Selülit Tedavisi Nedir?

Selülit Tedavisi; Selülit kişilerde portakal kabuğu benzeri bir görüntünün oluşmasına verilen isimdir. Selülit kişileri özellikle bayanları oldukça rahatsız eden bir rahatsızlıktır. Selülit ile baş etme yolları başında diyet ve spor gelmektedir.

Diyet ve spor yapıldığı halde selülit sorunu devam etmesi durumunda farklı tedavi seçenekleri vardır. Bu tedavi seçenekleri hiçbir zaman kalıcı bir çözüm sunmaz sadece görünümü biraz daha iyi hale getirir.

Selülit tedavisi her kişiye uygulanabilir sadece asıl amaç selülit oluşumuna bağlı olan nedenlerin bilinmesidir. İyi bir uzman kontrolünde nedenleriyle birlikte tedavisi mümkündür.

Selülit Belirtileri Nelerdir?

Selülitler kalça, uyluk, karın gibi vücudun farklı bölgelerinde farklı sebeplerden dolayı oluşabilir ve portakal kabuğu gibi bir görüntü oluşumuna neden olur. Portakal kabuğu şeklinde olan görünüm bazen oluşan alan sıkıldığında kendini belli eder.

Selülit sorunları ciddi tıbbi sorunlar olmamakla birlikte tedavisi gerekli değildir. Kişi görüntüsünden rahatsız olduğu durumlarda tedavi yaptırma isteği ile hekime kend isteğiyle başvurabilir.

Selülit Dereceleri Nelerdir?

Selülitler kişilerde 3 derecede tanımlanır ve her derecenin tedavi seçeneği farklıdır. Bazı selülit oluşumları oldukça hafif ve sadece sıkıştırıldığında görülürken bazı selülitler müdahale edilmeden de gözükmektedir.

1. Derece olan selülitler yatarken ve ayakta dururken gözükmez, cilt bakıldığında pürüzsüzdür. 2. Derece selülitler ayakta dururken birtakım çukurluklarla kendini gösterir.

3.derece olan selülitler ise ayakta dururken ya da yatarken de ciltte portakal kabuğu görünümü devam eder ve tedavi seçenekleri sadece görüntüyü iyileştirme amaçlıdır.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Selülitin tedavisinde günümüz teknolojisinde belirlenmiş yok eden bir tedavi seçeneği yoktur sadece estetik açıdan görüntüyü iyileştirmek için yapılır.

Selülit tedavileri birçok farklı yöntemle yapılır. Bunlar lazer ve radyofrekans sistemleri, fazla kiloların verilmesi, liposuction, krem tedavileri, ultrasın tedavileri gibi tedavi yöntemleri sayılabilir.

Uzman hekim kontrolünde selülit derecesine göre hasta bilgilendirilerek tedaviye başlanması en sağlıklı yoldur.

Selülit Tedavisi Neden Olunur?

Selülit oluşumun nedenleri kesin bilinmemekle birlikte birçok nedeni vardır. Bu nedenler arasında genetik faktörler, çevresel etkenler, kilo alımı ya da verişi, sigara kullanımı ve hareketsiz yaşam gelmektedir.

Bu nedenlerin dışında bazı bireylerde sağlıklı olmasına ve spor yapmasına rağmen selülit oluşumu yaşanmaktadır. Pek çok neden selülit oluşumuna sebep olabileceği gibi selülitler vücutların farklı alanlarında meydana gelebilir. Selülit tedavisi sadece bu görüntüyü düzeltmek için etkili yöntemlerdir.

Selülit Tedavisi Öncesi

Selülitin tedavisi öncesi mutlaka uzman bir hekimle görüşme yaparak selülit derecesi belirlenmelidir. Uzman hekimin uygun gördüğü tedavi yöntemleri yaptırılarak görüntü kalitesi iyileştirilebilir.

