Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi diğer klasik tedavilere göre bir alternatif tedavi olarak uygulanır. Ozon tedavisi o kadar etkili bir yöntemdir ki birçok hastalık çözüme kavuşur. Medikal ozon yönetmeliğine uygun olarak uygulanması halinde güvenli, etkili ve ucuz bir yöntemdir. Alternatif yani tamamlayıcı tıpta kullanılan ozon, saf oksijen ve saf ozon karışımından elde edilendir. Her ilaçta olduğu gibi bunda da verilecek doz çok önemlidir. Bu sebeple işi bilen eğitimli doktorlar tarafından kullanılmalıdır.

Ozon Tedavisinin Etkileri

Ozon, o kadar kuvvetli bir bakteri öldürücü ajandır ki ona direnen hiçbir mantar, bakteri ve virüs yoktur. Bağışıklık sistemini onarır ve dengeli sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırıcı özelliği sayesinde vücudun çalışmasını kolaylaştırır. Dolaşımı destekler, bağırsak bozukluklarında onarıcı etkisi vardır. Genel anlamda vücuda çok iyi gelen bu uygulama oksijen kapasitesini artırarak vücudumuzdaki tüm dokuların ve hücrelerin daha iyi çalışmasını ve görevlerini yerine getirmesini sağlar.

Ozon Tedavisinin Kullanılabileceği Hastalıklar

Ozon tedavisi de insan vücudunun en önemli maddesi antioksidan gücünü kullanarak bütün vücudu alarm durumuna sokup, hastalıklar karşısında güçlenmesini sağlayan bir tedavi metodudur. Son yıllarda derin bir şekilde yapılan araştırmalar, ozon tedavisinin tüm yönlerden insan vücudunun kendi kendine tedavi etme gücünü yeniden canlandırdığını ortaya koymaktadır.

  • Şeker Hastalığı
  • Fibromiyalji
  • Bağırsak problemlerinde
  • Gut hastalığı
  • Alzheimer, Parkinson gibi nörolojik hastalıklarda
  • KOAH
  • Hipertansiyon
  • Alerjik hastalıklar
  • Kronik yorgun olma durumlarında
  • İyileşmeyen ve diyabetik kronik yaralarda

Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Major otohemoterapi: Ozon/oksijen karışımı moleküllerin kana karıştırılarak, hücrelerle hızlı bir şekilde reaksiyon girmesidir. Damar yolu açılıp, bir çay bardağı kadar kan alınır ve tek kullanımlık özel bir cam şişeye alınır. Bunun içinde ozonla etkileşime sokulan kan, daha sonra tekrar vücuda enjekte edilir.

Ozon torbalama: Ozon gazının kapalı bir ortamda vücudun çeşitli yerlerine konan plastik torbalar içinde uygulanmasıdır. Vücudun tedaviye ihtiyaç görülüğü noktası nemlendirilir. Çünkü ozon sadece ıslak, nemli yerlerde etkileşime girer. Bu yöntem sayesinde ülser, yara ve uçuk gibi sorunlar tedavi edilir.

Rektal ozon: Bu yöntem de ozon gazı direkt bağırsaklar yolu ile verilir. Çok hoş bir durum gibi gelmese de rahatsız edici bir yöntem değil. Bu yöntem bağırsak sorunlarında kullanılır ve vücudun yenilenmesi amaçlanır. Bağırsakları temizleyerek dışardan gelecek iyi niyetli bakteriler burada kendilerine daha kolay yer bulabilecekler. Hastalar bunu kendileri de uygulayabilir ama ki cesaret edebilir böyle bir şeye bilemeyiz tabii ki.

Merkezimiz bu uygulamalarda sadece danışmanlık hizmeti vermektedir.