Bölgesel Kararma Tedavisi Nedir?        

Bölgesel Kararma Tedavisi, estetik ve güzel görünmek isteyen kadınlar için cilt yüzeyinin eşit renk tonunda olması büyük bir avantajdır. Fakat bazı cilt sorunları ve dış faktörler koltuk altı, bikini bölgesi ve koltuk altı kararmalarına neden olur.

Kötü bir görüntüye neden olan bu kararmalar pek çok kadının korkulu rüyası haline gelmiştir. Kararmalar aniden meydana gelmez. Vücutta yavaş yavaş ve yoğun bir şekilde bir araya gelen melanin pigmenti kararmaları tetikler. Melanin pigmentinin baskın hale gelmesinde bazı faktörler rol oynar.

En önemlisi yanlış kullanılan krem ve deodorantlar, aşırı terleme, cilde zarar verecek naylon iç çamaşırlarının kullanılması, kişide bulunan genetik yatkınlık, sigara kullanımının fazla olması ve sıcak ağda uygulamaları kararmalara neden olur. Bölgesel kararma tedavisi sırasında artık yeni nesil cihazlar kullanılıyor ve bu cihazlar yardımıyla kararmalar son buluyor.

İnsan cildi hassas bir yapıya sahip olduğu için iç ve dış faktörlerden hızlıca etkilenebiliyor. Bu nedenle bazı bölgelerde meydana gelen kararmalar bayanlarda görsel kaygıya neden olur.

Bu nedenle pek çok kişi kararmalar için çözüm yolu arar. Bu doğrultuda kullanılan cihazlar ve ürünler yardımıyla bu tedavi başarılı sonuçlara ulaşıyor.

Bölgesel Kararma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vücudun en hassas noktalarından biri olan koltuk altı ve genital bölgede meydana gelen kararmalar kötü bir görüntüye neden olur. Sağlık açısından olumsuz olmasa da bu durum fiziksel ve estetik açıdan bayanlarda ciddi kaygılara neden olur.

Bölgesel kararmaların en çok görüldüğü alanlar koltuk altı, bikini bölgesi, dirsek ve diz kapağıdır. Özellikle bayanlarda vajina bölgesinde meydana gelen kararmalar özgüven eksikliğine neden olur.

Kararma tedavisi için kalıcı ve başarılı çözüm elde edebilmek amacıyla karbondioksit ile lazer tedavisi öncelikli olarak tercih edilir. yaklaşık 30 dakika içerisinde gerçekleşen Bu işlem sırasında hastanın herhangi bir ağrı hissetmemesi için lokal anestezi kullanılır. Bölgesel kararmanın yoğunluğu ve meydana geldiği alanın yapısı doğrultusunda tek seans yada iki seans halinde bu tedavi yöntemi uygulanır.

Bölgesel Kararmaların Sebepleri

  • Yanlış Epilasyon Uygulamaları
  • Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak,
  • Aşırı ve sürekli dar kıyafetler giymek,
  • Sentetik kıyafetler ve ped kullanımı,
  • Doğum kontrol hapları,
  • Yaşlanma,
  • Hormonsal sorunlar vb.

Uygulama sırasında kullanılan lazer epilasyon cihazı yardımı ile cilt üzerinde meydana gelen ve kararmaya neden olan epidermis tabakası bölgeden uzaklaştırılır. Bu işlem kararmanın görüldüğü tüm cilt yüzeylerinde uygulanabilir. Kimi uzmanlar ise kararma tedavisinde kimyasal peelingler kullanmayı tercih ederler.

Dermatologlar tarafından yeni geliştirilen bir uygulama olan kimyasal peeling genital bölge ile beraber kasık bölgesinde de uygulanabilir. Yan etkisi bulunmayan kimyasal tedavinin içeriğinde asidik özelliklere sahip maddeler bulunur. Bu nedenle koltuk altı, diz kapağı, dirsek ve hassas bölge olan genital alanda kolayca uygulanabilir.

Kadınlarda ciddi rahatsızlıklara neden olan bölgesel kararmalar için eğer kararmanın yoğunluğu fazla değil ise doğal yöntemler ile de beyazlama sağlanabilir. Kararma tedavisi için kullanılan doğal yöntemler arasında aloe vera jeli, limon suyu ve portakal kabuğu ile yoğurt karışımı da etkilidir.

Bölgesel Kararma Tedavisi Yaptıranlar

Son dönemlerde bayanlar tarafından büyük ilgi gören estetik operasyonlardan biri de bölgesel kararma tedavi yöntemleridir. Bayanlarda sıklıkla meydana gelen koltuk altı ve bikini bölgesinde oluşan kararmalar estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olur.

Dolayısıyla günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda insanların İhtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde cevap veren medikal estetik klinikler kararma sorunlarını ortadan kaldırıyor. Bölgesel kararma tedavi yaptıranların sayısında her geçen gün artış görülüyor.

Artışın görülmesinin en önemli nedeni ise profesyonel anlamda uygulanan tedavi yöntemlerinin başarılı sonuçlara ulaşmasıdır. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda gerçekleşen işlemler seanslar halinde düzenlenir.

