Başakşehir lazer epilasyon cihazlarından çıkan lazer ışık demetleri kıl olan bölgeye nüfuz ederek oradaki kıl köklerinin tahrip edilmesiyle elde edilen kalıcı çözümlerdir. Lazer epilasyon istenmeyen tüyler için üretilmiş bir teknolojidir. Lazer epilasyon sayesinde kişiler istenmeyen tüylerinden kalıcı bir şekilde kurtulur.

Sağlık açısından herhangi bir yan etkisi olmadan konforlu bir şekilde tüylerden kurtulmak için günümüzde en sık kullanılan kıl alma yöntemidir. Diğer yöntemlere göre kalıcılığı olduğu için özellikle bayanlar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilir.

Seans aralıkları uzman kişi tarafından belirlenerek birkaç seans sonunca tüylerin dökülmesi beklenmektedir. Her bölgede sonuç veren lazer epilasyon yönteminin kalıcı ve etkili sonuç vermesi için doğru teknik ve yöntemin kullanılması oldukça önemlidir Başakşehir lazer epilasyon 12 yaşını geçmiş herkes tarafından güvenli uygulanabilecek bir işlemdir.

Başakşehir Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylere kalıcı çözüm üretilmesi açısından kişiler tarafından tercih edilen bir estetik uygulamadır. Lazer epilasyon uygulamasını tercih eden kişiler etkili ve kalıcı sonuçlar aldığı için birçok kişiye de tavsiye ederler.

Uzmanlar tarafından yapılması gerekli uygulama başarılı sonuç vermesi için mutlaka uygun teknikle kişiye uygulanmalıdır. Ön görüşmelerde kıl ve cilt analizi yapılarak kişinin başakşehir erkek lazer epilasyonuygunluğu belirlenir.

Lazer epilasyon seansları mutlaka kişinin kıl ve cilt yapısına göre şekillenir. Birkaç seans sonunda başarılı olarak kıl kökleri zarar görerek dökülme yaşanır. Uygun dozlar ve uygun teknikle yapılan lazer epilasyon güvenli, hızlı ve konforlu bir şekilde kıl sorunu yaşayan kişilerde başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Cihazların ve tekniklerin yanlış belirlenmesi kalıcı sonuçlar yerine sağlık problemleri yaşanarak yan etki yapma ihtimalini arttırır. Bu nedenle uzman kontrolü oldukça önemlidir.

Başakşehir Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon uygulama yapılacak bölgeye ve kişilerin kıl yapısına göre çeşitlilik gösterir. Dığru tedavi yöntemi ve doğru cihazların kullanılmasıyla başarılı olma imkanı daha yüksektir.

Kişilerin kıl ve cilt yapısına uygun lazer epilasyon   çeşitleri alexandrite, ruby, diode ve nd yag lazer olarak ayrılır. Alexandrite lazer epilasyon, en sık kullanılan çeşittir. Açık tenli ve koyu kıl yapısına sahip kişilerde uygulama yapılır.

Kalıcı sonuçlar veren yöntemlerde diode de sıklıkla kullanılır. Diode lazer epilasyon koyu renk cilt yapısına sahip olan kişilere uygulama yaparken çok yakın atışlar yaptığı için hijyen açısından pek tercih edilmez.

Ruby lazer epilasyon ve nd yag lazer epilasyon uygulamaları acı hissi fazla olan uygulamalar olduğu için çok tercih edilmemekle birlikte tercih eden kişilerinde tedavilerini yarım bıraktığı görülmüştür. Bu nedenle merkezler tarafından da kullanılması pek uygun bulunmaz.

Başakşehir Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer epilasyon her alanda güvenle uygulama yapılan bir kıl alma yöntemidir. Lazer epilasyon göz ve göz kapaklarına ışınların zarar vermesi göz önünde bulundurularak diğer her alanda uygulama yapılabilen bir tekniktir.

Kullanılan lazer epilasyon cihazları FDA onaylı olması gerektiğinden sağlık bakanlığı tarafından onaylı cihazlardır ve kullanılacak olan bölgeye göre cihazların başlıkları ve cihazlar belirlenmelidir. Lazer epilasyon uygulamalarında ten rengi kullanım alanı olarak önem taşır. Ten rengi açık ve koyu kişilerde başarı oranı daha yüksektir.

Lazer epilasyon sırasında herhangi bir acı hissetme durumu söz konusu değildir. Acı hissetme ile ilgili sorun yaşayanlar anestezik krem kullanabilirler. Deneyimli olmayan kişiler tarafından uygulama yapılırsa istenmeyen sorunlarla karşılaşma riski olduğundan mutlaka lazer epilasyon yapan kişilerin uzman olması gereklidir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon seansları kişilerin kıl ve cilt yapısına göre şekillenmesi gereken sürelerdir. Bu nedenle her kişide farklı seans süreleri belirlenir. Seansların sıklığı ve uygulama süreleri kişiye göre belirlenirken lazer epilasyon yapan uzman görüşü de büyük önem taşır. Seansların süreleri kıl yoğunluğu olan bölgeye göre uzar ya da kısalır.

Örnek vermek gerekirse komple bacak ve bu şekilde geniş olan bölgeler 1 saat seans süresi sürerken koltuk altı, dudak gibi dar alanlar ise maksimum 10 dakika sürmektedir. Seans aralıkları lazer epilasyon uygulamasını yüz bölgesinde yaptıran kişilerde 1 ay vücut bölgesinde ise 2 ay aralıklarla kişi lazer epilasyon yaptırmak için merkeze gelir.

Genel olarak söylemek gerekirse kıl yapısına göre değişen seanslar kişilerde yapılan lazer epilasyon uygulamalarının kalıcı sonuç vermesi için 8-12 seans gereklidir ve seansları tamamlamak önem taşır.

Başakşehir Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Lazer epilasyon uygulamalarındaki fiyatlar oldukça değişik bir yapıya sahiptir. Bunun nedeni olarak birçok faktör etkili olsa da en etkileyen kısım kişinin kıl ve cilt yapısıdır.

Kıl ve cilt yapısına göre farklı cihazlar, farklı yöntemler ve seans süreleri değişiklik göstereceği için fiyatlar bakımında da farklılıklar oluşacaktır. Kıl yoğunluğu olan bölgelerin genişliği seans sürelerini uzatacak ve fiyatlara bu uzama süreleri yansıyacaktır.

Diğer fiyatları etkileyen faktör ise lazer epilasyon merkezinin nerede ve kim tarafından lazer epilasyon uygulamasının yapılacağıdır. Lazer epilasyon merkezi ünlü bir yerde ve yapan kişi de ünlüyse fiyat tarifesi otomatik olarak değişip yükselecektir.

Bu gibi nedenlerden dolayı mutlaka ön görüşme yaparak iyi bir araştırma yapmak ve öyle lazer epilasyon uygulaması yaptırmak gereklidir. Başakşehir lazer epilasyon fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bizlere ulaşın.