Lazerle ben tedavisi, iyi huylu ya da kötü huylu olmasına bağlı olarak farklı hastalar için tercih ediliyor. Bu tür ben tedavisinde hastaların ben özelliklerine göre tedavi şansı bulunuyor. Bazı benler sonradan çıkmakla birlikte bazı benler ise doğuştan geliyor. Yine tedavi olarak cerrahi yöntemlerin yanı sıra lazer ile tedavi son dönemde popülerlik kazanmış durumda.

Lazerle Ben Tedavisi Nedir?

Benler eğer iyi huylu ise tercih edilen bir yöntem olan, lazerle ben tedavisi genellikle yüzeye yakın kısımlarda bulunan benler için tercih ediliyor. Bunun yanında ben tedavisinde lazer kullanımı bazı benler için mümkün olamıyor. Aynı zamanda bu tür tedavi yöntemleri ile hızlı bir şekilde iyileşme de mümkün olabiliyor.

Lazerle Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu tedavi yöntemi cerrahi yöntemlere nazaran oldukça basit bir yöntem olarak biliniyor. Aynı zamanda bu tür lazer ile tedavi genellikle daha hızlı iyileşme süreçleri olarak ön plana çıkıyor. Günümüzde bu amaç ile birden fazla benin aynı anda ameliyat yerine lazer ile ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor.

Lazerle Ben Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Temel olarak lazer ile yapılan işlemlerin bazı avantajları bulunuyor. Her şeyden önce lazer ile yapılan bu tedavi yöntemi sayesinde hastaların daha hızlı operasyon geçirmesi mümkün olabiliyor. bunun yanında hastaların cilt yüzeylerinde hasar oluşmaması için de yine bu yöntem tercih ediliyor.

Lazerle Ben Aldırmanın Yan Etkisi Var mıdır?

Lazer ile yapılan bu işlemlerin bilinen önemli bir yan etkisi bulunmuyor. Temel olarak bu yöntemin sağlanması ile birlikte sivilce ucu kadar küçüklükte çukurlar kalabiliyor. Bazı hastalarda nadir olarak kızarıklık gibi belirtiler ortaya çıkabiliyor. Genellikle bu tür işlemler basit ve ağrısız operasyonlar olarak öne çıkıyor.

Ben Çeşitleri Nelerdir?

Ben çeşitleri doğuştan gelen ve sonradan oluşan benler olarak ikiye ayrılır. Temel olarak bu tür benler et beni olarak da sınıflandırılır. Aynı zamanda bu benler içerisinde bulunan melamin pigmentine bağlı olarak farklı renklere sahip olabilirler. Günümüzde lazerle ben tedavisi ile rahatsız eden benlerden kurtulmak mümkün olabiliyor.

Doğumsal Benler

Doğum ile ortaya çıkan bu benler genellikle kahverengi bir görünüme sahip olurlar. Vücudun büyümesine bağlı olarak bu benlerin de orantılı olarak büyüdüğü görülür. Aynı zamanda bu benlerin doğum sonrasında iki yıl içerisinde de görülmesi muhtemeldir. Bazı doğum benlerinin zamanla yok olduğu da görülmektedir.

Atiptik Benler

Genetik özellikli bu benler, pembe ile kahverengi arasında değişen renklere sahip olabilirler. Bunun yanında bu benlerin aynı zamanda kenarları değişen şekillere sahip olabilmektedir. Üzeri pişmiş yumurtayı andıran bu benler büyüklük olarak 5 mm ve daha fazla olabilirler.

Et Benleri

Hemen hemen her yaş grubunda görülen bu ben çeşidi bunun yanında genellikle 20 yaş sonrasında artış gösterir. Esas olarak insan sağlığına zararlı olmamakla birlikte bazı durumlarda alınması gerekebilir. Genellikle vücudun kırışan ve bükümlü bölgelerinde yer alan bu ben, koltuk altı, boyun gibi kısımlarda yer alabilir.

Ben Alımında Hangi Lazerler Kullanılabilir?

Çeşitli lazer operasyonları ile benlerin alınması mümkün olabiliyor. Lazerle ben tedavisi farklı türler altında sınıflandırılıyor. Örneğin Er yağ lazer ya da CO2 lazer tedavisi bu aşamada lazer çeşitleri olarak ön plana çıkıyor. Hangi lazer türünün seçileceğine hastanın durumuna bağlı olarak doktor karar verebilir.

Fraksiyonel Lazer

Bu lazer operasyonu, ilgili bölgeye çok sayıda lazer gönderilerek gerçekleştirilen bir işlem olarak ön plana çıkıyor. Hasarlı bölgeye gönderilen bu lazer ışını ile ilgili bölgede cilt yenilenmesinin mümkün olması görülür.

Lazerle Ben Alma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Alınacak ben sayısına bağlı olarak lazerle ben tedavi işlemleri genellikle bir saati geçmeyen sürelerde mümkün olabiliyor. aynı zamanda bu tedavi yöntemi öncelikli hastalarda değişebiliyor.

Lazerle Ben Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Lazer ile ben alma işlemi basit uygulamalar ile hayata geçiriliyor. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi cerrahi yöntemlere nazaran daha hızlı ve kalıcı bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Lazerle Ben Alma İşlemi Zararlı Mıdır? İz Kalır mı?

Bu tür işlemlerin cerrahi yöntemlere göre en önemli avantajı iz bırakma ihtimalinin en aza indirilmesi şeklindedir. Bunun yanında lazerle ben tedavi çok küçük boyutlarda iz bırakabiliyor.

Lazerle Ben Alma İşleminde Acı veya Ağrı Hissedilir mi?

Lazer ile yapılan bu işlemlerde çok az acı hissedilir. Bunun yanında işlem yapılacak bölgeye uygulanan lokal anestezi sayesinde de acısız bir şekilde işlem yapabilmek mümkün oluyor.

Lazerle Ben Alma Uygulaması Kaç Seansta Tamamlanır?

Hastalığın seyrine ve ben sayısına göre birden fazla seansta işlem tamamlanabilse de aynı anda birden fazla benin alınması da mümkün olabiliyor. günümüzde bu tür işlemler kısa süreler içerisinde gerçekleşebiliyor.

Lazerle Ben Alma İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu tür işlemler sonrası hastaların genellikle önemli şikayetleri bulunmuyor. Bunun yanında bazı hastalarda kızarıklıklar bulunabiliyor. Bu nedenlerden dolayı bu tür hastaların tedavisinin hızlı bir şekilde sağlanması adına lazerle ben tedavi önem arz ediyor.

Lazerle Ben Tedavisi Fiyatları 2021

Fiyat olarak düşünüldüğünde hastanın durumuna ve hastalığın seyrine bağlı olarak farklı fiyatlar ortaya çıkabiliyor. Bunun yanında fiyatlar farklı sağlık kuruluşları ile de farklı olabiliyor. günümüzde operasyona bağlı olarak maliyetler değişebiliyor. Lazerle ben tedavisi fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bize ulaşın.