Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mezoterapi (Cilt yenileme)

Tanımı Ve Uygulama Alanları

Global dünya uygarlık temelinde değişen ve yenilenen uluslar arası tıp bilimi ve kategorisel çeşitliliği ile meraklı gözleri üzerine çeken cildin doku ve hacmin etkin çözüm ve mineral deposu zenginliği ile olağanüstü hacim ve doğal görünüm kazandıran yeni dönem tekno tıp sağlık hizmetlerindendir. İlk olarak 1952 yılında Dr Michel Pistor tarafından geliştirilerek uygulanan sağlık uygulama ve tekniği olarak günümüzde hâlâ etkisini ve ışığını koruyan, nadide sağlık dokusu yenileme sistemlerindendir.

  • Bölgesel zayıflama özelliği, cilt yenileme ve doğal canlılık kazandırma pigment ışığı, selülüt, çatlak, akut, kronik ağrı, leke, yara izi ve tedavisi, saç tedavisi vs. hastalıkların tedavisinde kullanılır. Kulanım alanındaki zenginlik hastalıkların ve bu hizmete ihtiyaç duyan bütün hasta ve meraklılarının tercih edilme sıklığı ve cilt yenileme alanına duydukları güven ve anlayışla doğru orantılı bir şekilde yol izlemektedir.
  • Mezoterapi ciltte bıraktığı kalıcı dokusu ve kalojen ve elastin gibi hücre yapılarını uyaran harika zengin iç deposu ile kan dolaşımını düzenleyerek dokuların nefes almasını sağlamaktadır.
  • Deri üzerinde enjekte edilen, vitamin, mineral ve aminoasit çeşitliliği ve zenginliği gerek tek başına gerekse birleşim halinde bir araya gelerek kuvvetli ve etkisi büyük bir sistemsel algı ve deride kalıcı iz bırakmaktadır.

Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

  • Selülit vakalarında,cilt kırışıklığı ve  yaşlanma ,sarkma hallerinde,güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem niteliğinde olan  leke tedavisi ve  güneş lekesi  durumlarında,,deri çatlakları saç dökülmesi ve kellik sorunlarına karşı,spor yaralanma  vakarlında,akut ve kronik nitelikteki ağrılar ,göz altı morlukları ve göz altı torbaları  hastalık  ve  problemlerde acil durum  önlem planı olarak  ciltteki her türlü  onarım  bekleyen sorunlara  karşı en etkili  tedavi yöntemi olarak  hastaların ve   Mezoterapi  uygulamasını ilgiyle takip eden herkes için   etkin çözüm  kriz müdahale  hizmetidir.
  • Gebelerin, kalp hastalığı olan ilaç tedavisi yöntemi ile birden çok yan etkisi bulunan ilaç kullanan hastalar için, felçli hastalar için, kan pıhtılaşması sorunu ile karşı karşıya kalanlar için, alerjik reaksiyon gösteren hastalar için Mezoterapi yöntemini kullanmak ve bu uygulamaya dahil olmak sakıncalı olarak görülürken; uzmanlar bu hastaların uzak durması gereken bir tedavi hizmeti olarak karşımıza çıkan mezoterapi yöntemini, etkili olduğu ve sakıncalı bulunduğu Alanların tasnifini yaparak yöntemin genel çerçevesini çizmiştir.

Mezoterapi yöntemi yıllardan beri gelişmiş uzman kadrosu ve kaliteli hizmet anlayışı dokusu ile her zaman güncelliğini koruyacak olan tedavi yöntem aracı ve uygulamasıdır. Cilt yenileme tekniği olarak tıp dünyasının ve toplumun yapı taşı olan sağlık mekanizmasının en gözde alanlarından olmayı, hastalarının güvencesi ve tercih edilme sıklığı ile kanıtlayan nadide tıp mekanizmalarındandır.