Halkalı lazer epilasyon  tedavisi herkese güvenle uygulanabilecek konforlu bir yöntemdir. Lazer epilasyon doktor kontrolünde yapılan hijyenik ve kalıcı bir çözüm olan istenmeyen tüyler için üretilmiş çözüm teknolojisidir. Her seans sonrasında tüylerde kalıcı bir şekilde azalma olduğu görülmektedir.

Acı ve ağrı hissi olmadan yapıldığı, kalıcı çözümler sağladığı için herkes tarafından tercih edilebilir. Vücuda kanserojen bir etki bırakmadan yapılır ve herhangi bir kimyasal içermeyen bir uygulamadır.

Halkalı lazer epilasyon cihazlarının FDA onaylı olması ve sağlık bakanlığından izinli olması son derece önemli olup tercih edilirken lazer epilasyon merkezleri bu koşulları sağladığına dikkat etmek gereklidir.

Lazer epilasyon uygulaması acı hissi vermeyen ve kolaylıkla, hızlı bir şekilde çözüme ulaşan bir uygulama niteliğindedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon tüy ve kıl problemlerine kalıcı çözümler sunan bir tedavi yöntemidir. Lazer sadece kıl üzerinde değil birçok alanda başarılı bir şekilde kullanılan teknolojidir.

Lazer epilasyon uygulamalarında kişi kıl sorununa çözüm bulurken aynı zamanda kılcal damar tedavileri için de tercih edebilir.

Lazer ışınları sayesinde yapılan lazer epilasyon uygulamalarında asıl amaç kıl köklerinin işlevlerini durdurarak tekrar çıkmasını engellemek ve kısa sürede vücudun kıllardan arınmasını sağlamaktır.

Lazer epilasyon uygulamalarından sonra kişi günlük yaşamına hemen dönebilir ve herhangi bir yan etkiyle karşılaşmaz.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazere epilasyon 3 gruba ayrılır ve her grup kişiye göre kullanılması uygun olan cihazlardan oluşur. Genel olarak merkezler acısız olan Halkalı lazer epilasyon yöntemlerini tercih ederek uygulama yapsalar da kişiye en uygun olan yöntemin belirlenmesi önemlidir.

Doğru yöntemler uygulanarak hem başarı oranı artar hem de yan etki ihtimali ortadan kaldırılmış olur. Diode lazer epilasyon çeşidi; koyu renkli ten yapısına sahip kişilerde uygulanır. Bu kişilerde başarılı olması için çok derinlere inildiğinden dolayı diğer yöntemlere göre daha etkili sonuçlar alınır.

En sık kullanılan ve merkezler tarafından da en çok tercih edilen yöntem alexandrite açık tenli ve koyu kıl yapısına sahip kişilerde etkili sonuçlar verir.

Koyu tenli kişilerde ve yüz, boyun gibi bölgelerde bulunan ince ayva tüylerde yan etki riski vardır. Bu nedenlerden dolayı tercih edilmez.

Sırt omuz ve kol bölgelerinde de başarı oranı düşüktür. Tercih edilmesinde en büyük faktör acısız olmasıdır. Nd yag lazer epilasyon çeşidi ise çok koyu cilt tiplerine etkileri konusunda başarılı bir yöntemdir. Fakat diğer yöntemlerle kıyaslandığında derinlere indiği için fazla ağrılı bir yöntemdir.

Kıl ve cilt yapısına göre yöntemlerin belirlenme işlemini uzman kişiler ön görüşmede yapmalıdır. Yanlış teknik ve yöntemler uygulanıldığında farklı sağlık sorunları ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması söz konusu olur.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer epilasyon vücudun her alanında güvenle yapılabilecek bir uygulamadır. Bölgedeki kıl yoğunluğuna uygun yöntem belirlendikten sonra uygun olan cihazların başlıkları ayarlanır ve kıl olan bölgeye seri atışlarla lazer ışınlar gönderilir.

Kol, bacak, koltuk altı, yüz, boyun ve vücudun her bölgesine uygun tedavi seçenekleri vardır. Kıl yapısı uygun olan herkese ve 12 yaşını geçmiş kişilerde kadın ya da erkek fark etmeden lazer epilasyon yapılabilir.

Dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bir nokta sadece kişinin göz ve göz kapağı kısmına uygulama yapılmaz.

Bu bölgelerde lazer ışınları zarar vererek risk alınması söz konusu olur. Diğer tüm vücut bölgelerinde güvenle uygulama yapılabilir.

Kıl almak dışında lazer tedavileri varis ve kılcal damar tedavilerinde de başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Lazer epilasyon tedavileri yaklaşık 25 yıldır güvenle uygulanan çözümler sunmaktadır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon seansları kişilere göre değişiklik gösteren durumlardır. Lazer epilasyon tedavilerinden tam etki almak için seansların tavsiye edilen süre kadar devamını sağlamak önemlidir.

Bu nedenle uzman kişi lazer epilasyon seanslarını kişiye bildirir ve genel olarak 8-12 seans sonunda başarı sağlanarak kalıcı bir şekilde tüylerden kurtulma imkanı doğar.

Seansların sürelerini ve sıklığını kişinin kıl yapısı, uygulama yapılacak olan bölgenin genişliği belirler. Yüz ve dar bölgelerde Halkalı lazer epilasyon seansları maksimum 10 dakika gibi sürede tamamlanırken bacak ve sırt gibi geniş alanlarda seans süresi 1 buçuk saate kadar uzamaktadır.

Seans bitimlerinde seans aralıkları için uzman kişi bilgi verir. Bilgiler dahilinde seans aralıkları bazen 1 ay olurken bazen 2 ayda bir tekrarlanmalıdır ve en fazla 12 seans sonunda kalıcı bir şekilde kıl, tüy problemi yok edilir.

Halkalı Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Lazer epilasyon fiyatları belirlenmesi için genellikle ön görüşme yapılması önerilir. Ön görüşmelerde kişinin kıl ve cilt yapısı analizi yapılarak fiyat konusunda bilgi vermek daha sağlıklı ödeme gerçekleştirmek için önemlidir.

Merkezde kullanılan cihazların kalitesi, uygulama yapacak kişinin uzmanlık durumu, kıl ve cilt yapısına göre hangi tedavi yönteminin kullanılacağı, lazer epilasyon bölgesini genişliği gibi etkenler fiyatların değişik olarak yansıtılmasına neden olur.

Fiyatlardan ziyade kişinin en çok dikkat etmesi gereken nokta mutlaka doğru yöntem ve tedavinin uygulanması gerektiğidir. Cihazların FDA onaylı olması ve kaliteli olması fiyatları etkilese de sağlık açısından sorunsuz bir şekilde Halkalı lazer epilasyon fiyatları 2021 ile yaptırmanıza olanak sağlayacaktır.