Cilt Analizi (Check-up)

Cilt analizi, cildin tipini belirlemek için yapılan bir ön muayenedir. Yapılan analizlerde daha çok bilgisayar türü cihazlar tercih edilir. Bilgisayarlı cilt analizinde cilt problemi kısa süre içerisinde belirlenir ve doğru tedavi yöntemleri ile yaşanan sorunlar giderilir.

Cildin çekilen fotoğrafları üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda cilt yüzeyinde meydana gelen kırışıklıklar, gözenekler, koyu lekeler ve eşitsiz renk tonu ve UV ışınlarının zararları tespit edilmeye çalışılır.

Yeni nesil cihazlar ve imkanlar doğrultusunda günümüzde cilt bakımı almak isteyen kişiler için cilt tedavisine başlamadan önce teknolojik cihazlar eşliğinde cilt analizi yapılır. Yapılan analizler sonucunda kişinin ihtiyacı olan cilt bakımı ve cilt tedavisi belirlenir.

Analizin net ve doğru bir şekilde yapılması sorunun tam olarak belirlenmesi bakımından önemlidir. Bu doğrultuda kullanılan bilgisayar türü cihazlar görüntü kalitesi bakımından oldukça başarılıdır. Bu nedenle cilt analizi için çekilen fotoğraflar son derece kaliteli özelliklere sahiptir.

Çekilen pürüzsüz fotoğraflar sayesinde kişinin cilt tipinin ne olduğu hemen anlaşılır. Daha sonra uzmanlar gözetiminde cilt tedavisi için ihtiyaç duyulan bakımlar yapılır.

Analizin yapılması kişilere birçok açıdan avantaj sağlar. Çünkü yapılan doğru tespitler cildin sağlıklı olması için gerekli adımların atılmasına yardımcı olur. Atılacak doğru adımlar kişiyi son derece sağlıklı ve nefes alabilen pürüzsüz bir cilde kavuşturur.

Cilt Analizi Nedir?

Kişiye özel tedavi imkanı sunan cilt analizi, cilt problemlerini belirlemek amacıyla özel cihazlar yardımıyla cilt üzerinde meydana gelen ince çizgileri, renk eşitsizliğini, lekeleri ve tüm cilt kusurlarını belirlemek amacıyla kullanılan tekniktir.

Bu teknik genel olarak cilt bakımı ile ilgili tedaviye başlamadan önce olarak uygulanır. Böylece kişinin cilt tipi ve diğer cilt sorunları analiz edilir ve gerçekleşecek tedaviye yol gösterici olur.

1-2 dakika içerisinde tamamlanan bu analizi  her tedaviden sonra cildin fotoğrafı çekilerek yapılır. Böylece hastanın cildinde meydana gelen değişim PC yardımıyla çekilen fotoğraf üzerinden net bir şekilde görülür.

Rutin bir işlem olan cilt analizi ile hastanın cilt tipi, yaşlanma belirtileri, cildin kuru, yağlı, karma, siyah noktalı olması gibi sorunları test edilmeye çalışılır. Çekilen fotoğrafların bilgisayar destekli olması ve kayıtların tutulması kişinin cildinde meydana gelen değişimlerin görülmesi bakımından önemlidir.

Böylece uygulama esnasında meydana gelen tüm değişimler ve tedavi sürecinin seyri net görüntüye sahip fotoğraflar yardımıyla anlaşılır. Yapılan analizi ile insanların yaşamış olduğu şikayetler belirlenir.

Cildin üst yüzeyinde ve alt katmanlarda oluşan cilt kusurları ve deformasyonları uzmanlar tarafından anlaşılır. Böylece cilt üzerinde görünmeyen sorunlar detaylı bir şekilde görülür ve alt katmanlarda meydana gelen şikayetler görülür.

Başarılı bir sonuç sağlayan cilt analizi ile cilt sorunu boyutları daha net bir şekilde anlaşılmaya çalışılır. Bu doğrultuda uygulanan en doğru tedavi yöntemleri ile kişiler sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olurlar.

Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Görüntüleme cihazları yardımı ile yapılan bı analizi cilt üzerinde bulunan sorunların tespit edilmesi ve şikayetlerin giderilmesi için uygulanır. Çift analiz işlemleri alanında yetkili kişiler tarafından yapılan planlamalar doğrultusunda uygulanır. Kişiye özel bir hizmet olduğu için her cilt tonu için kullanılabilir. Kişiyi olacaktır işlem olmadığı için kısa sürede işlem tamamlanır.

Cilt analizi yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle bu konuda deneyimli ve yetkili bir klinikten bilgi alması gerekir. daha sonra cilt bakım uygulamasına başlamadan önce bilgisayar yardımı ile bu analiz yapılır. Yapılan bu değerlendirme sonucunda kişinin cilt tipi ve cildinde görülen deformasyonlar test edilir.

