavi yöntemi olan lazer ile gözenek tedavisi ile daha başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Lazer ile uygulanan tedavi esasında cilt hücrelerinin uyarılması ile son buluyor. Bu tedavi yönteminde ilgili yağ bezelerinin lazer ışınları ile uyarılması ile sonuç alınmaya çalışılıyor.

Bu tedavi yöntemi ND yağ lazer tedavi yöntemi olarak ön plana çıkıyor. Yine bir karma yöntem olarak ön plana çıkan Footage yöntemi ile hastaların lazer ile tedavi edilmesi amaçlanıyor.

En etkili lazer işlemlerinden birisi olarak ön plana çıkan kimyasal peeling yöntemi herkes için uygun olmamakla birlikte birçok hastada agresif bir yöntem olarak ön plana çıkıyor.

Cilt Hözenek Tedavisi

Cilt ile uygulanan daha bir dizi tedavi yöntemi bulunuyor. Bu tedavi yöntemleri sayesinde hastaların daha başarılı sonuçlar alması mümkün olabiliyor.

son dönemde lazer işlemleri ile başarılı gözenek tedavisi uygulamaları ile hastaların kısa sürede iyileşmesi mümkün olabiliyor.

Aynı zamanda bu tür tedavi yöntemleri ile farklı hasta gruplarına özel uygulamaların hayata geçirilmesi de mümkün olabiliyor. günümüzde bu anlayış ile farklı sağlık kuruluşlarında farklı tedavi yöntemleri ön plana çıkıyor.

Gözenek tedavisi aşamasında lazer dışında da farklı yöntemler ön plana çıkıyor.

Gözenek Tedavisi Yaptıranlar

Genellikle gözenek işlemlerini yaptıranlar uygulama sonrasında hemen gündelik yaşama döndüklerinden dolayı başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor.

Bu tür işlemlerde yüksek hasta memnuniyeti nedeni ile hastalar tedavi konusunda istekli oluyorlar. Günümüzde bu tür yöntemlerin uygulanması sıklıkla görülüyor.

Gözenek Tedavisi Fiyatları 2021

Fiyat olarak tedavi yöntemine bağlı olarak farklı fiyatlar ön plana çıkıyor. Bunun yanında tedavi ile ilgili farklı sağlık kuruluşlarının farklı fiyatlar sunduğu da görülebiliyor.

Günümüzde hastanın özelliklerine göre de fiyatlar değişebiliyor. Genellikle seans miktarına bağlı olarak ortalama bir fiyat almak mümkün olabiliyor.

Son dönemde birçok sağlık kuruluşunda bu tür tedavi yöntemlerinin uygulanması ile birlikte hastaların iyileşme sürelerinin kısa olması gibi avantajlar fiyat açısından önemli oluyor.

Aynı zamanda farklı sağlık kuruluşları indirimli fiyatlar ile de hizmet verebiliyor.

Bu tür nedenlerden dolayı insanlar daha iyi cilt görünümü sağlamak için bu tedavi yöntemlerini kullanabiliyorlar.

Ülkemizde gözenek tedavisi fiyatları 2021 uygulamaları fiyat olarak beklentileri karşılayan çözümler olarak ön plana çıkıyor. Gözenek tedavisi fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.