Tedavilerin kesin bir çözüm olmadığını bilerek uzman hekimle görüşmekte fayda vardır. Selülit tedavilerinden önce mutlaka kişiye uzman hekim kilodan kaynaklı bir selülit oluşumu söz konusu ise kilo vermesini ve sporla desteklemesini ister.

Selülit oluşumunun kaynağı belirlendikten sonra uzman hekim tedavi yöntemi hakkında hastayı bilgilendirir.

Selülit Tedavisi Sonrası

Selülit tedavisi sonrası hasta tedaviyi yapan uzman hekimin kontrolünde dengeli beslenme ve spor programlarına devam etmelidir.

Düzenli beslenme ve sağlıklı yaşam önerilerine uyulduğu takdirde selülit oluşumunu biraz da olsa ertelemiş tekrar oluşumunun önüne geçilmiş olunur. Uzman hekimin önerileri doğrultusunda selülitin tedavisi sonrası hareket etmek bu nedenle önemlidir.

Selülitten Korunma Yolları Nelerdir?

Selülit oluşumunu kesin bir şekilde engellemek ve selülit oluşumundan korunmak mümkün değildir. Selülit oluşumunu azaltmak için aktif bir yaşam ve sağlıklı beslenme gereklidir.

Fazla kilolu olan bireylerin kilo vermesi de selülit oluşumunu engellemektedir. Cilde iyi bakmak, sigarayı bırakmak, alkol benzeri ürünlerden uzak durmak, güneşten korunmak için güneş koruyucu kremler kullanmak selülitten korunmanın en etkili yollarındandır.

Selülit Tedavisi Kaç Seans Yapılmaktadır?

Selülit tedavilerinde kişilere göre farklı yöntemler ve farklı seanslar uygulanmaktadır. Bu nedenle genel olarak bakılması gerekirse haftada 2 kez olmak üzere 16 seansta selülitin tedavisi tamamlanmış olur. Bazı hastalarda 10-12 seans yeterli olup olumlu sonuçlar alınırken bazı hastalarda 16 seans gerekli olur.

Her bir seans en fazla 60 dakika sürer ve seansların kalıcılığını arttırmak için uzman hekimin hastanın uygulama yapılacak alanının genişliğine göre seansları belirleyip düzenli uygulama yapılıyor olması gereklidir.

Selülit Tedavisi Hangi Alanlara Uygulanmaktadır?

Selülit tedavisi vücudun selülit olan her alanına yapılabilir. selülit oluşumu genel olarak bacak, basen, üst kol, bel ve karın bölgesinde oluştuğu için bu bölgelerde güvenle uygulama yapılabilir.

Selülit tedavileri sadece selülit oluşumunu iyileştirmede değil aynı zamanda bu bölgelerdeki yağ dokularının parçalanmasında yararlı olmaktadır.

Selülit tedavileri cildin gerginleşmesi ve toparlanması amacıyla uygulanmaktadır. Selülit tedavileri herkese güvenle uygulanan tedavi yöntemlerindendir.

Selülit Tedavisi Fiyatları 2021

Selülit tedavilerinde başta yaşam tarzının değiştirilmesi gibi birçok farklı yöntem uygulanabilir ve bu yöntemlerin belirlenmesinde tamamen hastanın durumu etkilidir. Hastaya göre selülit yöntemleri belirlenirken aynı zamanda selülit tedavisi fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Selülit tedavisi fiyatlarındaki değişimler aynı zamanda hastanın selülit olan alanının boyutu ve oluşum nedenleri, hastanın yaşı ve beklentileri gibi etkenler selülit tedavilerinde fiyatların değişkenlik göstermesinde etkili olmaktadır.

Oldukça değişkenlik gösteren fiyat kriterlerine sahip olan selülitin tedavisi için mutlaka dermatolog ya da plastik cerrah ile bir randevu alınarak muayene olunmalıdır.

Muayene sonucunda selülit tedavisi fiyatları 2021 konusunda bilgi alarak karar verilmesi daha olumlu sonuçlar doğuracaktır. Selülit tedavisi fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.