Anti aging cilt bakımı, düzenli olarak kullanılan gündüz kremler,  gece kremleri ya da göz çevresi için bulunan kremler gibi yaşlanma karşıtı ürünler kullanmak, cildinizin görünüşü açısından ciddi bir fark yaratabilir. Ayrıca bu ürünler için doktor reçetesine de gerek duyulmaz.

Yüzünüzde bulunan ince çizgileri ve kırışıklıkları yok etmek mutlaka bir kozmetik cerraha gitmeyi gerektirmez. Anti-aging esas amacı yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kırışıklıkların önüne geçmek için kullanılan kremler ile bu tip yaşlanma belirtilerini en aza indirmektir.

Tek başına nemlendirme cildinizin görünümünü iyileştirebilir. Cildi geçici olarak dolgunlaştırarak çizgileri ve kırışıklıkları daha az görünür hale getirir. Anti aging cilt bakımı, su, yağlar ve proteinler gibi diğer bileşenlerden yapılan losyonlar, kremler, jeller ve serumlardır.

Anti Aging Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantınızda anti aging bakımı yaparak yaşlanma belirtilerinin önüne geçebilir, kullandığınız ürünler ya da işlemler ile de cildinizdeki yaşlanmayı geciktirebilirsiniz. Bunun için yapabileceğiniz işlemler ise;

  • Cilt temizliği son derece önemlidir. Gün içerisinde uyguladığınız makyajın yanı sıra biriken doğal cilt yağlarını ve kirleticileri çıkarmak için önemlidir. Aynı zamanda cilt bakım ürünlerinizin temiz bir cilde uygulandığınızda daha etkili sonuçlar alacaksınız.
  • A vitamini türevleri kullanmalısınız. A vitamininden yapılan retinoidler temelini oluşturur. Ayrıca retinoid ürünleri satın almak için bir reçeteye ihtiyacınız yoktur. Tretinoin, adapalene ve tazarotene içeren ürünlerde yaşlanma önleyici etkilere sahiptir. Ancak bunları kullanmak için doktor reçetesine ihtiyacınız olacaktır. Bu iki maddenin temel niteliği vücuttaki kolajen miktarını artırır. Kolajen ise cilt için son derece önemli bir faktördür. Bunun yanı sıra cildinizdeki ölü hücreleri temizler.
  • Güneş kremi kullanımı son derece önemlidir. Bronzlaşmak cildi mükemmel gösterse de yaşlanma sürecine etki ettiği açıkça ortadır. Bu nedenle güneş kremi büyük önem taşır.

Anti Aging Cilt Bakım Kimlere Uygundur?

Yetişkin bireyler için uygun bir bakım sürecidir. Ancak bu konuda endişeleriniz var ise bir dermatolog cilt tipinizi inceleyerek sizin için etkili olacak tedavi yöntemlerini ve ürünlerini sunabilir. Buna uygun bir cilt bakım planı sunabilir.

Ayrıca dermatologlar reçeteli kremler, botokslar ve diğer dolgu gibi cilt bakım teknikleri sunabilir. Anti aging bakımı yaşlanma sürecini durdurur, genç ve çekici görünmenizi sağlar.

Anti Aging Kaç Yaşında Başlanmalı?

Anti aging işlemler için belirli bir yaşa gelmeniz gerekecektir. Ancak cilt bakımı gecikmemeniz için 25 yaşından sonra düzenli bakımlarına başlamalısınız. Yaşınıza uygun anti aging ürünlerin yanı sıra cilt temizliği de yaşlanma belirtilerinin gecikmesinde etkili olacaktır.

Yaşınıza uygun ürünler tercih etmeniz cildiniz için faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra bu işlemlere ne zaman başlarsanız başlayın sigara içmek cildinizin yaşlanmasını hızlandıracağından alkol ve sigar gibi zararlı maddelerden uzak durmalısınız.

Anti Aging Yöntemleri Nelerdir?

Anti aging bakım için öncelikle yaşlanma karşıtı kremler ve serumlar kullanabilirsiniz. Aynı zamanda cilt temizliğinize v beslenmenize de özen göstererek bu tip belirtileri geciktirebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise kimyasal peelingler, dolgular ya da dermapen gibi cerrahi olmayan teknikler kullanabilirsiniz.

Eğer yaşlanma belirtileriniz ileri seviyede ise cerrahi yöntemlere de başvurabilirsiniz. Erken yaşlarda başlanan cilt bakım prosedürleri yaşlanma sürecini daha da uzatacaktır. Bu nedenle öncelikle cerrahi olmayan anti aging bakımı yöntemleri ile başlayarak cildinizi koruyabilirsiniz.

Anti Aging Cilt Bakım Faydaları

Yaşlanma belirtileri sonsuza kadar kontrol edemeyeceğiniz bir şey olsa da, bu süreci yavaşlatmak için bir takım adımlar atabilirsiniz. Bu konularda kozmetik sektörü ciddi adımlar atarak anti aging cilt bakım ürünleri ve teknikler geliştirmiştir.

Böylelikle düzenli yapılan bu teknikler sayesinde yaşlanmanın önüne geçilmesi mümkün olmuştur. Anti aging cilt bakım faydaları ise;

  • Kullanılan yaşlanma karşıtı kremle ve serumlar sayesinde kırışıklıkların ve ince belirgin çizgilerin önüne geçer. Düzenli olarak bir yaşlanma karşıtı krem kullanmak size gözle görülür sonuçlar verecektir.
  • Yaşlanma önleyici kremler ciltte elastin oluşumuna yardımcı olur.
  • Yaşlanma karşıtı kremler söz konusu olduğunda kırışıklıklarla savaşmanın yanı sıra cildin pullanmasını, kurumasını ve soyulmasını da önler.
  • Eğer hassas bir cildiniz varsa reçeteli ürünler kullanmak için bir dermatolog sayesinde cildinizde kolajen artırımını artıracak ürünler kullanabilirsiniz.
  • Sarkan cildinizi, özellikle de gözlerinizin ve boynunuzun etrafındaki cildi nemlendirmek, aydınlatmak, sıkılaştırmak ve kaldırmak için yaşlanma önleyici kremler yardımcı olacaktır.
  • Düzenli yapılan cilt bakımı sayesinde sivilce ve aknelerin oluşumu önlenecektir.
  • Cildinizin sıkı görünmesi sağlanacağından yüz ve boyun bölgelerinde sarkmalar önlenecektir.

Anti Aging Cilt Bakımı Fiyatları 2021

Cilt bakımı ve yaşlanma karşıtı işlemler için maliyet oldukça önemlidir. Cilt bakımı 2021 farklı teknik ve yöntemler ile yapılabilir. Bu nedenle de maliyet farklılık gösterir.

Eğer kozmetik ürünler tercih ederseniz cerrahi olmayan yöntemlerden daha uygun fiyat elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra cerrahi olmayan teknikler tercih ederseniz cerrahi yöntemlerden daha uygun maliyet ödeyebilirsiniz.

Yaşınız ve yaşlanma belirtileriniz anti aging tekniğinde de belirleyici olacaktır. Bu durum ise maliyeti direkt etkileyecektir. Bu nedenle de eğer yaşlanma belirtilerinizin önüne geçmek için bir uzmandan yardım alabilir ve tekniğinizi belirleyebilirsiniz. Anti aging cilt bakımı fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bizlere ulaşın.