Dermapen Nedir?

Dermapen, günümüzde oldukça popüler cilt bakım işlemleri arasında yer alır. Geniş gözenekler, kırışıklar ve ince çizgilerin belirginliğini azaltmak için yapılan işlemlerdendir. Daha genç ve sağlıklı bir cilt görünümü oluşmasını sağlayan dermapen cildin epidermis tabakasına zarar vermez.

Modern tıp ile birleştirilen dermapen fiyatları da oldukça uygundur. seans sayısına ve uygulanacak olan kişiye göre fiyatlarda değişiklikler meydana gelebilir. Tüm cilt tipleri ile uyum sağlayan bu işlem yüz, el, boyun, kol içi gibi bölgelerde uygulamaya uygundur. Sizler de sağlıklı ve gergin bir cilt sahibi olmak için gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Her mevsim uygulama yapılabilen dermapen işlemi, ultra mikro iğneler kullanılarak uygulanıyor. İşlem esnasında anestezik krem sürüldüğünden dolayı hasta herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Cihaz cilde dik olacak şekilde uygulama yapılacak olan bölgede uygulanıyor.

Ortalama 30-40 dakika kadar süren bu işlem deri yüzeyinde oldukça küçük delikler açarak kullanılan serumların cilt altına kadar erişmesini sağlıyor. Ortalama 4-6 seans yapılan derpamen fiyatları seans sayısına göre değişkenlik gösterebiliyor. Cildin ihtiyacı kadar uygulama yapılıyor. İşlem sonucunda cilt temiz ve prüzsüz bir hal alıyor.

Dermapen Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Uygulamaya başlamadan önce cilt temizleme işlemi yapılır. Makyaj artıkları termizlenerej cilt dezenfekte edilir. İşleme başlamadan önce cilt üzerine aneztezik krem sürülerek uyuşması beklenir.

Ortalama 10 dakika sonra işleme başlanır. Cihaz sorunlu olan cilt yüzeyi üzerine dik tutularak işlem yapılır. İğneler sayesinde açılan mikroskobik kanallardan giren serumlar cildin iyileşme hızını arttırır.

İşlemden sonra uygulana peptid maskesi ile birlikte cilt derinlemesine arındırılır. İşlem 4 hafta ara ile yapılır. Dermapen fiyatları herkese hitap ettiğinden dolayı cildi sorunlu olan her birey rahatlıkla yaptırabilir.

Dermapen Öncesi Sonrası

Cilt gençleştirme yöntemi olan dermapenin öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi ve uyulması gereken hususlar vardır. İşlem öncesinde cildin makyaj ve kalıntılarından en iyi şekilde arındırılması gerekir. İşlemden önce cilt üzerine hyaluronik asit uygulaması yapılır.

Bu asit sayesinde ciltteki tüm kalıntılar arındırılır. Aynı zamanda işlem sonrasında da peptid maskesi uygulanarak son bir arındırma işlemi yapılır. İşlemden sonra hastanın cildine güneş kremi ve nemlendirici uygulaması da yapılır. Bu sayede işlemden sonra hasta dışarıda vakit geçirebilir.

Dermapen Faydaları Nelerdir?

Günümüzde gittikçe daha fazla popüler olmaya başlayan dermapen işleminin pek çok faydası vardır. Sunduğu faydalar sayesinde pek çok kişi hayalindeki cilde kısa süre içinde kavuşuyor.

Cildin kendini yenilemesinde oldukça faydalı bir işlemdir. Cildin toparlanmasını ve sıkılaşmasında yardımcı olur. Bu sayede daha genç ve sağlıklı bir cilt meydana gelir. İnce çizgi ve kırışıklıkların, sivilce izleri ve lekelerin giderilmesini, cilt tonunun eşit olmasını sağlar.

Aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırarak daha gergin bir cilt meydana gelir. Sizler de dermapen fiyatları sayesinde ihtiyaç duyduğunuz zaman rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Dermapen Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Cilt ve hücre yenileme işlemlerinden olan dermapen sonrasında bakım süreci oldukça önem taşır. İşlemden sonra kızarıklık ve morluklar meydana gelebilir. Herhangi bir müdahale yapılmaması gerekir çünkü kendiliğinden iyileşme gösterecektir.

Uygulama yapılan bölgedeki tüm reaksiyonlar ortalama 15 gün içerisinde geçer. İyileşme süreci boyunca cilde makyaj yapılmaması gerekir. Güneş ışığına çıkarken mutlaka güneş koruyucular kullanılması gerekir. Uzman görüşüne göre uygulama yapılmalıdır.

İyileşme süreci boyunca cildi darbelere karşı korumak gerekir. İşlemden 48 saat sonra cilde su değebilir. İlk 48 saat su değmemesi önem taşıyan hususlardandır.

Dermapen Ne İşe Yarar?

