Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Peeling (Hücre Yenileme)

Tanımı Ve Uygulama Alanları

Cildin sağlıklı bir görünüm kazanması ve bakım özelliklerini uygulama aşmasında son derece dikkat ve özen gösterilmesi gereken cildi ölü ve yıpranmış deriden arındırma işlemlerine peeling denilmektedir.

  • Cilt temizleme özelliği sayesinde çeşitli maskelerle uygulama sıklığını ve tercih edilebilirliğini yüksek oranda artırmıştır. Kül maskesi, pirinç maskesi ve zeytin maskesi Peeling tanımlamasına en uygun ve en çok tercih edilen maskelerdendir. Uzmanlar tarafından önerilen tıbbi müdahaleler ışığında alınan kararlar: Cilt dokusunun her hastada farklı bir esneklik ve yapıda olduğu gerçeği ve kesinlikle doktor ve işin ehli tıp uzmanlarının önerisi ve reçete onayı olmadan bu maskelerin kullanılmaması gerektiğidir. Çünkü cildin farklılığına göre reaksiyon süresi ve yan etkileri her biti birbirinden ayrı tedavi yöntem ve seçenekleri gerektiren paket uygulama özelliği göstermektedir.
  • Hava kirliliği, kozmetik ürünlerinin yan etkisi ya da kalitesiz ürünlerinin kullanılıyor oluşu, güneşin zararlı ultraviyole ışınlarının cildin en üst tabakasına doğrudan etkili ve zarar verici, yıpratan ve yakan yan etkileri ile özellikle cildin yeni tedavi yöntem ve esasları sayesinde temizleme gerekliliğinin daha da önem kazanmasına sebep olmuştur. Cilt temizleme yöntemi olarak Peeling hayatın hemen her alanında ve estetik uygulama yöntemlerinde kesinlikle en tepe noktalarda yerini alan, uzmanlık alanlarına kalite ve uzman bilgi birikimi, sağlık teknik ve teorilerinin katkı ve birikim sağladığı en yeni estetik imaj yenileme, tıp bilimi esaslı hizmetlerindendir.

Faydaları

  • Peeling cildi temizleme yöntemi ile cildin en üst tabakasını zararlı ve ölü hücrelerden arındırarak, cildin en alt tabakasındaki derinliklerine masaj özelliği kazandırarak, sağlıklı ve diri hücrelerin yüzeye çıkmasında son derece etkili bir yöntemdir.
  • Cildi sıkılaştırarak cildin dışarıdan ya da biyolojik olarak yansıyan yaşlandırıcı etkisini geciktirerek cildin daha genç ve yenilenmiş bir görünüm kazanmasına olanak sağlamaktadır.
  • Cilt üzerinde biriken kir tabakasına engel olarak, doğal ve temiz bir görünüm kazanmasına cildin üstün nitelikte gelişimi için teknolojik teknik araç mekanizması ile olağanüstü boyutta yardım ve destek sunan özelliğini sürdürmekle, örnek uygulama ve yöntemi esaslarından olmayı başarmıştır.

Sivilce, leke, siyah nokta vs. Cilt sorunları ve problemlerine karşı etkili sonuç doğuran uzmanlık alanı tanı ve tedavi aşaması ile hastaların yanında olan cilt temizleme teknikleri ile Peeling klinik ve tıp yönetimi organizasyonlarının en gözde tercih hizmet alanlarından olmayı meraklı  tüm gözlere edindiği başarılı hizmet grafiği sonuçları ile kanıtlamayı bilmiştir.