G5 Masajı Nedir?

G5 Masajı, günümüzde selülit tedavisinde kullanılan aletler arasında yer alıyor. Kullanılan cihaz tarafından adını alan bu masaj eski yıllardan beri uygulanıyor. Selülitlerin yanı sıra bölgesel yağların da sıkılaştırılmasında uygulanan bir yöntemdir.

Titreşim ile birlikte sıkıştırma etkisi yaratan cihaz sayesinde tedavi yapılır. Bölgesel zayıflama için yapılabilen g5 masajı özel yağlar ve diyetler ile birlikte desteklendiği taktirde daha iyi sonuçlar sunuyor.

Her cilt tipi ile uyum sağlayan bu teknik hem kadın hem de erkeklerde rahatlıkla uygulanabiliyor. Sizler de selülit ve bölgesel yağlarınızdan şikayet duyuyorsanız bu yöntemi tercih ederek kısa sürede tedavi olabilirsiniz.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Vücut özelliklerine, cilt tipine, selülit oranına ve yağ fazlalıklarına uygun olarak yapılan bu masajı uzman kişilerden tarafından yapılır. İşlem esnasında acı ve ağrı hissi meydana gelmeyeceğinden dolayı herhangi bir anestezi uygulaması yapılmaz.

Masaj uygulaması ortalama 20 dakika kadar sürer. Özel cihaz ile birlikte sorunlu olan bölgede titreşim ve sıkıştırmalar sağlanarak kuvvet verilir.  Bu kuvvetler sayesinde yağların yakılma hızı artar.

Genel bir zayıflama sağlamasa da kilo verme hızının artmasında etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda titreşimler sayesinde selülitlerin giderilmesinde de etki sağlar.

G5 Masajı Faydaları Nelerdir?

Eski zamanlardan bu yana selülit tedavisinde uygulanan g5 masajı bölgesel incelme de sağlayan bir masajdır. Pek çok fayda sunan bu masaj kısa sürede tedavi ederek sağlıklı bir vücut ortaya çıkmasını sağlar. Cildin daha esnek olmasını sağlar.

Masaj sayesinde kişinin stresi de azalır. Fiziksel etki sağlarken psikolojik rahatlatma da sağlar. Vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasında yardımcı bir masajdır. Yağların yakılması ile birlikte vücuttaki kemik oranının artmasını sağlar.

Metabolizmayı hızlandırarak daha hızlı kilo vermeyi sağlar. Vücutta yaşa bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkların giderilmesini de sağlar. Bu sayede kişi kendini daha genç ve sağlıklı hissedecektir.

G5 Masajı Ne İşe Yarar?

Özel bir cihaz ile yapılan masaj, selülit giderilmesinde etkisini gösteren bir uygulamadır. Yalnızca selülit tedavisi için değil, bölgesel yağların yakılması ve vücudun daha şekilli görünmesini sağlayan bir yöntemdir.

Hızlı titreşimler ile birlikte yapılan masaj ilk seanstan itibaren sıkılaştırma sağlar. Kaslarda biriken ödemlerin de atılmasında yararlı bir masajdır. Hem kadın hem de erkeklerde uygulanabilir. Vücudun sıkılaşmasını sağlarken kan dolaşımını da hızlandırır.

Masaj yapıldıktan sonra metabolizma hızı da artar. Vücuttaki toksinlerin atılmasında da işe yarayan bir masajdır. Kronik kas ağrılarının giderilmesinde de etkili bir işlemdir.

G5 Masajı Hangi Alanlarda Yapılır?

Selülit oluşumu genellikle kalça, basen, karın, uyluk gibi bölgelerde daha sık meydana gelir. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla rastlanan selülit oluşumu bu masajı yöntemi ile tedavi edilebilir. Bu masaj yöntemi genellikle karın ve basen bölgesinde yapılır.

Erkeklerde de yapılabilen masaj karın bölgesi için daha sık tercih edilir. Masaj selülit tedavisinde uygulandığı gibi bölgesel zayıflamada da kullanıldığından dolayı göbek bölgesi, kol ve bacak bölgelerinde de yapılabilir.

Uygulama yapıldığı andan itibaren olumlu sonuçlar yaratır. Sizler de bu yöntem sayesinde hem selülitlerinizden hem de bölgesel yağlarınızdan acı çekmeden kurtulabilirsiniz.

G5 Masajı Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Yaşa bağlı olarak ve sağlıksız beslenme ile birlikte zaman içerisinde göbek çevresinde yağlanmalar meydana gelebilir. Bu yağlanmaların tedavisi için g5 masaj yöntemi uygulanıyor. Özel ritmik titreşimler sağlayan bu masaj aleti sayesinde göbek çevresindeki yağlar yakılarak inceltilebilir.

