Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon uygulamaları kıl köklerini yok etmek için geliştirilmiş kıl sorununu yok etmede en etkili yöntemdir. Kıl sorunu estetik bir problemdir ve kadın ya da erkek fark etmeden herkesin ortak sorunudur. Günümüz teknolojisiyle geliştirilmiş olan lazer cihazları sayesinde cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşarak kıl sorunundan kalıcı bir şekilde kurtulmak mümkündür. Lazer epilasyon tedavileri kişilere kalıcı çözümler elde etmesinden dolayı yaygın bir kullanım alanı vardır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon tedavilerinde uygulama yapılmasından önce mutlaka hasta kontrol olmalı ve cilt yapısına uygun olan yöntem belirlenmelidir. Hastaya uygulanacak epilasyon için uygun yöntem ve kullanılacak cihaz belirlendikten sonra lazer cihazından çıkan ışınlar sayesinde kıl sorunu olan bölgeye atışlar yapılarak kıl kökleri yok edilmeye başlar. İlk seanstan itibaren dökülmelerin başlaması kalıcı sonuçların başlangıcıdır. Lazer epilasyon cihazından çıkan ışınlar ısı etkisi vererek kıl köklerini tahrip eder ve asıl amaç da bu şekilde çalışmaktır.

Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer epilasyon öncesi kişiler mutlaka 15 gün kala tüylerine dokunmamalı ve epilasyon seansına gelirken 3 gün önce kıl sorunu olan bölgeyi tıraş etmelidir. Böylece kıl kökleri daha belli olur ve seansından zaman kazanılır. Solaryum yoluyla ya da doğal yolla bir bronzlaşma söz konusu ise tenin renginin açılması beklenmelidir. Lazer epilasyon yapılacak olan bölge mutlaka dış etkenlerden temizlenmeli ve steril bir hale gelmelidir.

Lazer Epilasyon Sonrası

Epilasyon uygulamalarından sonra kişiler mutlaka uzman hekimin önerilerine uymaları gereklidir. Epilasyon sonrası ilk 24 saat sıcak su teması olmamalı ve mutlaka güneş ışınlarından korunmalıdır. Güneş ışınları için güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Ağır egzersizlerden ve sauna, hamam gibi sıcak alanlardan kaçınılmalıdır. Ateş ya da iltihap gibi bulgular varsa mutlaka hekim bilgilendirilmelidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon kullanımlarında 4 farklı tür vardır. Dalga boyu farklı olan lazer epilasyon çeşitlerinin kıl ve cilt yapısına uygun olanını hastaya göre seçilmesi gereklidir. Epilasyon çeşitlerinden bir tanesi ruby lazerdir. Ruby lazer epilasyon çok kısa tüyler ve özellikle dudak üstü tüyler üzerinde etkili bir lazer epilasyon çeşididir. Alexandrite lazer epilasyon çok koyu olmayan cilt ve koyu tenli kıllarda etkilidir. Ayrıca soğutucu sistemle çalışmasından dolayı kişiler acı ya da ağrı hissetme durumu olmaz.

Diode lazer epilasyon ince tüyler için üretilmiş bir lazer epilasyon çeşididir. Bu yöntem genel olarak koyu renkli cilt tiplerinde etkili olduğu gibi soğutucu jel ile birlikte kullanılması gereklidir. ND YAG lazer epilasyon ise açık renkli ve ince kıllarda etkilidir. Fakat bu yöntem ağrılı olmasından dolayı merkezler ve hastalar tarafından pek tercih edilmez.

Lazer Epilasyon Yorumları

Lazer epilasyon yaptıran kişiler memnuniyet çerçevesinde kalıcı bir şekilde tüy sorunlarına çözüm bulmuşlardır. Epilasyon diğer kıl alma yöntemlerine bakıldığında hem acısı olmayan hem de kalıcılığı olan bir kıl alma yöntemidir. Epilasyon öncesinde ve sonrası uzman kişinin önerilerine uyulması halinde sorunsuz bir şekilde seanslar tamamlanır ve kişi beklentisi olan pürüzsüz cilde kavuşmanın rahatlığını yaşar. Kıl alma derdi olmadan hayatına devam eden kişiler oldukça avantajlıdır. Lazer epilasyon uygulamalarının faydalarını bilen kişiler vakit kaybetmeden kendilerine uygun olan yöntemle epilasyon yaptırmalıdır.

Lazer Epilasyon Faydaları

Lazer epilasyon uygulamaları istenen her bölgeye uygulama yapılabilecek bir kullanım alanına sahiptir. Epilasyon uygulamalarının ağrısız ve kalıcı sonuçlar vermesi sağladığı en büyük faydalardandır. Hızlı ve pratik bir şekilde uygulanan lazer epilasyon yöntemleri sayesinde kişi 4-5 saat sonunda vücudundaki tüylerden kurtulmuş olur.

Tedavi süresi hızlı olmakla birlikte uygulama yapılacak olan alanın genişliğine bağlı olarak seans süreleri uzamaktadır. Lazer epilasyon sadece kıl almak için değil aynı zamanda uzman hekimin uygun gördüğü bazı hastalıkların da tedavisinde başarılı bir yöntemdir. Oldukça güvenli ve başarılı sonuçları olan lazer epilasyon 12 yaşını geçmiş olan kadın ya da erkek fark etmeden herkese rahatlıkla yapılabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon uygulamalarında fiyat kriterleri kişilere göre değişiklik göstermektedir. Bu uygulamalarda farklı fiyatlar uygulanmasının en önemli nedeni kişiden kişiye değişiklik gösteren tedavi yöntemlerinin olmasıdır. Her kişide aynı etkiyi göstermediğinden lazer epilasyon fiyatları da farklı olacaktır.

Lazer epilasyon fiyatlarını diğer etkileyen etkenler; Epilasyon merkezinin konumu, epilasyon uygulamasını yapacak olan doktorun uzmanlığı, epilasyon tedavi yöntemlerinin ne olduğu, kişinin kıl ve cilt yapısı aynı zamanda uygulama yapılacak olan bölgenin genişliği gibi etkenler lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkilidir. Bu nedenlerden ötürü mutlaka kişiler ön görüşme yapmak için epilasyon merkezlerinden randevu almalıdır. Uzman kişinin muayenesi sonucu uygun yöntem belirlenerek hasta süreç ile ilgili bilgilendirilir. Lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi için hemen tıklayın.