Bölgesel Zayıflama Nedir?

Başakşehir bölgesel zayıflama demek genellikle mevcut kiloya ellemeden yağ olan dokuların yok edilmesi işlemleridir. Bu nedenle bölge bölge müdahale edildiği için Başakşehir bölgesel zayıflama ismini almıştır. Spor ve egzersiz yapmak birçok kişi için ağrı bir külfettir.

Amaç spor ve egzersiz yapmadan yağından şikayetçi oldukları bölgelerin yok edilmesidir.

Bu durumlarda bölgesel zayıflama devreye girer ve kişinin bölgesel bir şekilde incelmesine yardımcı olur. Bölgesel zayıflama sağladığı başarılar nedeniyle özellikle günümüzde kadınların yaygın bir şekilde tercih ettiği uygulamalar arasındadır.

Kişilerin vücutlarında oluşan bölgesel yağlanmalar belirli zaman sonra değişik faktörlere dayanarak sağlığı da tehdit etmeye başlar. Dikkat edilmesi gereken nokta ise yağlanma oranının mutlaka bir hekim tarafından kontrol edilmesidir.

Uzman hekim tarafından kontrol edilen yağlanma oranları yağlanma tedavisinin nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgi vermesiyle tedavi başlamaktadır. Bölgesel zayıflama tedavilerinde ameliyatsız olarak üretilen çözümler daha pratik olup daha çok tercih edilir.

Sağlığımızı tehdit eden bölgesel yağlanmalar ilerleyen yaşlarda sağlık sorunu olan kalp, diyabet, kolesterol şeklinde kişiyi ölüme götürecek rahatsızlıklara sebep olur.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?

Başakşehir bölgesel zayıflama için günümüz teknolojisinde farklı cihazlarla işlem yapma olanağı mevcuttur. Teknik ve hangi cihazların bölgeye uygulama yapması gerektiğini uzman hekim belirlemektedir.

Cihazların kullanımının yanı sıra bölgesel zayıflama etkilerini arttırmak için diyetisyen desteği almak da diğer önemli konular arasındadır.

Bölgesel zayıflama kişinin cildi mutlaka temiz olmalıdır. Ciltte yağ, krem gibi dış etkenler ve kimyasallar bulunmamalıdır. Kıl ve tüylerden temizlenmiş olması ve yöntemlerin uzman hekim tarafından belirlenmesi önemlidir.

Bölgesel zayıflama için kullanılacak cihazlar bölgeye göre değişiklik gösterirken her cihazın farklı başlık ve etkileri vardır. Başarı oranı için uygulama yapılacak bölgeye göre cihaz seçimi yapılması önemlidir. Merkezlerde kullanılan cihazlar değişiklik gösterirken en sık kullanılanları valeshape, powershape ve smoothshape’dir.

Her cihazın hangi bölgeye uygulama yapması gerektiğini uzman hekim belirler ve bölgesel zayıflama yapılacak olan bölgeye göre cihazlar değişiklik gösterir. Sonuçların kalıcı olması için mutlaka seansların tamamlanması ve uzman hekimin kontrol sonunda onay vermesi önemlidir.

Bölgesel zayıflama herhangi bir yan etkisi ve sonrasında bakım yapılması gerekli bir uygulama değildir. Lazer epilasyonda olduğu gibi güneş ışınlarına bir hassasiyet söz konusu değildir.

Bölgesel Zayıflama Faydaları

Bölgesel zayıflama kişinin kilo verememesinden kaynaklı oluşan sorunların çözümünde geliştirilmiş olan pratik yoldur. Diyet ve sporla kilo veremeyen kişilerin zaman içerisinde kilolarına kilo kattığı ve farklı sağlık sorunlarıyla karşılaştığı görülmüştür.

Ameliyat olma en son çözüm gibi gözükse de bölgesel zayıflama yöntemleri gibi pratik çözümler mevcuttur. Bölgesel zayıflama kişilerin fazla ve şikayetçi oldukları yağ tabakalarını yok ederek incelme sağlamaktadır. İncelme yaşayan kişiler hayata daha özgüvenli ve pozitif bakarlar.

Kişilerin fazla yağları farklı sağlık sorunlarına neden olduğu için sağlık problemleri başta olmak üzere birçok rahatsızlığın önlenmesinde de fayda sağlamaktadır. Başakşehir bölgesel zayıflama ameliyat korkusu olan ve ameliyatın komplikasyonlarından uzak bir tedavi yöntemi olarak oldukça pratik ve kolay bir yöntemdir.

Uzmanlar bölgesel oluşan yağların kişinin görünümünü etkilemesi dışında psikolojik sorunlara da yol açtığını gözlemlerler. Hastanede kalma süresi olmadan ve lokal bir şekilde anestezi kremle yapılmasından dolayı kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Bu da sağlamış olduğu en büyük avantajlardandır.

Bölgesel Zayıflama Kaç Seans Uygulanır?

Bölgesel zayıflama kişilerin yağ oranlarına ve zayıflaması gereken bölgelere göre seansların ve cihazların kullanımının değiştiği uygulamalardır.

cihaz ve teknik farklı seanslar gerektirmekte olup en etkili sonuçları almak için mutlaka seansları tamamlamak gereklidir.

Seanslar genel itibariyle en fazla 45 dakika sürerken başarılı olması için 8-10 seans gerekli olmaktadır. Uygulamada tamamen cihazın başarısının yanında uzman hekimin Başakşehir bölgesel zayıflama konusunda gerekli gördüğü seans aralıkları önemlidir.

Valeshape cihazı, selülit tedavilerinde ve bölgesel zayıflama için kullanılan bir cihazdır. Başarı oranı yüksek olmasıyla birlikte vücut şekillendirmede en etkili cihazlardandır. Ortalama 8-10 seans sonrası etkilerini göstererek selülitlerin yok olmasını ve bölgesel bir şekilde zayıflamayı hedefler.

Seansların kişinin vücut yapısına göre uzadığını dikkate almak gereklidir. Diğer yöntem powershape cihazıyla yapılan uygulamada seans süresi 30-90 dakika gibi değişiklik gösterirken Başakşehir bölgesel zayıflama etkili bir yöntemdir.

Diğer yöntemlerde olduğu gibi 8-10 seans sonunda kalıcı başarısı kendini göstermektedir. Son teknik ve cihaz olan smotthshape ise selülit ve bölgesel incelmede kullanılan lazer sistemidir. Kilo sorunu fazla olmayan kişilerde uygulama yapılır ve 8-10 seans yeterlidir.

Başakşehir Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2021

Başakşehir Bölgesel zayıflama fiyatları 2021 için belirlemesi sabit olmayıp kişiye göre değişiklik göstermektedir. Uygulama yapılacak olan merkez ve uzman hekim fiyatları en çok etkileyen faktörler arasındadır.

Bazı merkezlerde fiyatlar dudak uçuklatırken bazı merkezlerde oldukça makul fiyat uygulaması vardır. Bunları öğrenmek ve bölgesel zayıflama hakkında bilgi almak için mutlaka ön görüşme yaparak doktor kontrolünden geçilmesi gereklidir.

Başakşehir bölgesel zayıflama fiyatları 2021 üzerinde kişilerin bölgesel zayıflama yaptıracakları bölgenin genişliği ve yapısı da etkili olmaktadır. Öyle ki kullanılacak olan cihazların özellikleri ve yapılacak bölgeye göre seans süreleri değişiklik göstereceğinden dolayı bölgesel zayıflama için uygulanacak olan fiyat tarifesi de değişik olacaktır.  Başakşehir bölgesel zayıflama fiyatları 2021 hakkında bilgi için bizlere ulaşın.