Başakşehir Selülit Tedavisi Nedir?

Başakşehir Selülit tedavisi merkemiz sayesinde selülitlerinize veda edebilirsiniz. Selülit cilt üzerinde belirli sebeplerle oluşan portakal kabuğu gibi görünüme verilen isimdir. Sıklıkla uyluk kalça gibi bölgelerde oluşan bu görüntü özellikle kadınlarda rahatsız edici bir durum meydana gelmesi demektir.

“Selülitlerin oluşum nedenleri kesin bilinmemekle birlikte hormonal değişiklikler, genetik faktörler, kilo alıp verme gibi durumlardan kaynaklı olabilmesi düşünülmektedir. Bazı kişilerde ise tüm faktörler olmasa da diyet ve spor yapsa da selülit oluşumu meydana gelebilir. Bu durumda tamamen yatkınlık olarak değerlendirilir.

Selülitler üzerinde kalıcı bir şekilde yok edilmesi üzerine geliştirilmiş bir Başakşehir selülit tedavisi yoktur. Fakat etkilerini azaltmak ve en azından görüntü olarak iyileşme sağlamak amaçlı teknolojiyle birlikte birçok yöntem geliştirilmiştir.

Birinci derece olan selülitler tedavisi en kolay olan hatta evde kremlerle de düzelebilecek bir selülit tipidir. İkinci derece olan selülitlerde ayağa kalkınca ortaya çıkan bir görünümü vardır ve mutlaka klinik ortamda tedavi edilmesi gereklidir.

3. Dereceye sahip olan selülitlerde ise tedavisi mümkün olmayıp her koşulda kendini belli eden ilerlemiş bir yapıya sahip olması demektir.

Selülit Tedavisi Faydaları

Selülit tedavilerini tercih eden ve tedavi edilmesi gereken kişiler öncelikle sağlıklı bir görünümle birlikte estetik bir güzelliğe kavuşmak isterler. Selülit tedavisi için en büyük artı kesi olmadan ameliyat olunması gerekmeyen estetik işlem olmasıdır.

Kişi selülit tedavilerinden hemen sonra günlük hayatına dönebilir ve portakal kabuğuna benzer olan görünümden uzaklaşmış olur.

Kişilerin öncelikle selülit tedavisi için doktora başvuru yapmadan önce kilo sorunlarından kaynaklı bir durum olduğunun farkındaysa kilo vererek selülit tedavisini kendisi sağlamış olmalıdır.

Cildine iyi bakan bir kişinin selülit tedavisine diğer kişilerden daha az ihtiyaç duyması gereklidir. Bu nedenle önce selülit oluşumunun kaynağı belirlenmeli ve daha sonra tedaviye başlanmalıdır.

Selülit tedavisi günümüz teknolojisiyle oldukça kolay estetik işlemlerdir. Ağrısız ve acı hissetmeden yapıldığı için en çok tercih edilen estetik işlemler arasında yer alır.

Portakal görünümünü azaltırken selülit tedavisiyle bel ve bacak kısımlarındaki yağ dokularına da müdahale edildiğinde kişide incelme meydana gelir.

Selülit Tedavisi Kullanılan Yöntemler

Selülit tedavilerinde birçok yöntem kullanılır. Tamamen tedavisi olmamakla birlikte geçici etkilerindeki başarı önemlidir. Selülit tedavilerinde bazı kişiler liposuction yöntemini tercih ederler. Bir kesi yardımıyla yapılan liposuction sanılanın aksine iyileştirme sağlamaz aksine kötü bir görünüm yaratmaya neden olur.

Bu yöntem yerine lazer liposuction tercih edenler daha etkili sonuçlar alarak vücudunda bulunan yağ hücrelerinden de kurtulmuş olur. Diğer bir yöntem olan kriyolipliz yöntemi ile selülitlerin giderilmesinde umut verici bir tekniktir.

Bu teknik karın ve kalça gibi alanlarda bulunan yağ dokularını yok etmek üzerinde çalışır. Ultrason tedavisi selülitlerde kesi olmadan ameliyatsız olan bir tedavi yöntemidir. 2-3 ay etkisi devam eder.

Retinol kremle olan selülit tedavisi ile 6 ay düzenli kullanım sonunda selülitlerin giderilmesinde iyileşme meydana gelir. Hiçbir teknik ve yöntemde tamamen iyileşme söz konusu değildir. Sadece uygulanan selülit tedavileri için azaltmak amaçlanmaktadır.

İleri olmayan selülitlerde kilo verme süreci desteklenirse selülit tedavisi gerçekleşmiş olup kişi beklentileri dahilinde selülitlerini azaltmış olur.

Selülit Tedavisi Hangi Alanlara Uygulanır?

Bazı uzmanlara göre normal bir oluşum olarak kabul edilen selülitler selülit tedavisine gerek duyulmaması gereken oluşumlardır. Fakat kişinin görüntü bozukluğuna sebep olduğu için estetik açıdan yapılması tercih edilen bir tedavi şeklidir.

Selülit tedavisi haftada 2 kez uygulama yapılmak kaydıyla 8 ya da 16 seansta etkilerini gösterir. Uzmanların selülit tedavileri için önerdiği seanslar bu şekildeyken uygulama yapılan bölgeler bacaklar, basen, üst kol ve karın bölgesidir.

Özellikle bayanların tercih ettiği selülit tedavisi sağladığı başarılarla günümüzde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Selülit tedavilerinde kullanılan radyofrekansla ciltte toparlama ve sıkılaşmada meydana gelir. Selülit tedavisi bacak ve bel çevresindeki yağların parçalanması işlemini de yapmakta ve kişiye incelme gibi bir fayda da sağlamaktadır.

Vücutta oluşan ya da oluşabilecek olan her alandaki selülitlerde güvenle selülit tedavisi uygulaması yapılabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunların başında mutlaka kişinin uzman bir hekim kontrolünde tedaviyi yaptırması gerektiği ve kullanılacak olan cihazların kişinin cildine zarar verecek nitelikte olmamasıdır.

Sağlık bakanlığı onaylı olan merkezlerde ve cihazlarda selülit tedavisi yaptırmak yan etki açısından zarar görmeden tedavi olmanıza yardımcı olacaktır.

Başakşehir Selülit Tedavisi Fiyatları 2021

Selülit tedavisi fiyatları değişiklik gösteren bir sisteme sahiptir. Değişiklik göstermesinin başlıca nedenleri arasında kişinin selülit yapısı ve uygulanacak yöntemler gelir. Kişiler selülit tedavisi düşündüklerinde mutlaka iyi araştırma yapmalı ve beklentilerini belirlemelidir.

Sadece selülit tedavisi yaptıracak kişiyle Başakşehir selülit tedavisi fiyatları 202yaptırırken farklı alanlarda da işlem yaptıracak olan kişi fiyat olarak değişiklikle karşılaşacaktır. Bu nedenle mutlaka uzman hekime beklentiler aktarılmalı ve fiyat anlamında önceden görüşme sağlanmalıdır.

Uzman hekim kişinin cilt yapısına uygun olan selülit tedavisini ve hangi yöntemin uygulanması gerektiğini önerirken fiyatıyla da ilgili bilgi verecektir. Fiyatların değişiklik göstermesi uygulama yapacak kişinin ününe de bağlı olabilir.

Bu alanda ün salmış olan uzmanların merkezleri genellikle fiyatlarını yüksek tutarlar. Başakşehir Selülit Tedavisi fiyatları 2021 için hemen bizi arayın.