Cildin yenilenmesini ve iyileşmesini sağlayan en trend işlemler arasında dermapen işlemi yer alıyor. Cildin kendi kendini yenilemesinde etkili olan dermapen en doğal yöntemler olarak uygulanıyor.

Yara izleri ve lekelerin tedavisinde, akne ve sivilcelerin giderilmesinde, göz torbalarının ve morluklarının giderilmesinde, gözeneklerin sıkılaştırılmasında, güneş lekelerinin tedavisinde, ciltte oluşmuş yara görünümlerinin tedavisinde uygulanan bir yöntemdir.

Dermapen fiyatları da herkese hitap edecek şekilde sunulur. Fiyatlar sayesinde cilt sorunları olan herkes rahatlıkla dermapen ile tedavi olabilir.

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Tüm cilt tipleri ile uyum sağlayan dermapen işlemi, her mevsim uygulamaya uygundur. En az 4 seans yapılması gereken bu işlem ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar yaratır.

Kişinin cilt kusurlarının derinliğine göre en uygun seans sayısı belirlenir. İyileşme durumuna göre işleme 4 hafta aralarla devam edilir. Pek çok hastada 6 seans sonucunda tertemiz bir cilt sunar.

Dermapen fiyatları da hastanın gireceği seans sayısına göre değişir. Seans sayısı arttıkça fiyatlarda da artış meydana gelecektir. Seansalar tamamen sona erdikten sonra kişi hayalindeki bebeksi cilde kavuşabilir.

Dermapen Zararı Var Mı?

En trend cilt tedavisi yöntemleri arasında yer alan dermapenin uzman kişiler tarafından yaptırıldığı taktirde herhangi bir zararı yoktur. Fakat alanında uzman olmayan kişiler tarafından yaptırıldığı taktirde istenmeyen cilt sorunları ile karşı karşıya kalınabilir. İşlem sonrasında ortaya kızarıklık ve morluklar gelebilir.

Geçici bir komplikasyon olduğundan dolayı herhangi bir endişe yapmaya gerek yoktur. Uygulamayı mutlaka en güvenli merkezlerde yaptırmak gerekir. Herkese hitap eden dermapen fiyatları ile birlikte kısa sürede istenilen cilt sahibi olunabilir. Sizler de temiz ve bebeksi bir cilt sahibi olmak için gönül rahatlığıyla yaptırabilir.

Dermapen Yorumları

Günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların sıklıkla tercih ettiği dermapen işlemi kısa sürede mükemmel sonuçlar sunan bir tedavi yöntemidir. Uygulamayı yaptıran pek çok birey yorumlarında oldukça memnun kaldıklarını belirtiyor.

Uygulama sonrasında temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olduklarını bildiriyor. Bununla birlikle dermapen fiyatları da herkese hitap edecek şekilde olduğu belirtiliyor. İndirim ve kampanyalı işlem sunan merkezlerden en güvenli hizmeti herkesin alabileceği belirtiliyor. Sizler de  etrafınızda bu işlemi yaptıranlar varsa danışabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Dermapen Uygulaması

Son zamanların en trend işlemlerinden olan dermapen uygulaması, kadın ve erkeklerde uygulamaya uygundur. Cildinizde gözle görülür skarlar ve lekeler varsa cildinizin yenilenmesi için uygulama yaptırabilirsiniz.

Damarsal gelişim sağlayan bu uygulama sayesinde mükemmel bir cilt sahibi olabilirsiniz. Göz torbaları ve morlukları ile sorun yaşıyorsanız mutlaka bu uygulamayı yaptırarak kısa sürede kurtulabilirsiniz. İşlem sonrasında cildinizde gözle görülür iyileşmelere şahit olabilirsiniz.

Özgüveninizi kazanarak sosyal hayatınızın da daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz. Profesyonel kişilere yaptırdığınız taktirde herhangi bir yan etki yaşamadan güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Dermapen Fiyatları 2021

Cildin yenilenmesini ve onarılmasını sağlayan dermapen fiyatları herkese hitap edecek şekilde sunulur. Kişiden kişiye göre fiyatlarda değişkenlik meydana gelebilir. Cildi daha fazla seans gerektiren kişilerde fiyatlarda da artış meydana gelecektir.

Uygulama sunan merkezlere göre de fiyatlar değişir. İndirim ve kampanyalar ile birlikte hizmet sunan merkezler sayesinde daha uyguna cildinizi tedavi ettirebilirsiniz. Uygulama maksimum olarak 21 seans kadar yapılabilir. Aşırı derecede sorunlu olan kişilerde uygulanabilir.

Bu durumda dermapen fiyatları daha yüksek olacaktır. Sizler de güvenilir ve uygun fiyata hizmet sunan merkezlerden gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz. Dermapen fiyatları 2021 hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.