Buz Lazer Nedir?

Buz lazer epilasyon işlemleri ısıtma sistemleri yardımıyla kıl köklerinde tahribata yol açar ve dökülmelerini sağlamaktadır.  Lazer uygulamaları istenmeyen tüylerin yok edilmesi ve pürüzsüz bir tene sahip olmak için tercih edilen bir teknolojidir.

Son dönemlerde gelişen teknoloji sayesinde lazer uygulamaları yerini buz lazer cihazlarına bırakarak acısız ve oldukça pratik bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır. İstenmeyen tüylerin alınmasında acı hissi oluşmadığından ve oldukça hızlı bir uygulama olmasından dolayı günümüzde yaygın bir şekilde tercih edilmektedir.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Isıtma sistemleri yanı sıra işlemler sırasında soğutma teknolojisi kullanıldığından dolayı buz etkisi vererek kişilerin acı hissinin oluşmasına engel olmaktadır. Kişilere epilasyon sırasında uyguladığı soğuk etkiyle masaj hissi vererek oldukça konforlu bir süreç geçirmelerini sağlamaktadır.

Buz Lazer Nasıl Yapılır?

Cildi soğutup kıl köklerine ısı verilerek yapılan buz lazer işlemleri sırasında hasta herhangi bir acı hissetmeden süreci rahat bir şekilde tamamlamaktadır.

Lazer epilasyon uygulamalarında oluşması muhtemel olan zebra çizgilerini önleyerek konforlu bir şekilde uygulamanın yapılması amaçlanır. İstenmeyen tüyler için geliştirilmiş olan son teknoloji bir uygulama olarak özellikle kadınlar arasında yaygın bir kullanıma sahiptir.

Uygulama öncesinde mutlaka bilgi almak için fiyatlarhakkında uzman kişiyle görüşmek sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Buz Lazer Yaptıranlar

Lazer epilasyon uygulamalarını tercih eden kişiler en çok kalıcı ve acı hissi oluşmamasından dolayı buz lazeruygulamalarını yaptırmak istemektedirler.

Oldukça konforlu ve acı oluşmamasından dolayı süreci masaj rahatlığında geçirdiklerini belirten kişiler sonuçların kalıcılığından da oldukça memnundurlar.

Kişilere özel uygulama yapılmasından dolayı işlemlerden önce mutlaka lazer fiyatları hakkında bilgi alınmasını tavsiye etmektedirler.

Epilasyon Yüze Uygulanır mı?

Uygulama için kişilerim kıl ve cilt yapısı önem taşır. Lazer epilasyon uygulamalarında uzman kişinin muayenesi önemli olup vücudun her bölgesine güvenle uygulama yapılabilir. Vücudun her bölgesinde kalıcı sonuçlar verirken yüz bölgesine de uygulama yapılabilir.

Lazer Acıtır mı?

Isıtma ve soğutma sistemlerinin başarılı bir şekilde kullanıldığı buz lazer işlemlerinde kişilerde herhangi bir acı hissi oluşmaması için buz etkisi uygulanmaktadır. Soğutarak etki ettiği için acı hissi oluşması söz konusu değildir.

Lazer Kesin Çözüm mü?

Lazer epilasyon işlemlerinin istenmeyen tüyler üzerinde başarılı bir şekilde yok edilme etkileri olmasından ve sonuçların kalıcı olmasından dolayı diğer tüy alma yöntemlerine bakıldığında sıklıkla tercih edilmektedir. Kılların seanslar sonrasında dökülerek bir daha çıkmaması hedeflendiğinden kalıcı bir çözüm niteliği taşımaktadır.

Buz Lazer Kaç Seansta Biter?

Epilasyon işlemlerinde olduğu gibi buz lazer uygulamalarında da seans süresi ve seans sıklıkları kişilerin kıl ve cilt yapısına göre değişiklikler göstermektedir.

Bu nedenle seansların öncesinde cilt analizi yapılması ve kesin bilgi verilmesi bu aşamadan sonra gerçekleşmektedir. Genel olarak bakıldığında 6 seansta süreç tamamlanırken bazı kişilerde bu süre daha kısa ya da daha uzun olabilmektedir.

Buz Epilasyon Kalıcı Etki Eder mi?

Tüylerin ısıtma sistemi sayesinde tahrip edilmesi amaçlanmaktadır. Tahrip olan kıl kökleri bir daha oluşmamakta ve süreç sonunda pürüzsüz bir tene kavuşulmaktadır.

Uzman kişinin seanslar öncesi ve sonrasında uyulması gereken kuralları aktarması önemli olup hastanın bu kurallara uyması önem taşır. Kalıcı etkilerini uzun süreli olarak görmek için mutlaka uyulması gereken kurallar dikkate alınmalıdır.

Güneş koruyucu kullanılmalı, direk güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. İlk 24 saat uygulamanın başarısı için önemli olup sıcak suyla temasından kaçınılmalıdır.

Öncesinde ve sonrasında uyulması gerekli olan kuralların dikkate alınması halinde başarısız olunması söz konusu olmayan ve kalıcı etkileri olan bir estetik uygulamadır.

Hamile Kadınlar Buz Epilasyon Yaptırabilir mi?

Epilasyon uygulamaları her kişide aynı etkiyi göstermeyip her kişiye de yapılması uygun görülmez. Özellikle hamilelik döneminde hormonların değişime uğramasından dolayı etkileri değişiklik gösterebileceğinden dolayı emzirme ve hamilelik zamanları epilasyon için uygun dönemler değildir.

Buz Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

Gelişen teknoloji sayesinde kıl köklerini kalıcı bir şekilde yok eden lazer epilasyon işlemleri sonrasında cildin zarar görmemesi için güneş ışınlarından korunmak önemlidir.

Genel olarak kişiler bu kuraldan dolayı kış aylarında epilasyon uygulaması yaptırmak istese de her mevsimde koruyucu kullanarak güvenle uygulama yapılabilir ve herhangi bir zararı söz konusu değildir.

Buz Epilasyon Sağlığa Zararlı mı?

Estetik bir işlem olan ve kıl köklerine etki eden lazer epilasyon uygulamalarında sağlığa herhangi bir yan etki gözlemlenmemiştir.

Sadece uygulamanın kıl köklerine etki etmesinden dolayı sağlığa ya da başka bir organa herhangi bir zararı bulunmayıp güvenli bir şekilde kılların yok edilmesi sağlanır.

Uygulama sonrasında meydana gelebilecek olan kızarıklıklar normal olup geçici olduğu konusunda uzman kişi tarafından hasta bilgilendirilmelidir.

Buz Lazer Fiyatları 2021

Lazer epilasyon uygulamalarında maliyetleri etkileyen bazı faktörler vardır. Öncelikle muayene olmak ve cilt analizi yaptırmak önem taşır.

Kişilerin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak seanslar ve sürelerin değişmesi, uygulamanın yapılacağı merkez ve uzman kişinin deneyimi gibi faktörler bakımından kişiye özel uygulama yapılmasına neden olmaktadır.

Bu nedenle öncelikle bilgi almak için muayene olunması önem taşır. Buz lazer fiyatları 2021 hakkında bilgi için tıklayın.