İkitelli lazer epilasyon kişilerin istenmeyen tüylerinin yok edilmesi üretilmiş ileri lazer teknolojisidir. Kişiler istemeyen tüyler için birçok teknik ve yöntem kullanırlar fakat hiçbirinin kalıcı bir şekilde kıl ve tüy problemlerini çözmediği görülmüştür.

Kadın ya da erkek fark etmeden 12 yaşından büyük olan herkes için en güvenilir yöntem olan lazer epilasyon 25 senedir güvenli bir şekilde uygulanır. Lazerler eski dönemden beri birçok alanda kullanılmış ve günümüze gelene kadar gelişme göstermiştir.

Batık kıl ve kılcal damar tedavilerinde de tercih edilen lazerler varis tedavisi içinde uzmanların önerdiği bir estetik uygulamadır. Başarılı sonuçları sayesinde özellikle kadınların estetik problemlerine çözüm niteliği taşır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon kılların alınmasında en kalıcı çözümdür. İkitelli lazer epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüyler yok edilip pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Kullanılan lazer yöntemleri ve doğru tekniklerle herhangi bir yan etkisi olmadan güvenle uygulama yapılabilir.

Uygulamanın başarılı olması için mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında uzman hekim bilgilendirmesi almak gereklidir. Lazer epilasyon uygulamalarında öncelikle cihazların FDA tarafından onaylı ve merkezin sağlık bakanlığından izinli olmasına dikkat etmek gereklidir.

Aksi takdirde sağlık sorunları yaşanabilir ve beklentilerinizi karşılamayan bir tedaviyle karşılaşabilirsiniz. Lazer epilasyon için ön görüşme yapmak ve merkez hakkında bilgi sahibi olmak güven verici bir uygulama yapılmasına neden olacaktır. Lazer epilasyon yan etkisi olmayan ve sağlık konusundan zararlı olmayan bir estetik işlemdir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon seansları kişilerin durumuna göre değişiklik gösterir. Bu değişkenliğin yanı sıra en etkili sonuçlar genellikle 8- 10 seans arası alınır. Tüm seansları tamamlamak ve yarım bırakmamak kıl köklerinin yok edilmesi, bir daha çıkmamasını sağlamak açısından önemlidir.

Kişilerin uygulama yapılacak bölgesi geniş ya da ufak bir alan olabilir. Seanslar genellikle yüz bölgesi için ayda bir olurken vücut ve diğer bölgeler için seans aralıkları 2 ayda bir şeklinde düzenlenir. Uygun yöntem belirlendikten sonra seans süreleri uygulama yapılırken belli olur.

Alanın genişliğine bağlı minimum 10 dakika sürerken bazı bölgelerde 1,5 saat gibi bir süre söz konusu olabilir. Bu nedenle mutlaka seans sonuna kadar beklemek ve seansı tamamlamak verim almak açısından önemlidir. Seanslarda ışınların etkisinden korunmak için mutlaka koruyucu gözlük takılması önerilir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer epilasyon kıl yoğunluğu olan her bölgede güvenle uygulanan estetik bir işlemdir. Vücut bölgesinde her noktaya uygun cihazlarla seri atışlar yapılarak lazer epilasyon uygulaması gerçekleşir. Işınların etkisiyle kıl kökleri zarar görür ve bir daha oluşumu durmuş olur.

İkitelli lazer epilasyon öncesi mutlaka kıllar tıraş edilmeli ama 15 gün öncesine kadar dokunulmamalıdır. Dokunulmama sebebi ise kişilerin kıl köklerini rahat görmek ve zamandan kazanmaktır.

Lazer sonrası güneş ışınlarına maruz kalınmaması ve 24 saat sıcak su temasından kaçınılması gereklidir. Bu nedenle öncesinde değil ama sonrasında yan etki anlamında sorun yaşamamak için mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalara uyulması gereklidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon uygulamaları kişilerin yapılarına göre 4 farklı çeşitten oluşur. Bu İkitelli lazer epilasyon çeşitleri ruby, alexandrite, diode ve nd yag olmak üzere 4 farklı yöntemle lazer epilasyon işlemi gerçekleştirir.

Ruby lazer genellikle çok kısa tüylerde etkili olduğu için dudak üstü kıl alma uygulamalarında kullanılır. Açık cilt tipi renklerine sahip kişilerde başarılı sonuçlar verir.

Alexandrite lazer epilasyon büyük bir başlığa sahip olmasından dolayı daha geniş alanlarda lazer epilasyon yaparken seans sürelerini kısaltır. Açık tenli ve koyu kıl yapısına sahip kişilerde oldukça başarılı sonuçlar verir.

İkitelli lazer epilasyon sırasında uygulamayla birlikte soğutucu kullanıldığı için acı hissi oluşmadan seanslar tamamlanır ve kişiler sıklıkla bu lazer epilasyon yöntemini tercih ederler. Diode lazer epilasyon çeşidi ise ince tüylerde etkili bir lazer yöntemidir.

Cilde çok yakından uygulama yapılması gerektiğinden soğutucu jelden yardım alınarak uygulama yapılmalıdır. Tüm cilt tiplerinde uygun olmasından dolayı koyu renkli ciltlerde bile kullanımda zarar vermeden başarı sağlar.

Ayrıca diode İkitelli lazer epilasyon batık kıl köklerinin tedavisinde de başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir.

Nd yag lazer epilasyon yöntemi her cilt tipine uygun olarak üretilmiş olsa da acıyı hissettirmesinden dolayı tercih edilmez. Geniş ucu ve uzun atış sağlamasından dolayı etkili sonuçları vardır ama denilen gibi acı hissi diğer yöntemlere göre daha fazladır.

İkitelli Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Lazer epilasyon fiyatları bazı durumlarda değişiklik gösterir. Bunun asıl nedeni kişinin kendisiyle ilgili durumlardır. Merkezler fiyat belirlemesi yaparken açık bir yol izlerler.

Lazer epilasyon yaptıracak olan kişinin kıl ve cilt yapısı etkili faktörler arasındayken aynı zamanda kişinin lazer epilasyon yapılacak olan bölgenin genişliği de seans süresi de dahil fiyatı da değiştirecektir.

İkitelli lazer epilasyon fiyatları 2021 uygulaması için merkezler iyi araştırılmalı ve karar verilmeden önce mutlaka uzman doktor gözetiminde muayene olunmalıdır. Muayene ile kişinin kıl yapısı, cilt yapısı gibi detaylar belirlenir. Fiyatlarla ilgili bilgi de bu sırada verilebilir.

Her kişide aynı yöntem ve teknikler sonuç vermeyeceği için değişiklik gösteren sadece yöntemler değil fiyatlarda olacaktır. İkitelli lazer epilasyon fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşınız.