Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı, sadece bayanlar için önemli olduğu düşünülse de aslında erkekler için de mühimdir. Zira cilt bakımı denildiğinde akla sadece süslenmek ya da cildi daha fazla güzelleştirmek gelmemelidir.

Vücut insana bir emanet olduğu için ona iyi sahip çıkılmalı ve bakımı ihmal edilmemelidir. Cilt bakımından maksat ise, cildin kir ve lekelerden temizlenmesi, gözeneklerin sıkılaştırılmasıdır.

Bunun yanı sıra ekstra olarak kırışıklıkların giderilmesi gibi işlemler de yapılarak cilt asıl gençlik haline yani tertemiz ve pürüzsüz haline geri döner.

 Tabi ki cilt bakımı birkaç seanstan sonra bırakılacak bir işlem olmamalı ve bakımı aşama aşama değişerek cilt uzmanları tarafından sonlandırıldığında evde de gerekli olduğu kadar devam edilmelidir. Ancak bu şekilde istenilen görüntü devamlı olarak kalabilir.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bazen uzmanlar tarafından yardım alınması gereken durumlar olabilir.

Cilt uzun süre ihmal edildiyse ve gerçekten bir müdahale gerekiyorsa, evde yapılan işlemlerden istenilen sonuç alınmıyorsa böyle durumlarda cilt bakım konusunda uzmanlaşmış bilgi sahibi kişilere danışmak oldukça faydalı olacaktır.

Cilt tipine göre bakım türleri değiştiği gibi bazen evde bakım yapmakta yeterli olabilir.

Böyle zamanlarda sağlık için zarar teşkil etmeyecek, cilt tipine uygun peeling, maske, serum gibi aracılarla cilt temizliği yapılabilir.

Fakat eğer bir uzman gözetiminde ve yardımında bakım yapılacaksa önce cilt tipi incelenir, sonrasında en uygun işlemler belirlenerek seans vakitleri belirlenir.  Bazılarında bu seanslar 2 -3 kere de biterken bazen 4-5 seansa kadar uzayabilir.

Burada en doğru kararı verecek olan kişi cilt bakımının işlemlerini üstlenen uzmanlardır.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cilt tipi analiz edildikten sonra tamamen ortaya çıkan cilde uygun malzemeler kullanılarak yapılmalıdır. Zira bazı ciltler yağlı, bazısı kuru bazısı da bölge bölge farklı tiplere sahip olabilir. Bu sebeple en uygun bakım cildin uzmanlar tarafından analiz etme sonucu önerilen malzemelerle yapılmasıdır.

Cilt Bakımı Faydaları

Herkes cildinin pürüzsüz ve lekesiz bir görüntüye kavuşmasını ister. Tıpkı gençlik döneminde hatta çocukluk dönemindeki parlaklık ve pürüzsüz cildin yapısı ancak bu bakımın sayesinde elde edilir.

Bu sebeple kırışıklıkların azalması, cildin renk tonunun açılması, lekeler ve aknelerin giderilmesi gibi faydaları en çok bilinen hususlardır.

Cilt Bakımı Kaç Seans Olmalıdır?

Herkesin cilt tipine göre bakım konusu da değişiklik gösterir. Bazılarının genel temizliği bir seansta halledilirken bazı ciltler birkaç seans sürebilir.

Fakat aşama ne olursa olsun her ay düzenli kontrol ve seans yaptırmak herkes için faydalı olacaktır.

Bazen güneş ışınlarından bazen soğuktan korunmak için, bazen de cildin temizlenmesi ve temizliğinin korunması için vitaminlerden ve doğal bitki özlerinden oluşan serumlar cilt bakım için olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Bu şekilde hazırlanmış olan serumları alabileceğiniz gibi aynı zamanda kendiniz de bu malzemeleri alarak evde serum hazırlayabilirsiniz.

Cilt Bakımı Önerileri

Cilde en iyi ve en doğru şekilde müdahale etmenin yolu cilt tipini iyi analiz ederek tanımaktan geçer. Bu sebeple her ne kadar sizler belli işlemleri ve müdahaleleri isteseniz de kendinizi uzman görüşüne bırakmanız ve onun sizi yönlendireceği şekilde ilerlemeniz daha doğru bir davranış olacaktır.

Cilt hassas bir yapı olduğu için üzerine uygulanacak olan işlemler sayesinde gerçekleşecek olan cilt bakım cilt tipine en uyumlu olan müdahale olmalıdır.

Öneri verilmesi için cilt tipi incelendikten sonra bitkisel ürünler arasından tercih yapılarak cilt bakımına başlanabilir. Gerek bakım merkezlerinde gerekse de evde yapılacak olan önerileri almanız cildinizi daha çok sevmenize de yardımcı olacaktır.

Cilt Bakımı Serum

Cildi temizlemek ve bakımını en iyi şekilde yapmak için gerekli olan birçok ürün vardır. Özellikle son zamanlarda çok fazla tercih edilen peelingler, doğal killerden ve aloe veradan oluşan maskeler ve cilt tipi ile uyumlu içeriklere sahip olan serumlar da bu ürünler arasında yer alır.

En faydalı ve sonucu hızlı görülen ürünler arasında bulunan serumlar, cilde azar azar ve belli zamanlarda uygulanır.

Cilt Bakımının Etkileri Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Genellikle yapılan işlemlerden sonra ciltte parlaklık belirse de asıl etkiler düzenli seanslar sonucunda birkaç hafta içerisinde görülecektir.

Cilt Bakım Sonrası Beklenen Yan Etkiler Nelerdir?

Bazen cildi temizlemek için aletler, makineler veya lazerler kullanılabilir. Bütün bu işlemler cildi her ne kadar temizlese de ilk anda ciltte kızarıklık veya tahriş gibi yan etkiler de oluşturabilir. Uzman bir kişinin kontrolünde olduğunuz müddetçe bunların geçici olduğunu bilmek ve korkmamak daha doğru olacaktır.

Cilt Bakım Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bay ve bayanlar mecburen yaptırdıkları veya daha güzel bir görünüm elde etmek için ciltlerine yaptırdıkları bakım işleminden sonra ciltlerin de kullandıkları ürünlere dikkat etmelidir.

Zira cilt için uyumsuz olacak bir ürün cildin temizliği ve bakımına zarar verebilir. Aynı şekilde yenilen yiyecekleri de akne ve sivilce oluşturacak içeriğe ve yağa sahip olmamasına da dikkat etmek gerekir.

Cilt Bakım Uygulama Çeşitleri Nelerdir?

Bazen bakım için üretilen makinelerle, bazen lazerlerle, bazen de sadece doğal ürünlerle cilde bakım uygulanır. Bu daha çok cildin neye ihtiyaç duyduğuna bağlıdır.

Cilt Bakımı Fiyatları 2021

Cilde uygulanan işlemlerin farklılığına göre cilt bakım fiyatı 2021 de değişiklik gösterecektir. Uzman kişilerden bilgi almak daha doğru olur. Cilt bakımı fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için  hemen bizlere ulaşabilirsiniz.