Yüz Germe Estetiği Nedir?

Yüz germe estetiği, yüz ve boyundaki yaşlanma belirtileri olan sarkma, buruşma ya da kırışıklıkların önüne geçmeye yardımcı olabilecek bir cerrahi prosedürdür. Yüzü daha sıkı ve pürüzsüz hale getirmek amacıyla yapılan cildi geri çekmek ve kaldırmak için yapılan bir cerrahi işlemdir.

Daha genç görünmek isteyen kimseler özellikle boyun bölgesinde meydana gelen sarkmaların önüne geçebilmek için işlemlerine başvurmaktadır.

Bu kapsamda ise yüz germe estetiği ya da ritidektomi, yüz ve boyun bölgesindeki gözle görünür belirgin yaşlanma belirtilerini iyileştirmek ve daha sıkı bir görünüme kavuşturmak için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Öncelikle konusunda uzman cerrahın yüz işlemi sırasında kullandığı kesin teknik, bu işlemi yaptıracak olan hastanın yapısı ve hangi bölgelere yoğunlaşacağı, işleminin içeriği ve ayrıca başka bir işlem yapılıp yapılmayacağı gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Genellikle genel anestezi uygulanır çok nadir işlemlerde lokal anesteziye başvurulur.

Yüz Germe Estetiği Bandı Nedir?

Gözleri, kaşları ve alın bölgesini kaldırarak germe sürecine destek olur. Aynı zamanda alnı gerginleştirir ve gözenekleri azaltır. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır. Kullanımı kolay ayarlanabilir bir üründür.

Yüz Cilt Estetiği Göz Kapaklarına da Uygulanabilir mi?

Yüz cilt işlemleri aslında kapsamlı bir cerrahi işlemdir. Bu nedenle de kişiden kişiye yüzdeki değişim hedefleri farklılık gösterir. Eğer ki göz kapağı kaldırma işlemi istiyorsanız bir estetik cerrah işleminden ayrıca diğer işlemleri de yapabilecektir.

Yüz Cilt Estetiği Operasyon Gününde Neler Olur?

Yüz cilt işlemi sırasında bir ameliyat gerçekleşecektir. Bu nedenle de aynı gün işlerinize kaldığınız yerden devam etmeniz söz konusu olmaz. Tıpkı diğer ameliyatlarda uygulanan prosedür uygulanır. Bu nedenle de yanınızda bir yakınınızın olmasında fayda olacaktır.

Estetik olacağınız gün doktorunuz hangi işlemleri tavsiye ederse onlara özen göstermelisiniz.

Yüz Cilt Estetiği Uzun Vadede Nasıl Sonuç Verir?

Yüzünün tamamen iyileşmesi iki hafta kadar bir süre alacaktır. Tabi bu durum kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Yüz cilt işleminden sonra tamamen pürüzsüz bir cilt elde etmek kolay olmayabilir. Bunun için bir dizi ameliyat geçirmeniz söz konusu olabilir.

Tabi ki bu durum kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Ancak iki hafta içerisinde yaşam tarzınıza bağlı olarak ameliyatsız küçük dokunuşlarla uzun yıllar kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Germe Estetiği Muhtemel Yan Etkiler Nelerdir?

Yüzünüz işlem gördüğü için morarma, şişme, kızarıklar gibi yan etkiler görmeniz son derece doğaldır. Hatta bu durum sürecin bir parçasıdır. Tüm bunların yanı sıra bu etkiler iki haftadan fazla sürerse doktorunuza görünmenizde fayda olacaktır.

Ayrıca birkaç gün ağrınızın olması ise son derece normal bir durumdur. Yüz germe işlemleri sonuçta estetik cerrahi kapsamına girmektedir. Bu tarz yan etkilerin olması son derece normaldir. Ancak bu yan etkiler 2 haftadan fazla sürerse mutlaka doktorunuz ile görüşmeniz gerekecektir.

Yüz Germe Operasyonu Nasıl İşler?

Yüz germe işlemi tamamen pratik bir süreçtir. Bu süreçte öncelikle yapmanız gereken işlemden önce uzman bir doktor ile görüşmelisiniz. Doktorunuz gerekli sağlık koşullarını detaylı bir şekilde anlatacak operasyona uygun olup olmadığını belirleyecektir.

Daha sonra için yüz germe ameliyatı için bir tarih belirler. Ameliyat öncesi de cerrahınız yerine getirmeniz koşulları size anlatacaktır. Yapılacak işlemin bağlı olarak lokal ya da tam anestezi uygulayarak ameliyata geçecektir. Ameliyattan da sonra ise yaklaşık iki hafta kadar dinlenmeniz sağlığınız için doğru olacaktır.

Germe Estetiği Güvenli midir?

Her ameliyatın riski vardır. Yüz germe işlemlerinde de elbette riskler bulunmaktadır. Ancak sizin burada dikkat etmeniz gereken konusunda uzman bir cerrah bulmanız aynı zamanda ise iyi bir sağlık kuruluşu tercih etmeniz riski en aza indirecektir.

Bu konuda endişelerinizi doktorunuzla paylaşıp sağlıklı bilgiler almanız gerekecektir.

Yüz Germe İçin En İyi Yaş?

Aslında cerrahlar en ideal yaşın 50 ve sonrası olarak yorumlasa da bu durum kişiden kişiye farklılık gösterir. Yani yüz gerdirme ameliyatını 30 yaşında da yaptırabilirsiniz 50 yaşında da bu tamamen cildiniz ile alakalı bir durumdur.

Eğer erken yaşta cildinizde sarkma meydana gelirse gerekli koşulları taşıyorsanız yüz germe işlemini yaptırabilirsiniz. Bu durumda doktorunuz ile görüşerek ortak bir karar alabilirsiniz. Bu sayede de sizin için en doğru zamanı profesyonel bir kişi tarafından öğrenebilirsiniz.

Yüz Germe Estetiği Fiyatları 2021

Bir yüz ameliyatının fiyatı işlemi yapacak olan sağlık kurumunun niteliğine ve işlemin kapsamına bağlı olarak oldukça farklılık gösterir. Ayrıca, işlem süresi boyunca gerekli olabilecek ek işlemler ya da kontrol süreçleri de maliyeti de büyük ölçüde etkilemektedir.

Tüm bunları yanı sıra işlemi gerçekleştirecek olan estetik cerrahı da farklı fiyat seçenekleri de sunabilir. Bu nedenle ameliyata karar verdiğinizde mutlaka bir ön görüşme gerçekleştirmelisiniz. Yüz germe estetiği fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bizlere ulaşabilirsiniz.