Vücut Şekillendirme Nedir?

Vücut şekillendirme, vücudun farklı alanlarının şeklini değiştiren ve istediğiniz şekli alan bir işlem olarak ortaya çıkmıştır.

Vücut şekillendirmenin günümüzde artık çok popüler olan bir medikal estetiktir. Sağlıklı yaşam koşullarını oluşturabilmek için insanlar beslenme düzenine dikkat eder, yaşam tarzını düzenler ve spor yapar. Ancak bazen vücudu belirli bir kalıba sokmak ne olursa olsun mümkün olmaz.

Vücut şekillendirmenin işlemleri arasında cildi sıkılaştırmak, yağları yakmak, selülitleri yok etmek ve yağları eritmek bulunmaktadır.

Tüm bu işlemler ise FDA onaylı teknolojiler ile gerçekleşir. Teknoloji artık günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Teknoloji denilince tabi ki akla daha çok elektronik terimler gelse de bu ilerlemeler sağlıktan endüstriye pek çok alanda etkisini göstermektedir.

Vücut şekillendirmenin işlemleri de bu ilerlemeden etkilenen bir durum haline gelmiştir.

Vücut Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Birçok insan forma girmek, zayıf görünmek ve sağlıklarını iyileştirmek ister ancak bunun için etkili olan bir rejimi sürdürmekte zorlanırlar. Vücut şekillendirme bir dizi işlem ile gerçekleşebilir. Bunlar arasında ise;

  • Cilt germe; Yaşlılığın en belirgin unsuru cildin kendisini salmasıdır. Sarkan cilt boyun ve yüz bölgesinde dikkat çektiği kadar hızlı kilo kaybına bağlı olarak vücudun belirli bölgelerinde de olabilir. Bunun için ise, Non-invaziv ve invaziv teknikler kullanılabilir. Böylelikle vücudunuzda gözle görülür bir değişiklik ortaya çıkar.
  • Selülit Azaltma; selülit görünümünü azaltmak ve vücut hatlarınızı daha iyi bir hale getirmek için güvenli, invaziv olmayan ve etkili çözümler mevcuttur. Cerrahi işlemler uygulanmadan da selülitlerinizden kurtulmanız mümkündür.

Günümüzde en çok tercih edilen vücut işlemleri yukarıda bahsedilenlerle sınırlı değildir. Bunun daha fazla işlem yaptırarak vücudunuzu kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Vücut Şekillendirme Neleri Kapsar?

İnsanların zayıflamasına ve vücuttaki fazla yağını atmasına yardımcı olmak için kullanılan çeşitli cerrahi ve cerrahi olmayan işlemler vücut prosedürlerini kapsar. Günümüzde pek çok vücut şekillendirmenin tekniği bulunmaktadır.

Vücut şekillendirme, cildinizin altındaki yağ hücrelerini kalıcı olarak yok ederek vücudunuzu şekillendirir. Bunun için ise Non-invaziv ve invaziv teknikler bulunmaktadır.

Lokal Vücut Şekillendirme

Lokal vücut şekillendirme vücudunuzun belirli bölgelerini daha iyi hale getirmek için kullanılan yöntemlerdir. Aslında bölgesel zayıflama sorunu yıllardır var olan bir durumdur ancak günümüz şartlarında bu durum son derece kolaydır.

Karın germe, yüz germe, yağ aldırma, yağları dondurarak parçalama gibi pek çok teknik ile vücudunuzun belirli bir bölümünde bulunan inatçı yağlardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Vücut Şekillendirme Uygulamaları

Artık mevcut olan pek çok sayıda buluna vücut şekillendirmenin çeşitleri ile daha pürüzsüz ve daha kusursuz bir vücut hatları elde etmek günümüzde son derece kolaydır.

Ancak sizin için hangi tedavinin daha uygun olduğunu bilmek zor olabilir. Bunun için ise bilmeniz gereken temel yöntemler ise;

  • Yağ doldurma (Yağ enjeksiyonu): Kişinin kendi vücudundan alınan yağı ile yüzün dolgunluğunu artırmak, kırışıklıkları yok etmek ya da şık konturlar oluşturmak için yeniden enjekte edilebilen yağ enjeksiyonlarını ifade eder. Ancak sonuçların tatmin edici olmaması durumunda ise birden fazla yağ transferi işlemi yapılabilir.
  • Karın germe (Abdominoplasti): Karın germe işlemlerini tercih eden kişilerin çoğunda, kilo alımı, kaybı ya da hamilelikten kaynaklanan karnın orta kısımda aşırı miktarda sarkık cilt oluşmaktadır. Karın germe ameliyatları ile bu sarkık cilt toparlanarak daha hoş bir görünüm kazandırılır. Karın germe işlemleri günümüzde oldukça popüler estetik prosedürler arasında yer almaktadır.
  • Kol germe (Brakioplasti) ve Uyluk Germe: Bu tip şekillendirme prosedürlerini isteyen kişiler genellikle fazla kiloları bulunan, fazla kilolarından kurtulanlar ve yaşlılık dolasıyla bu bölgelerde sarkma meydan gelenlerdir. Sarkan deri cerrahi bir işlemle toparlanarak kusursuz bir görüntü elde edebilir. Bunun için ise iyi bir estetik cerrahı seçmeniz oldukça faydalı olacaktır.
  • Mini Vaser (Ultrasonik liposuction): Kişinin istenilen bölgesindeki yağı sıvı hale getirmek için ultrasonik dalgalar kullanır, bu sayede sıvılaşan yağ tıbbi bir vakum ile çekilir. Bu yöntem iki çeşittir. Bu dahili mini vaser ve harici mini vaser olmaktadır. Dahili mini vaser yöntemi ile hedeflenen bölgelerdeki yağı parçalayan sonik titreşimler gönderilir. Harici vaser yönteminde ise sonik titreşimleri vücudun dışına ve deriye yaymak amacı ile bir çeşit alet kullanılır. Bu tip bir yöntem uygulanacaksa hangisinin sizin için uygun olduğu doktor tavsiyesi ile belirlenmelidir.

Tüm bu teknik ve yöntemler vücut şekillendirme estetiği kapsamında değerlendirilir. Bunun için hedeflenen ve şekle sokulmak istenen bölge kullanılan yöntem için büyük önem taşır.

Vücut Şekillendirme Estetiği Fiyatı 2021

Vücut şekillendirmenin estetiği için çeşitli yol ve yöntemler bulunmaktadır. Hangi bölgede ne tarz bir şekillendirmeye ihtiyaç duyuyorsanız bunun için uygun tedavi yöntemini uzmanınız ile belirlemelisiniz.

Vücut şekillendirme fiyatları 2021 estetiği için fiyatlar istenilen bölgeye, kullanılan tekniğe ve işlemi yapan uzmana göre farklılık gösterir. Çünkü hangi bölgenizde şekillendirme hedefliyorsanız bunun çeşitli yöntemler olacaktır.

Maliyet söz konusu olduğunda tüm faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bu işlemleri ayrıca tek tek yaptırabileceğiniz gibi aynı zamanda da birleştirmeniz de mümkün olacaktır. Bu nedenle de estetik cerrahınız ya da güzellik uzmanınız bu konuda size tavsiyelerde bulunacaktır.

Vücut şekillendirmek oldukça kapsamlı bir işlemdir. Farklı bölgelerde farklı tekniklerin çalışması mümkündür. Vücut şekillendirme estetiği fiyatı 2021 hakkında bilgi için hemen bize ulaşın.