Boyun Germe Nedir?

Boyun germe işlemi oldukça fazla tercih edilen cerrahi bir işlemdir. Çünkü yaşı en fazla ele veren bölgelerden biridir. İşlem cerrahi bir işlem olması sebebiyle anestezi altında gerçekleşir.

Boyun ve çene bölgesinde sarkmalar bu operasyon ile ortadan kaldırılır. Pürüzsüz ve zarif bir boyun kişinin genel görünümünü etkileyen bir zarafet ifadesi sunar.

Boyun germe ameliyatı sayesinde bir estetik uzman her yaştan hastaya istedikleri gibi doğal bir etkileyici ve zarif boyun çizgisini elde etmelerinde katkı sağlar.

Yüz bölgesinde herhangi bir işlem yapılmamış olsa bile yine muhteşem bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

Boyun Germe Kimler İçin Uygundur?

Aslında boyun işlemleri için belirli bir yaş sınırını ihtiyacınız yoktur. Yetişkin ve sağlıklı her birey bu işlemi yaptırabilir. Bunun dışında ise;

  • Boynunuzu yüzünüzden ayıran belirgin bir çene çizgisine sahipseniz ve bu görünümü kusursuz bir hale getirmek istiyorsanız,
  • Boynunuzda gereğinden fazla deri sarkması ve yağ varsa,
  • Yaşlanmaya bağlı olarak boynunuzda kıvrımlar, sarkmalar ve çizgiler oluşmuşsa uygun bir birey olabilirsiniz.

Boyun Germe Teknikleri

Germe prosedürü kişiye ve bütçeye bağlı olarak farklı tekniklerde uygulanabilir. Bunlardan en bilineni ise;

  1. Boyun Liposuction; Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin çoğu fazla kilolarından ve fazla sarkmalardan şikayetçi olanlardır. Bilindiği üzere liposuction bir yağ aldırma tekniğidir. Bu yöntem ile boynunuzdaki fazla yağlardan kurtularak muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz.
  2. Boyun Germe Ameliyatı; Yaşa bağlı olarak boynunuzda sarkmalar meydana gelmiş ise bu boynunuzdaki sarkmaların toparlanması için tercih edilen tekniktir. Bu işlemi estetik cerrahlar gerçekleştirir. Yüzünüzde yapılacak olan diğer işlemler ile birleştirilerek aynı anda birden fazla bölgeye müdahale etme imkanı tanır.

Yüz Germe Yoluyla Germe İşlemi

Yüz denilince alın, yanak bölgesi, çene ve boyun dahil olmaktadır. Esasında estetik cerrahlar yüz germe ameliyatlarına germe prosedürlerini de dahil etmektedir.

Hem bu sayede tek işlemle hem yüz hem de boyun bölgesinde olan sarkmaların önüne geçebilirsiniz. Böylelikle yüz bölgenizde de dengeli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Çene Altı Yoluyla Germe İşlemi

Estetik cerrah seçimi her tip estetik işlemleri açısından oldukça önemlidir. İyi bir estetik cerrah size pek çok alternatifi de sunacaktır.

Boyun bölgesini düzeltmek isteyenler iyi bir estetik cerrah ile görüşerek çene hattının da düzeltilmesi için başvuruda bulunabilir. Aynı durum tersi için de söz konusu olabilir.

Çenenize cerrahi bir işlem yaptırmak istiyorsanız doktorunuz ile görüşerek boyun hattınızı da düzenlemesi için de bilgi almalısınız.

Derin Plan Germe İşlemi

Yüz germe boyun, çene hattı ve çenede bulunan sarkık cildi kaldırmak ve sıkılaştırmak için yapılan estetik bir işlemdir.

Derin düzlem yüz germe ile en az izli olacak şekilde minimal erişimli kraniyal askı kaldırmanın toplam özelliklerini birleştirerek çalışır. Ancak derin boyun germe işleminde mümkün oldukça daha az iz olmalıdır. Bu nedenle derin planda mutlaka bu konuda uzman bir estetik cerrah tarafından yapılmalıdır.

Bu teknik diğer boyun estetiği işlemlerinden oldukça farklıdır. Pek çok estetik cerrah bu tekniği tercih etmez. Çünkü oldukça zor ve riskli bir işlemdir. Bu nedenle konusunda oldukça uzmanlaşmış ve aynı zamanda deneyim sahibi olması gerekmektedir.

Açık Orta Hat Germe İşlemi

Açık orta hat boyun estetiği işlemi yüzün orta kısmında bulunan alanları kapsayan ve boyuna kadar uzanan alaları da içene alan ve bu bölgeye yapılan işlemdir. Bu ameliyatta yüzde ve boyunda meydana gelen olumsuz görüntüler giderilerek daha genç bir görünüm kazandırılır. Bu ameliyat endoskop kullanılarak yapılır. Günümüzde cerrahlar ve hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen cerrahi bir prosedürdür.

Boyun Germe Hazırlığı ve Sonrası İyileşme Süreci

Boyun germe estetiği sadece yaşlılık belirtileri için yapılmaz. Aynı zamanda kilolu bir yapıya sahipseniz ya da yaşınıza göre daha erken sarkmalar meydana geliyorsa yaptırabilirsiniz.

Bunun için yetişkin ve sağlıklı bir birey olmanız yeterli olacaktır. Ancak bilmeniz gereken en önemli şey operasyondan önce alkol ya da sigara tüketmemeniz olacaktır.

Bu durum ameliyatınızı oldukça etkileyecektir. Ameliyat sonrası morluk, şişme ve kızarıklık gibi yan etkiler görmeniz mümkündür.

Ancak boyun ameliyatınızda iyileşme sürenizde 14 günlük bir zaman diliminde gerçekleşecektir. Eğer bu tip rahatsızlıklar 14 gün sonrasında devam ederse mutlaka doktorunuz ile görüşmeniz gerecektir.

Boyun Germe Fiyatları 2021

Boyun germe estetiği fiyatlarını etkileyen bir takım hususlar söz konusudur. Bunlar işlemi gerçekleştiren doktor, sağlık kurumu ve uygulanan teknik maliyet açısından belirleyici olacaktır.

Ameliyat öncesi doktorunuz ile yapacağınız görüşmede bu konuda da netleşme kazanabilirsiniz. Maliyete kullanılan ürünler ve ameliyat sonrası yapılacak uygulamalarda eklenebilir.

Boyun germe estetiği bir diğer önemli husus ise uygulanan teknik olacaktır. Uygulanan tekniğin maliyet üzerinde direkt etki edecektir. Boyun germe fiyatları 2021 için hemen bizimle iletişime geçin.