Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz ve Boyun Germe Estetiği

İnsan cildinde, ileri yaşlarda, elastik yapı bozulması ile birlikte sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu kırışıklıklar özellikle yüz bölgesinde daha yoğundur. Bir süre sonra da görüntü nedeni ile kişilerde bu nedenle rahatsızlık oluşur.  Yüz ve boyun germe estetiği bu rahatsızlıklara son veren bir yöntemdir. Tıpta estetik alanında gelişmelerden biri olan bu yöntem kısa bir sürece cildin gergin ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Yüz ve boyun germe estetiği geçen yıllar ile birlikte yüzdeki kas ve yağ dokusunun sarma durumuna karşı bir tedavidir. Boyun bölgesinde gıdı denilen bu kısımlarda aynı zaman kilo alığ verme durumunda da sarmalar meydana gelir. Kimi insanda ise şişmanlık durumu söz konusu olmasa da boyun kısmında sarkma görülebilir. Böyle bir görünüş hem daha yaşlı hem de daha yorgun bir görünüş demektir.

Yüz cildinde de vücudun diğer bölgelerine nazaran daha erken yaşta kırışıklık ve sarkma durumları meydana gelir. Bunun nedeni yüzün sürekli açıkta olması ve güneş ışınlarına maruz kalması şeklinde açıklanmaktadır. Ayrıca yüzdeki kırışıklıklar için birçok farklı tedavi yöntemi vardır. Yüz ve boyun germe estetiği ise bu yöntemler arasında yer alır. Boyun bölgesindeki sarkma durumuna göre gıdıda meydana gelen sarkma ilk olarak liposuction ile alınır.

Boyun Gıdı Germe Estetiği

Çene altı bölgede yapılan uygulamada ilgili kısımda yer alan sarkma ve kötü görüntü düzeltilir. Yaş ilerlemesi dışında genetik faktörlerde bu sarkmalara neden olabilir. Uygulama uzman bir estetisyen tarafından yapılmalıdır. Germe işlemi sonrasında boyun kısmında gerginlik ve düzgün bir görünüm meydana gelir.

Yüz Germe Estetiği

Yüzümüz en kolay kırışan ve sarkan cilt bölgemizdir. Bu nedenle de en çok germe operasyonları yüz bölgesine uygulanır. Germe işleminde kafanın iç kısmından kulak arkalarından ip ile germe işlemi yapılır. Kısa süreli bu basit işlem ile birlikte yüz daha genç ve dinç bir görünüme kavuşur.

Germe Operasyonu Öncesi Yapılması Gerekenler

Ciltte meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi için yapılan germe operasyonları öncesi aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi gereklidir.

  • Ağrı kesici ve aspirin benzeri ilaçlar kullanılmamalıdır.
  • Son 24 saat ve operasyondan sonraki gün sigara içilmemelidir.
  • Operasyon günü rahat kıyafetler ile hastaneye gidilmelidir.
  • Ameliyat öncesinde mutlaka son 6 saatte bir şey yenmemelidir.

Mutlaka operasyondan 2 saat önce hazırlıklar için hastanede olunmalıdır.