Gözenek Sıkılaştırma Tedavisi

Gözenek sıkılaştırma, cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesi için oldukça güzel ve sıklıkla tercih edilen bir işlemdir.

Bazen yaşın ilerlemesinden dolayı, bazen ırsi ve genetik durumlardan dolayı, bazen de birden kilo alıp vermek gibi nedenlerden dolayı gözenekler büyüyerek çirkin bir görüntü oluşturabilir.

Bu durumda cilt bakımını ihmal etmeden harekete geçmek doğru bir davranış olacaktır. Aksi taktirde ilerleyen tedavi ve bakımlar öncesine nazaran daha zorlu ve uzun bir sürece ihtiyaç duyabilir.

Gözenek sıkılaştırma işlemini açıklamadan önce gözenekleri tanımak ve buna neyin neden olduğunu açıklamak daha doğru olacaktır. Gözenekler cilt üzerinde çirkin görüntüye neden olan açıklıklardır.

Aslında gözenekler cildin hava almasını da sağlayan kanallar gibidir. Sadece büyüyüp genişlemesi ciltteki görüntünün bozulmasına sebep vereceğinden dolayı dikkat etmek en doğru şekil olacaktır.

Gözenek Sıkılaştırma Faydaları

Gözenekler bilindiği üzere cildin hava almasını sağlayan aracılardır. Bunların yeterinden fazla büyümesi ve genişlemesi aynı zamanda vücuttan yağ ve asit gibi atıkların atılması gözeneklerin tıkanmasına ve orada siyah noktaların oluşmasına sebep olabilir.

Böyle durumlarda sıkılaştırma tedavisi ile hem gözeneklerin içerisi temizlenir hem de gözenekler daha genç ciltte olduğu gibi sıkılaştırılır ve küçültülür.

Bu tedavinin en büyük faydası gözeneklerin aralarında herhangi bir yağ birikintisinin olmayacak olmasıdır. Bu da cildin daha pürüzsüz ve temiz görünmesini sağlar.

Aynı zamanda geniş gözenekler daha yaşlı bir görünüme de sebep olduğu için gözenek sıkılaştırma tedavisinin bir diğer faydası ise genç görünüme sahip olmaktır.

Tabii ki bu tedavi sonrasında cilt rahat bir şekilde hava almaya da devam edeceğinden dolayı sağlığını gayet güzel bir şekilde korunmuş olur.

Gözenek Sıkılaştırma Nasıl Yapılır

Cildin nefes almasına yarayan gözenekler bazı nedenlerden dolayı tıkanabilir veya büyüyebilir. Böyle durumlarda cildin sağlığı bozularak kötü bir görüntü de oluşacaktır. O sebeple gözeneklerin gözenek sıkılaştırma tedavisi uygulamak gerekebilir.

Yağ, ter gibi atıklar dışarıya atılamayıp ciltte tıkanıklıklar olursa bu tıkanıklığın açılması gerekir. Bir daha böyle bir durum meydana gelmemesi için gözenekleri sıkılaştırılmak cildin daha sağlıklı olmasına katkı sağlayacaktır.

Gözeneklerin sıkılaştırılması ise birkaç yöntem ile mümkün olabilir. Bazen peeleng işlemi uygulanarak evde kolaylıkla bu durum meydana gelirken, bazen ise lazer tedavisi gerekebilir. En etkili sonucun alındığı lazer tedavisi cildin alttaki katmanlarına kadar ulaşabildiği için daha fazla tercih edilir.

Uzman kontrolünde yapılarak güvenli sonuç alınır.

Gözenek Sıkılaştırma Kullanılan Tedavi Yöntemleri

Daha güzel bir cilde sahip olmak için denenmesi gereken birçok formül ve yöntem vardır. Tabi ki her şeyden önemlisi bakıma geçmeden önce tedavi edilmesi gereken küçük dokunuşları halletmektir. Gözenek sıkılaştırmanın yöntemi de cilt bakımının temel işlemlerinden birisidir.

Gözeneklerin küçültülmesi ve sıkılaştırılması için kullanılan ve denenen birçok yöntem bulunur. Bunlardan bazıları evde kendi kendinize bile rahatlıkla yapabileceğiniz kolaylıkla iken, bazıları sadece uzman gözetiminde hizmet almak ile gerçekleşir.

Evde yapabileceğiniz en önemli yöntemlerden birisi doğal peelengler hazırlayarak gözenekleri sıkılaştırmaktır. Bu peelengler sayesinde hem siyah noktalar veya cilt lekeleri de giderilmiş olacak, hem de aynı zamanda cilt derisi tazelenip yenilenecek.

Çünkü peelenglerin en önemli görevi cildin üzerindeki ölü deriyi atıp tazelemektir.Peeleng dışında bazı gözenek sıkılaştırıcı maskeler de evde yapılabilecek işlemlerden bir tanesidir.

Bunların dışında eğer gözenekler çok fazla büyümüş ve evde uygulanan tedaviler güzel bir sonuç vermiyorsa o zaman cilt bakım uzmanlarına danışarak lazer tedavisi ile gözeneklerin küçültülmesi daha doğru olacaktır.

Gözenek Sıkılaştırma Nasıl Olmalı

Tabii ki her işte olduğu gibi cilt bakımında da kararlılık ve sebat önem arz eder. Bir kere cilt bakım tedavisi uygulamak bazen cildin toparlanmasına yardımcı olmayabilir.

Bu sebeple sıkılaştırma işlemi yapan kişilerde eğer uzman tedavisi görüyorlarsa onların tavsiyelerine uyarak gerekli vakitlerde bu işlemi tekrar etmelidirler.

Bazen bir seans bunun için yeterli olabilirken devamı evde getirilebilir. Fakat bazen lazer tedavisinin 2-3 kere tekrarlanması da gerekebilir.

Böyle durumlardasıkılaştırma işlemini bırakmayarak tamamlamak cildiniz için daha doğru bir tercih olacaktır.

Tabii ki herhangi bir uzmandan yardım almadan önce bunun yöntemlerini evde denemeniz maliyet açısından ve daha az strese girmek açısından iyi olacaktır.

Evde hazırlayabileceğiniz doğal malzemelerden oluşan maskeler, peelengler veya cilt temizleyici toniklerle bu işlemleri rahatlıkla halledebilirsiniz.

Önemli olan cilde zarar vermeyecek olan ürünlerin kullanılması ve herhangi bir yan etkiye yol açmamaktır. Bu sebeple güzel bir araştırma yaptıktan sonra tedaviye başlamak daha doğru olacaktır.

Gözenek Sıkılaştırma Fiyatları 2021

Her tedavinin kendine uygun bir fiyatı bulunur. Fakat her tedavi herkeste aynı derecede süreç ve sonuç ilişkisi içermeyebilir.

Zira bazı cilt bakımları daha kısa zamanda tamamlanabilirken, bazıları bakımın ertelenmesi sebebiyle veya cildin yaşlanması ve üzerinde daha fazla emek harcanması gerektiği sebebiyle uzun sürebilir.

Bu sebeple gözenek sıkılaştırmanın tedavisinde de durum böyledir. Bazı cipslerde bu bir seansta tamam lan arar iken bazılarında birkaç seans sürebilir.

Bu sebeple belirlenecek olan fiyatlarda seanslara göre ve harcanan emeğe göre değişecektir.

Yani kısaca gözenek sıkılaştırmanın fiyatları 2021 en doğru şekilde öğrenebilmek için hizmet alabileceğiniz uzmanlarla detaylı olarak konuşmanız daha doğru olacaktır. Gözenek sıkılaştırma fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için hemen bizlere ulaşın.