Ortalama 20-25 dakika kadar yapılan bu masaj ile 4-6 seans içerisinde göbek eritme gerçekleşir. Dolaşımı hızlandırarak vücut hatlarının sıkı durmasını sağlar.

Özellikle göbek çevresi sıkı ve fit olan kişiler kendilerini daha özgüvenli hissedecektir. Sizler de göbek çevrenizdeki yağlardan şikayet duyuyorsanız bu yöntem sayesinde kısa sürede kurtulabilir ve gözle görülür bir incelme sağlayabilirsiniz.

G5 Masajı Kaç Seans Sonra Etkisini Gösterir?

Günümüzde selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada tercih edilen bu masajı kadınlar tarafından daha sık tercih ediliyor. Dış görünüşe önem veren kadınlar daha fit görünmek istiyor. Masaj incelmeyi sağladığından dolayı sevilerek uygulanıyor.

Uygulama yapıldığı ilk seanstan itibaren etkisini gösterir. Kişinin cilt tipine ve yağ oranına göre etki süresinde uzama meydana gelebilir. 5-6 seanstan sonra kişilerde ortalama 7 cm’ye kadar bir incelme meydana geliyor.

Yağ oranı ve selülitleri daha fazla olan hastalarda etkisini 2 ve 3. seanstan sonra gösterebiliyor. Hızlı sonuç gösteren bir masaj olduğundan dolayı gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

G5 Masajı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Her işlemde olduğu gibi g5 masajı sonrasında da dikkat edilmesi gereken hususlar yer alıyor. Hızlı titreşimler ile yapılan bu masaj ilk seanslardan itibaren etkisini gösterir. Masajı yaptıran kişiler ilk seanstan hemen sonra en iyi sonuçları alabilmek için çaba vermesi gerekir.

Tüm süreç boyunca sabırlı davranmak gerekir. Masaj ile birlikte aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durulması gereklidir. Dengeli ve sağlıklı beslenmeye devam etmek gerekir. Bölgesel yağlardan daha hızlı kurtulmak ve kilo vermek için egzersiz ve diyetler ile desteklenebilir. Bununla birlikte gün içinde bol su içilmeye önem verilmesi gerekir.

G5 Masaj Kaç Seanstır?

Bölgesel yağlarından şikayetçi olan hastaların, selülit görünümünden dolayı rahatsız olan bireylerin başvurduğu masaj yöntemi ortalama 5-10 seans olarak uygulanır. Seans sayısı hastanın vücut şekline göre değişkenlik gösterir.

Daha hızlı sonuç almaya başlayan kişilerde seans sayısı daha az olacaktır. Fakat bölgesel yağları fazla olan kişilerde seans sayısı 10’un üzerine de çıkabilir. Özel cihazlar ile yapılan bir işlem olduğundan dolayı her hastanın cilt tipine uygun olarak yapılabilir.

Yağların yakılması sayesinde muhteşem bir toparlama sağlayan bu masaj ilk seanstan itibaren etkisi gösterebilir. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için gönül rahatlığıyla işlem yaptırabilirsiniz.

G5 Masajı Yorumları

Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin yaptırdığı g5 masaj yorumları çoğunluk olarak olumludur. Masaj yaptıran bireyler daha hızlı kilo verdiklerini ve kendilerini daha enerjik hissettiklerini belirtiyor.

Bununla birlikte cerrahi bir işlem olmadığı için oldukça konforlu bir uygulama olduğunu belirtiyor. Fiyatları diğer cerrahi işlemlere göre daha uygun sunulduğundan dolayı ihtiyaç duyan herkesin rahatlıkla yaptırabileceği belirtiliyor.

Sizler de selülitleriniz için bir tedavi yöntemi arıyorsanız çevrenizde masajı yaptıran bireylere danışabilirsiniz. Ya da işlem yaptıran kişilerin yorumlarına göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. Karar verdikten sonra gönül rahatlığı ile işlem yaptırabilirsiniz.

G5 Masajı Fiyatları 2021

Bölgesel zayıflama uygulamaları arasında yer alan ve ilk seanstan itibaren etkisini gösteren g5 masaj fiyatları bakımından herkese hitap edecek şekilde sunuluyor. Kişinin yağ oranına ve selülit durumuna göre seans sayıları değişebiliyor.

Seans sayısı arttıkça fiyatlarda da uygun oranda bir artış meydana geliyor. Masaj yöntemi egzersiz ve sporlar ile desteklendiği taktirde daha kısa süre içinde sonuç veriyor.

Uygulama sunan merkezlere göre de fiyatlarda değişkenlikler meydana gelebilir. Sizler de g5 masaj daha uyguna sunan merkezlerden uzman kişiler tarafından yapılan masaj ile birlikte dilediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. G5 masajı fiyatları 2021 hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.