Bayanlar ve erkekler için büyük bir avantaj olan bu analiz sayesinde ince çizgi ve kırışıklıklar, yaşın ilerlemesi ile birlikte meydana gelen lekeler, cilt yüzeyinde oluşan renk değişimleri, hasarlı güneş lekeleri ve daha birçok sorun çok boyutlu görüntüler ile belirlenir.

Bu analizi rutin yapılan bir uygulama olduğu için sadece cilt bakım tedavisi öncesinde uygulanmaz. Çünkü alınan tedavi yöntemlerini sildiğini derece etkilediğini ve sağladığı faydaları görmek amacıyla da bu analiz yapılır. Yapılan analizler sonucunda derideki deformasyonlarda yaşanan iyileşmeler ölçülür. Böylece tedavi sonucu da bilimsel veriler ışığında daha net ve detaylı bir şekilde görülür.

Cilt Analizi Nerede Yaptırılır?

Cilt bakımı konusunda bilinçli olmak cildin ihtiyacı olan tedavi yöntemleri için son derece önemlidir. Bu doğrultuda pek çok kişi yüz analizi yapmadan hemen cilt bakım uygulamalarına geçer. Fakat bu yanlış bir seçimdir.

Günümüz imkanları doğrultusunda kullanılan dijital özellikli cihazlar yardımıyla cildin her tabakası net bir şekilde görülür. Son teknoloji sistemlerinin kullanıldığı medikal estetik kliniklerinde cilt sorunları görüntüleme sistemi ile ortaya çıkarılır. Epidermal belirsizlikler ve pigmentin yoğunlaştığı alanlar klinik ölçümlerle analiz edilir.

Yüz analizi nerede yapılır sorusu çoğu zaman merak konusu olmuştur. Bu doğrultuda hizmet veren medikal klinikler kişiye özel yüz analizi yaparak kusurlarını ortaya çıkarır. Uzman kişiler gözetiminde yapılan analizler ve doğru değerlendirmeler kişinin ihtiyacı olan cilt bakımına yön verir.

Cilt Analizi Yaptıranlar

Cilt analizi erkekler tarafından ilgi görse de daha çok bayanlar tarafından talep edilir. Cilt bakımı yaptırmak isteyen hemen hemen her bayan uygun gördüğü güzellik merkezinde öncelikli olarak acil analizini yaptırır.

Çünkü dijital cihazlar yardımı ile yapılan bu analiz sonucunda elde edilen verilere bakılır ve cildin ihtiyaç duyduğu vitamin mineraller belirlenir. Cilt analizi yaptıranlar deneyimlerini yaptırmak isteyen kişilerle paylaşarak fikir alışverişinde bulunurlar.

Cilt analizi ile elde edilen fotoğraflarda cildin alt tabakalarına kadar ulaşılır ve kişinin yaşadığı sorun tespit edilir. Uzman doktorla birlikte cilt sorunlarını ve kusurlarını fotoğraf üzerinde net bir şekilde gören hastalar fotoğraftaki cildin kendilerine ait olduğunu duyduklarında büyük bir şaşkınlık yaşarlar.

Çünkü geliştirilmiş son sistem görüntüleme özelliğine sahip cihazlar ciltteki yağlı akneli sivilceli lekeli tüm görüntüleri detaylı ve çok boyutlu bir şekilde gösterir. Kliniklerin sunduğu cilt bakımı hizmetleri doğrultusunda bazı klinikler 3D özelliğine sahip yüz analizi yaparlar.

Matematiksel özelliğe sahip olan bu analizler ile hastanın tedavi öncesi ve sonrası daha iyi bir şekilde anlaşılır. Böylece Kuru ve yağlı ciltlere özel gerçekleştirilen tedavi yöntemleri kişiye seanslar halinde uygulanır. Her seans sonrası gözle görülür bir iyileşme cilt üzerinde meydana gelir. Tüm bu olumlu gelişmeleri takip etmek için düzenli aralıklarla bu analizi tekrarlanır.

Cilt Analizi Fiyatları 2021

Cilt bakım tedavisi öncesinde yapılan analizi fiyatları tercih edilen kliniğin fiyat politikası doğrultusunda belirlenir. Bazı kliniklerde analiz için ayrı bir fiyat belirlenirken bazı kliniklerde kişi tarafından talep edilen cilt bakım tedavisi doğrultusunda ücretsiz bir şekilde yapılır.

Genel olarak analiz de uzman kişiler gözetiminde, klinik ortamlarda ve ücretsiz bir şekilde uygulanır. Bu doğrultuda cilt bakımı hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişiler analiz hakkında da bilgi almalıdır.

Zaten cilt bakımı öncesinde deneyimli ve uzman kişiler öncelikle olarak cilt analiz işlemlerini tamamlamaya çalışırlar. Bu analiz sayesinde kişiye özel planlanan tedavi yöntemleri kalıcı ve başarılı sonuçlara ulaşır. Cilt Analizi Fiyatları 2021 hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.