Tedavisi görenler psikolojik olarak büyük bir rahatlık elde etmenin yanında estetik açıdan da kendilerini daha iyi hissedenler. cilt yüzeyinde oluşan siyah ve koyu kahverengi renkler doğru tedavi yöntemleri ile giderilir.

İşlemi alan bayanlar tedavi yönteminden duydukları memnuniyeti dile getirerek bu tip sorunu yaşayan kişilerin de rahatlıkla doğru tedavi yöntemleri ile bölgesel kararma sorunundan kurtulacaklarını dile getirirler. Ayrıca bölgesel kararma tedavisi yöntemlerinden yararlanan kişiler konu hakkında merakı bulunan kişilerin sorularını yanıtlayarak fikir sahibi olmalarına yardımcı olurlar.

Cilt yüzeyinde meydana gelen renk değişimleri kararma tedavisi ile giderilir. Kararma tedavisinin avantajlarından yararlanan bayanlar uygulanan yöntemleri daha çok koltuk altında, diz kapağında, dirseklerde, genital bölgede bir genital bölge çevresinde talep ederler.

Bölgesel Kararma Tedavisi Nerede Yaptırılır?

Cilt bakımı ve cilt sağlığı için hizmet sunan medikal estetik klinikleri insanların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye çalışıyor. Bu doğrultuda kadınların korkulu rüyası olan bölgesel kararmalar medikal estetik kliniklerinde uzman kişiler gözetiminde giderilmeye çalışılır.

Kararma tedavisi için kullanılacak yönteme karar verildikten sonra uzmanlar gözetiminde uygulama başlatılır. Kliniklerde bulunan yeni nesil lazer epilasyon cihazları bölgesel kararmaları profesyonel anlamda giderir.

Lazer ışınlarının kullanıldığı işlem sırasında kararmaya etki eden melanin pigmentinin yoğunluğu azaltılır. Böylece cilt tonu eşitleyenen kişiler kendilerini daha iyi hissederek özgüvenlerini yeniden kazanmış olurlar.

Bölgesel kararma tedavi kişiye özel planlanır. Çünkü herkes farklı cilt tipine sahip olduğu için yaşadığı kararma sorunu boyutu da farklılık gösterir. Eğer kararmalar meydana geldiği alanlarda oluşan kahverengi lekeler çok yoğun değilse kimyasal peelingler kullanılabilir.

Fakat ciddi koyu lekelerin meydana geldiği alanlarda lazer ile beyazlatma tedavisi daha etkili ve kalıcı sonuç sağlar. Kararma için uygulanan tedavi yöntemleri kliniklerde alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilir. Dolayısıyla kararma tedavisi almak isteyen hastalar aynı gün normal hayatlarına dönüş yapabilirler.

Bölgesel Kararma Tedavisi Fiyatları 2021

Daha çok ağda, tıraş, hamilelik, yaşın ilerlemesi, zararlı UV ışınları ve yanlış beslenme gibi etkenlerden dolayı meydana gelir. Kadınlarda estetik ve görsel olarak kötü bir görüntünün oluşmasına neden olur.

Geliştirilmiş yeni yöntemler sayesinde ağrısız ve acısız bir şekilde uygulanan operasyonlar ile bölgesel kararma sorunları tamamen tarihe karışıyor. Bu doğrultuda en çok tercih edilen lazerle beyazlatma işlemi kişiye özel planlanır ve seanslar halinde düzenlenir.

Böylece istenilen düzeyde beyazlık elde edilen kararma alanlarında daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görüntü oluşur. Kararma tedavisi almak isteyen bayanların en çok merak ettiği konuların başında kullanılan yöntemlerin fiyatları gelir. Bu nedenle fiyatlar hakkında fikir sahibi olmak gerekir.

Bölgesel kararma fiyatları uzman doktorlar gözetiminde yapılan ön incelemeler ve kullanılacak yöntemler doğrultusunda belirlenir. İşlemin gerçekleşeceği bölge sayısı da fiyatları doğrudan etkiler. Ayrıca işlem sırasında kullanılan lokal anestezi ya da anestezik özelliğe sahip kremler, tercih edilen klinik, uzman kişinin deneyimi, işlemin gerçekleşeceği şehir, bölgesel kararma fiyatlarını etkiler.

Doğru tedavi yöntemleri ile dış görünümüne önem veren kadınların özgüven eksikliğine neden olan bölgesel kararma problemi günümüzde sorun olmaktan çıkıyor. Kullanılan etkili ve başarılı çözüm yolları istenilen kalıcı sonuçları kısa sürede sağlıyor.

Bu durum her geçen gün bölgesel kararma işlemlerinin yaygınlığını arttırıyor. Böylece kullanılan yöntemleri talep her geçen gün artış gösteriyor. Bu tedavi kişinin tüm yaşamını olumlu yönde etkiler. Bölgesel kararma tedavisi fiyatları 2021 hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.