Küçükçekmece lazer epilasyon  sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik ve hızlı yoludur. Lazer epilasyon güneş ışınlarından korunmak gerektirdiği için ilkbahar ya da kış aylarında yaptırılması uygun olan estetik bir işlemdir.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce mutlaka iyi araştırma yapmak ve kalite standartlarına uygun olan bir merkezle çalışmak önemlidir. Lazer epilasyon uygulamalarında başarılı olup kalıcı sonuçlar elde etmek için mutlaka doğru yöntemin uygulandığından emin olmak gerekir.

Küçükçekmece lazer epilasyon uygulamaları FDA onaylı olan lazer cihazlarıyla yapılan bir estetik işlemdir. Kadın ya da erkek fark etmeden herkese güvenle yapılan lazer epilasyon günümüzde başarılı sonuçları sayesinde özellikle bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan bir uygulamadır. 12 yaşın üzerindeki herkese uygulama yapılabilir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon tüy ve kıllar üzerinde etkili olan bir arınma işlemidir. Lazer epilasyon yaptıran kişiler kısa bir zaman içerisinde kıllardan arınmış ve pürüzsüz bir tene sahip olurlar.

Hızlı ve kalıcı etkilerinin olmasının yanı sıra kişilerde acı hissi oluşmadığı için rahatlıkla tercih edilir bir estetik işlemdir. Lazer epilasyon kullanılan cildinize uygun lazer cihazlarından çıkan lazer ışınları sayesinde kıl köklerini tahrip etme işlemi yapar.

Tahrip olan kıl kökleri belirlenen seanslar sonrası dökülme yaşayarak bir daha çıkması engellenmiş olur.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon kullanım alanları ve etkileri olarak 3 çeşide ayrılır. Mutlaka uygulama olmadan önce doğru çeşidin belirlenmesi önemlidir. Değerlendirme uzman hekim tarafından doğru yapıldığı zaman hem yan etki ihtimali azalır hem de başarı oranı artmaktadır.

Küçükçekmece lazer epilasyon çeşitlerinden olan ve en sık kullanılan ilki alexandrite lazer epilasyondur. Bu lazer epilasyon açık tenli ve koyu renk kıl yapısına sahip kişilere uygulama yapılması için üretilmiştir.

Koyu tenli kişilerde ve yüz, boyun gibi ayva tüyleri olan kişilerde kullanımı yan etki ihtimalini arttıracağı için tavsiye edilmez. Sırt, omuz ve kol gibi bölgelerde de başarı oranı düşük olan bir lazer epilasyon yöntemidir.

Nd yag lazer epilasyon çok koyu cilt tiplerine uygulama yapılması için üretilmiştir. Fakat çok derinlere lazer ışınlarını gönderdiğinden dolayı oldukça ağrılı bir yöntemdir. Bu nedenle nadiren kullanımı olurken hastalar tarafından acı hissinden dolayı yarım bırakıldığı da gözlemlenmiştir.

Son çeşit olan Diode lazer epilasyon ise verilen lazer ışınlarının dalga boyları diğer yöntemlere göre daha uzundur. Bu nedenle koyu tenli kişilerde bile başarılı etkileri söz konusudur. Hangi lazer çeşidi kullanılıyorsa kullanılsın önemli olan kişinin yapısına uygun olan tedavi yöntemini belirlemektir.

Hem sağlık açısından hem de etkileri açısından önemli olan bu durumu mutlaka uzman kişi değerlendirmelidir. Kullanılan lazer epilasyon cihazları FDA tarafından onaylı ve Küçükçekmece lazer epilasyon yapılan merkezin sağlık bakanlığı tarafından izinli olması önemlidir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer epilasyon geçmişten günümüze kadar birçok alanda başarılı olarak kullanılan lazer teknikleridir. Lazer cihazlarının ilk kullanımı endüstri ve askeri alanda olmuştur. Zaman içerisinde gelişen teknolojiyle birlikte kılcal damar tedavileri ve varis tedavilerinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Günümüzde lazer epilasyon amaçlı kullanılarak kıl ve tüy sorunu yaşayan herkese çözüm olmuş ve kalıcı olmasından dolayı en etkili yöntem haline gelmiştir. Vücut üzerinde bulunan her kıl olan bölgede güvenle uygulama yapılabilir.

Lazer epilasyon için önemli olan doğru tekniklerin doğru cilt tiplerine uygulanmasıdır. Yan etkiyle ve herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşmamak için mutlaka uzman kişilerin kontrolünde lazer epilasyon yapılmalıdır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon seansları kişilerin kıl ve cilt yapısına göre belirlenir. Genel olarak Küçükçekmece lazer epilasyon uygulamaları kalıcı ve başarılı sonuç vermesi için uzman kişinin önerdiği seans aralıkları tamamlanmalıdır ve yarım bırakılmamalıdır.

Lazer epilasyon başarısının tam anlamıyla kendini göstermesi seans sonlarında belli olur ve bu nedenle asıl başarı genelde kişilerde 8-12 seans arası bellidir. Seansların süreleri ve seans aralıkları genellikle değişen sürelerdir.

Kişinin kıl ve cilt yapısına göre belirlenen bu süreler kıl yoğunluğu olan ve geniş alanlarda uzun sürerken ufak ve dar alanlarda daha kısa sürelerde biter. Kıl yoğunluğu fazla olan kişilerde seans süreleri 1-1,5 saati bulabilir.

Seansların gelme sıklığı ise yüz bölgelerinde 2 ayda bir olurken vücutta yapılan lazer epilasyonlarda ayda bir gidilmesi uygun görülür. Birkaç seans sonrası tüylerde dökülme meydana gelirken seans bitimlerinde ise pürüzsüz bir ciltle kişi konforlu bir şekilde hayatına devam eder.

Küçükçekmece Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Lazer epilasyon fiyatları her merkezde farklı şekillerde uygulanır. Lazer yapılacak olan merkezin konumuna ve uzman kişiye göre fiyat belirlemesi yapılırken aynı zamanda kişinin uygulama yapılacak bölgesine göre de fiyat değişiklikleri söz konusu olabilir.

Lazer epilasyon fiyatları 2021yapılacak bölgenin geniş olması hem fiyat yükselterek maliyetli bir uygulama yapılmasına neden olurken hem de seans sürelerini uzatır. Kişinin kıl ve cilt yapısına göre de uygulamalar belirlenir.

Lazer epilasyon için kullanılacak cihazların belirlenmesinde fiyatlarda etken faktördür. Kişiye cihazın kullanımını ve seans süresine göre ücret yansıması yapılır.

Bu nedenlerden dolayı mutlaka önceden görüşme sağlanmalı ve uzman kişinin muayenesi sonucu iyi araştırma yapılarak karar verilmelidir. Küçük çekmece lazer epilasyon fiyatları 2021 hakkında bilgi için bizlere hemen ulaşın.