Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Tedavisi

PRP tedavisi ile kişinin kendi kanıyla birlikte vücudunda bulunan bazı hastalıkları iyileştirmek ve cildini daha da gençleştirmek mümkündür. Saç dökülmesinden, cilt gençleştirmeye kadar birçok tedavi de kullanılabilir. PRP uygulamasının birçok nedeni bulunur. Saç dökülmesini engellemek, saçları güçlendirmek, deriye esneklik ve parlaklık kazandırmak, medikal estetik gibi birçok sorun için tercih edilebilir. Saç tedavisi için uygulanan bu yöntem oldukça etkilidir.

PRP Yöntemi İle Saç Tedavisi

Saçlar da günlük 100-150 tel saç dökülmesi normal olarak kabul edilir. Ancak daha fazla dökülürse saç dökülmesini ciddiye almak gerekir. PRP saç tedavisi sayesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Özellikle saç dökülmelerinde uygulanan bu tedavi yöntemi etkili olmuştur. Kökleri besleyen ve gelişimi sağlayacak olan kısım genellikle ayrılır. Dökülen bölgeye de bu tedavi yöntemi enjekte edilir. Bu tedavi özellikle genetik dökülmeler de çok etkilidir. Saç mezoterapisi de genetik dökülmeler de uygulanan bir tedavi yöntemidir.

PRP Uygulaması

Saç için uygulanan PRP uygulaması için hastanın venöz kanında 10 cc kadar alınır. Beyan kan ve kırmızı kan olarak iki kısma ayrılır. Kırmızı kanda trombosit, akyuvar, pıhtılaşma faktörleri bulunur. Kırmızı kan için özel bir işlem uygulanır. Daha sonra ise seyrelmiş olan bölgeye enjekte edilir. Bu uygulamanın asıl temeli doku yenilenmesidir. PRP ile yapılan saç tedavisi toplamda 30 dakika sürer. Uygulama esnasında kişi herhangi bir ağrı hissetmez. PRP yapıldıktan sonra herhangi bir iz kalmaz ve kişi aynı şekilde normal hayatına geri dönebilir. PRP saç tedavisi 15 günde bir 30 dakika boyunca uygulanır. Genellikle 4-5 ay süren bir işlemdir. Bu süreç bittikten sonra ise uygulama sadece yılda bir kez yapılır. Alerji riski de taşımayan bu işlem de en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

PRP Saç Tedavisinin Faydaları

Hücresel bir tedavi yöntemi olan PRP saç tedavisi kişilerin kan hücrelerinden faydalanılarak yapılır. İnce saç telli olan kişiler de etkisi daha fazladır. Büyüme etkenleri sayesinde doğru sonuçlar görmek de mümkün. Bu tedavi yöntemi sayesinde incelmiş ve zayıflamış olan saçlar tedavi sonrasında kalınlaşarak daha hacimli bir hal alır. Saç da bulunan doku oranına kadar etkileme yapan bu yöntemle birlikte saç mezoterapisi de kullanılır. Her iki uygulama da saç tedavisi işleminde oldukça etki gösterir. Bu nedenle tedaviye başlamadan önce doktordan bu konuda detaylı bilgileri almak da fayda var.

Merkezimiz bu uygulamalarda sadece danışmanlık hizmeti vermektedir.